Режими прання у пральній машинці: розкриваємо секрети різних програм, щоб вибрати правильну

Сучасні пральні машинки мають велику кількість різних режимів прання. Більшості споживачів достатньо складно розібратись у назвах та відмінностях всіх режимів, тому зазвичай з них використовується лише два або три.
Хоча різні виробники можуть давати різні назви режимам, але всі типи прання можна поділити на три основні групи:

режими, які спрямовані на заощадженні води чи електроенергії;
режими, які враховують вид тканини;
режими, які спрямовані на турботу про здоров'я (наприклад, прання дитячих речей тощо).

Як вибрати режим прання одягу
Режим "Бавовна/Льон"
Особливості цього режиму:

висока швидкість обертання барабана (більше 1000 об/хв);
висока температура прання (до 90 градусів).

У більшості пральних машин ця програма призначена для прання сильно забруднених речей, наприклад: шкарпетки, футболки, рушники, постільна білизна тощо. Також вони необхідні, коли речі потрібно "прокип'ятити" для знезараження.
Слід враховувати, що у цьому режимі використовується багаторазове полоскання, адже з натуральних тканин, таких як бавовна та льон, дуже важко виполіскується пральний порошок.
Режим "Синтетика"
Особливості:

низька швидкість обертання барабана (не більше 800 об/хв);
низька температура (до 40 градусів).

У деяких пральних машинках ця програма називається "Змішані тканини". Завдяки ній за один цикл можна випрати речі з різних видів тканин. Температуру при цьому можна регулювати відповідно до інформації, зазначеної на ярлику речі.
Режим "Шерсть"
Особливості:

обертання барабана за спеціальним алгоритмом;
низька швидкість обертання барабана (не більше 800 об/хв);
мінімальна температура (не вище 40 градусів).

Цей режим підходить не лише вовняним речам, але й тому одягу, який містить невисокий відсоток вовни. Варто враховувати, що для таких речей потрібен спеціальний пральний засіб
Подібною програмою є "Делікатний режим". Користуючись ним, також можна прати шерсть, а також шовкові блузи, тонку білизну, краватки. Прання відбувається за мінімальної температури, а швидкість віджимання при цьому – не вище 400 об/хв.
У деяких пральних машинах є також окремий режим для прання тільки білої або тільки чорної білизни. Або бувають варіанти, коли ці програми поєднуються: "Чорне/біле 40". Така назва означає, що програму слід використовувати для прання білої і чорної білизни, яке відбуватиметься при температурі до 40 градусів.
Режим "Швидке прання"
Особливості:

найшвидший режим прання — час циклу приблизно 40 хв;
невисокі температури (30-40 градусів).

Таким режимом рекомендується користуватись, коли речі не сильно забруднені і їх потрібно просто освіжити. Хоча цикл короткий за часом, він повністю проходить всі етапи.
Режим "Дитячий одяг"
Особливості:

віджимання за великих обертів;
додаткове полоскання;
висока температура (90-95 градусів).

У цьому режимі задіяне ретельне полоскання для ретельного видалення порошку. Також з метою подальшого швидкого висушування віджимання відбувається на максимальних обертах. Але синтетичні речі при такому режимі прати не можна.
Режим "Ручне прання"
Особливості:

низька швидкість обертання барабана;
особливий алгоритм обертання барабана.

Цей режим необхідний тоді, коли речі не можна прати при стандартних програмах. У цьому разі потрібно максимально акуратно відібрати одяг. При такому режимі делікатний одяг не зіпсується, але серйозні плями з його допомогою вивести не вдасться.
Джерело: 5692.com.ua