Швидка допомога в разі сонячних опіків: що можна і чого не можна робити

З настанням літа багато хто вирушає засмагати, адже сонце надає шкірі красивого золотистого відтінку. Але під час перших візитів на пляж складно правильно розрахувати оптимальний час перебування під сонячними променями.
Як результат – сильне почервоніння шкіри, а іноді й опік. Дерматологи дали кілька рекомендацій на випадок, якщо ви все-таки отримали сонячні опіки.
Лід – не помічник
Може здатися, що контакт із льодом може полегшити неприємні відчуття. Але лікарі цього робити не рекомендують – краще обполоснути шкіру прохолодною проточною водою. Якщо опік сильний, і на шкірі утворилися пухирі – чіпати і видаляти їх не можна. На місці пухиря, що лопнув, утворюється відкрита рана, в яку легко може потрапити інфекція.
Ніяких жирних кремів
Жирні креми та інші косметичні засоби з жирним складом використовувати для боротьби з опіками не можна – вони лише погіршать ситуацію. Такі засоби перешкоджають тепловіддачі – біль посилиться, а шкіра приходитиме в норму довше.
Уникайте сонця
Поки почервоніння не мине повністю, засмагати і перебувати під впливом сонячних променів не можна. Експерименти з надмірною засмагою можуть призвести до найнесприятливіших наслідків для здоров'я, збільшується ризик меланоми та інших небезпечних шкірних захворювань.
Що робити
Після повернення з пляжу потрібно прийняти прохолодний душ і промокнути шкіру чистим рушником. Потім нанести засіб після засмаги з легкою текстурою. Поки почервоніння повністю не мине, необхідно уникати перебування на сонці.
Джерело: 5692.com.ua