Покровська батьківська субота 2023: коли поминати покійних, заборони і традиції цього дня

Традиційно напередодні Покрови православні відзначають поминальну батьківську суботу. Із зміною церковного календаря в Україні її дата також зсувається. Коли буде Покровська батьківська субота, що потрібно робити в цей день, повідомляє УНІАН.
Традиція поминати померлих у цей день існувала ще в дохристиянському періоді. У XVI столітті цей день почали відзначати як день пам'яті про православних воїнів, які віддали життя за Батьківщину. Тому зараз заведено поминати не тільки померлих близьких, а полеглих захисників України.
Покровська батьківська субота – дата 2023
Покровська субота кожен рік випадає на різні дати, оскільки залежить від дня святкування Покрови Пресвятої Богородиці. З переходом ПЦУ на новоюліанський календар дати неперехідних свят зсунулися на 13 днів раніше. Тому тепер Покрова відзначається 1 жовтня, а батьківська субота припадає на 30 вересня (остання субота перед святом).
Що заведено робити в Покровську батьківську суботу
Православні зранку йдуть до храму на поминальну службу, щоб помолитися, поставити свічки за упокій, подати записки про поминання. Заведено приносити в храм хліб, випічку, овочі, фрукти. Обов'язково потрібно подати милостиню нужденним. Якщо немає можливості піти до храму, можна просто помолитися вдома.
Після цього потрібно відвідати могили померлих, зокрема батьків. Можна привести до ладу не тільки могили близьких і знайомих, а й занедбані чужі могили, що вважається благою справою.
Увечері в суботу напередодні Покрови за столом збираються всі члени родини, причому заведено класти більшу кількість приборів — для душ померлих. За звичаєм, у цей день подають кутю, що символізує вічне життя.
Заборони батьківської суботи
У цей день не можна:

поминати померлих алкоголем;
залишати на могилах алкоголь та продукти;
сваритися, лихословити;
згадувати про померлих погано;
займатися важкою фізичною працею;
замовляти панахиду за самогубцями.
Джерело: 5692.com.ua