Вода – надзвичайно важлива речовина для організму людини. Вона задіяна в усіх органах і бере участь у кожному процесі, який відбувається всередині нас. А тому необхідно вчасно поповнювати її запаси. Проте, спеціалісти стверджують, що навіть з таким простим завданням люди не завжди можуть правильно впоратись. Які помилки під час вживання води можуть зашкодити – читайте далі.
Поширені помилки під час вживання води
Пити забагато води
Експерт зі здорового харчування Наталя Мазурик стверджує, що часто люди вважають, що чим більше води вони будуть пити, тим краще. Проте це не так. Надлишкова її кількість може вимити з організму запаси електролітів і стати причиною нестачі натрію в крові. Цікаво те, що нестача цих елементів розглядається медиками, як одна із форм зневоднення.
Швидко пити
Якщо людина питиме дуже швидко, натрій, який міститься у воді, почне надходити в клітини з надто високою швидкістю. Це стане причиною дисбалансу в клітинах організму. А як наслідок призведе до отікання.
Пити дуже холодну воду
Велика кількість дуже холодної води може вплинути на травлення. Потрапивши до організму, вона здатна сповільнити роботу блукаючого нерва, який відповідає за якісне травлення та роботу шлунково-кишкового тракту загалом. Особливо не варто пити холодну воду людям, які знають, що вони мають проблеми зі шлунком або кишечником.
Пити воду з-під крана
У вводі, яку ми набираємо з-під крана, може міститися багато речовин, які не дуже сподобаються нашому організму: фтор, хлор, частинки пластику тощо. Вони можуть впливати на роботу гормонів та процеси, що відбувається в мозку. Наприклад, фтор здатен порушити роботу епіфіза, який контролює добові ритми людини. А отже, це може стати причиною погіршення якості сну.
Скільки треба пити води в день?
Дорослій людині кількість води вираховується за формулою: 30 мг води * кількість кілограмів ваги людини.
Якщо людина важить 70 кг: 30*70 = 2100 мг = 2,1 л. Тобто 2,1 літра води і є її добовою нормою.
Спеціалісти радять почати свій день саме зі склянки нехолодної води. А через 15-20 хвилин поснідати. Також у воду можна додати кілька крапель лимонного соку. Така трохи кисла рідина допоможе запустити шлунково-кишковий тракт й процес виділення жовчі.
Джерело: 5692.com.ua