Пішоходам в Україні виписують штрафи до 850 гривень: за які порушення на дорозі можуть покарати

Нерідкі ситуації, коли пішоходи раптово вискакують на "зебрі" прямо перед автомобілем. Правилами дорожнього руху чітко визначено, якою має бути поведінка пішоходів при перетині проїжджої частини, адже пішоходи також є учасниками дорожнього руху. Про це розповіли у Doradvokat.
Як пішоходи мають переходити дорогу
Передусім варто пам'ятати, що пішоходи зобов'язані переходити проїзну частину по визначених пішохідних переходах – надземних та підземних. Якщо на ділянці дороги переходи відсутні, перехід дозволяється на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч (п. 4.7 ПДР).
Перед тим, як виходити на проїзну частину, пасажир обов'язково має впевнитись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху. Забороняється раптово виходити або вибігати на дорогу, навіть на "зебрі", а також затримуватися і зупинятися на проїзній частині, за винятком випадків, коли це потрібно для забезпечення безпеки дорожнього руху (п. 4.14 ПДР).
Коли пішохід має перевагу перед водієм
У Правилах, п. 4.16, говориться, що пішохід має право на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами.
Наближуючись до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, водій авто повинен зменшити швидкість. Також він зобов'язаний зупинитися, щоб дати можливість перейти дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека (п. 18.1 ПДР).
Перевагу перед усіма водіями авто пішоходи отримують з того моменту, коли вони ступили на перехід – у випадку нерегульованих пішохідних переходів. Згідно п. 18.1 ПДР, водіям забороняється:

здійснювати об`їзд пішохода, який перебуває на пішохідному переході, незалежно від відстані між ним та автомобілем;
збільшувати швидкість з метою проїхати перед пішоходом, який ступив на нерегульований пішохідний перехід.

Отже, пішоходи мають запам'ятати наступне: забороняється виходити на "зебру", якщо до пішохідного переходу наближається автомобіль, а вони в цей момент ще перебувають на тротуарі.
Розмір штрафів для пішоходів
Частиною 1 с. 127 КУпАП визначено, що за перехід проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, пішоходам передбачено штраф у розмірі 255 грн.
У разі, якщо через правопорушення пішоходу була створена аварійна ситуація, то розмір штрафу складатиме 850 гривень. Або у якості покарання можуть бути призначені громадські роботи на термін 20-40 годин (ч. 4 с. 127 КУпАП).
Джерело: 5692.com.ua