В Україні поновили повірку побутових лічильників, у тому числі лічильника газу. Це є обов'язковою процедурою, від якої споживач не може відмовитися. Навіть якщо лічильник придбаний за ваші кошти, він має регулярно проходити повірку.
При цьому процедура повірки має проводитись за встановленими правилами. Зокрема експерти радять споживачам слідкувати, щоб перед демонтажем лічильника газу були заповнені всі необхідні документи. Це допоможе уникнути штрафів або вияснення появи дивних показань лічильника. Про це розказали у ГазПравда.
Який документ має бути складений перед повіркою
Представник облгазу перед тим, як демонтувати лічильник газу для повірки, має виконати такі дії:
оглянути лічильник на предмет відсутності механічних пошкоджень та ознак несанкціонованого втручання у його роботу;
перевірити наявність та цілісність пломб;
перевірити стан різьбових з’єднань, наявність відбитків перевірочного тавра.
За результатами цих дій складається Акт про демонтаж лічильника, куди заносяться дані огляду. Крім того, до цього документу вносяться поточні покази лічильника.
Акт про демонтаж лічильника складається у двох екземплярах, один з яких забирає облгаз, а другий має зберігатись у споживача. Документ треба зберігати до завершення повірки лічильника та його повернення на місце експлуатації. Його наявність допоможе у разі виникнення спірних ситуацій за результатами повірки.
Тільки після заповнення Акту працівник облгазу має право провести демонтаж лічильника та його транспортування на місце повірки.
Усі ці дії проводяться виключно у присутності споживача. При цьому споживач може проводити фото- та відео фіксацію процес огляду та демонтажу.
Тож, щоб убезпечити себе від непорозумінь та спірних ситуацій, варто прослідкувати, щоб Акт про демонтаж був заповнений, і зберігати його до повернення лічильника.
Джерело: 5692.com.ua