Сервізи, які припадали пилом на полицях, можуть виявитися скарбом: десятки тисяч гривень платять за старий посуд

Багато хто з нас пам'ятає чайні та кавові сервізи, красиво розставлені на скляних полицях бабусиного серванта. Цими красивими і цілком функціональними наборами ніколи не користувалися, вони десятиліттями припадали пилом і служили, як нам говорили, "для краси".
Традиція багаторічного зберігання сервізів уже давно залишилася в минулому, а ось самі сервізи з моди не вийшли – за них і сьогодні можна виручити чималу суму, про це повідомляє Уніан.
Який посуд купують за великі гроші
Найпростіше зрозуміти, чи становить інтерес для колекціонерів посуд, що зберігся, якщо відвідати спеціалізовані сайти, такі, як, наприклад, OLX. Перш ніж приступити до продажу, бажано вивчити наявні пропозиції. Пропонувати товар без підготовки не варто – переплачувати не любить ніхто, а люди, які прекрасно обізнані про вартість вашого лота, навряд чи повідомлять вам його реальну ціну.
Вивчивши хоча б кілька десятків подібних оголошень, можна скласти загальне враження про те, що скільки коштує, і чому. Для колекціонерів становлять інтерес рідкісні сервізи – вони найцінніші. Наприклад, посуд із клеймами Ленінградського або Дульовського порцелянових заводів у ціні завжди.

Зрозуміло, вартість будь-якого раритету залежить від збереження клейма, від того, чи всі предмети сервізу збереглися, і в якому вони стані. Наявність сколів і тріщин істотно знижує вартість таких раритетів.
Досі цінується чайно-столовий сервіз "Мадонна" – він розрахований на 12 персон. Повний сервіз можна продати за 50-60 тисяч гривень. Ще більше заплатять за чайно-столовий сервіз "Кленовий лист" – за нього можна виручити 80-85 тисяч. Одним із найдорожчих вважається рідкісний чайний сервіз "Жниці" – за нього можуть запропонувати 100 тисяч гривень.

Після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС зросла ціна на порцелянові тарілки Коростеньського заводу, присвячені знищеній нині станції.
Тарілки були виготовлені 1952 року – у рік, коли почалося будівництво греблі. Зараз за один такий екземпляр колекціонери готові заплатити 40 тисяч гривень.
Джерело: 5692.com.ua