Ще одна категорія українців зможе отримати грошову допомогу від держави: подробиці

Україна розширює перелік осіб, які матимуть право отримувати грошову допомогу на проживання. Про це заявила віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини".
Кому будуть доступні виплати
Згідно з оголошеними планами уряду, зміни в законодавстві передбачають розширення кола осіб, які матимуть можливість отримувати виплати ВПО. Вони стосуватимуться українців, які вирішили повернутися на Батьківщину після тривалого перебування за кордоном. Ірина Верещук зауважила, що ініціатива влади має стимулювати громадян усвідомити, що вони можуть розраховувати на допомогу від держави при поверненні.
Одним із прикладів, наведених віцепрем'єр-міністром, є ситуація, коли особа виїхала з Маріуполя у 2022 році та проживала за кордоном. Повертаючись назад до України, такі люди також матимуть право на грошову допомогу на проживання. Мета ініціативи — підтримати тих, хто бажає повернутися в Україну, але має певні труднощі або фінансові обмеження.
Конкретні деталі та умови нового закону поки що обговорюють, проте передбачається, що виплати громадянам будуть призначати через 15-30 днів після їхнього приїзду на територію України. Це дозволить забезпечити українцям швидкий доступ до необхідних фінансових ресурсів для адаптації.
Джерело: 5692.com.ua