Скільки грошей можна отримати, здавши АКБ на переробку: ціни на брухт акумуляторів по регіонах України

Автомобільні акумулятори, також відомі як АКБ (акумуляторні кислотні батареї) підлягають здачі на переробку. Це необхідно для того, щоб уникнути негативного впливу на довкілля та здоров'я людей, адже вони містять токсичні речовини.
Не менш важливим аргументом на користь того, щоб здавати старі АКБ на переробку, є можливість додаткового заробітку. Скільки коштує здати акумулятори в Україні, розповіли Новини.LIVE.
Призначення та структура АКБ
Автомобільні акумулятори — це пристрої, що використовуються для запуску двигуна, передаючи електричний струм через дроти до стартера. Крім того, АКБ живить фари, радіо, системи кондиціювання повітря, віконні склопідйомники та інші електронні пристрої в автомобілі.
Усередині АКБ встановлені свинцеві пластини, які занурені в електроліт – суміш сірчаної кислоти та води, який забезпечує провідність електричного струму.
Свинець та сірчана кислота в АКБ – досить шкідливі речовини, небезпечні для довкілля і здоров'я людини. Тому старі та несправні АКБ треба правильно утилізувати. Це дозволяє безпечно обробляти та утилізувати небезпечні компоненти.
Гума, пластик та інші складні хімічні сполуки, що містяться в акумуляторах, також здатні становити небезпеку при неправильній обробці або утилізації.
Разом з тим, свинець, який є ключовим компонентом акумулятора, – це кольоровий метал. Крім цього, акумулятори містять інші цінні матеріали (кадмій, літій), які після переробки використовуються повторно під час виробництва нових акумуляторів або інших пристроїв.
Як правильно здавати АКБ
Якщо під час експлуатації АКБ його захисний корпус не зазнав пошкоджень, з метою безпеки слід зберігати і здавати на переробку акумулятори разом з електролітом.
Неправильною є думка, що зливання електроліту з акумулятора допомагає отримати більшу суму від здачі. Ціна у пунктах прийому залежить від виходу кольорового металу при обробці конкретної моделі АКБ. Інші компоненти не враховуються при оцінюванні.
Але злиття електроліту є необхідним, якщо захисний корпус акумулятора пошкоджено. Для цього найкраще використовувати трубку та збирати рідину у скляну тару, щоб уникнути контакту зі шкірою та слизовими оболонками. Важливо не перевертати акумулятор у відкритому стані, оскільки через це може статись розряд і коротке замикання.
Для нейтралізації електроліту можна додати трохи соди в тару після зливу. Але варто враховувати, що повністю злити його в домашніх умовах неможливо.
Вартість акумуляторів на пунктах прийому
Отримати більше грошей можна за умови, що акумулятор перебуває в хорошому стані з мінімальними пошкодженнями на поверхні. Якщо корпус зношений або пошкоджений, це може свідчити про можливі витоки електролітичної рідини.
При прийманні АКБ оглядається вміст. Вартість залежить від робочої рідини усередині, від ваги металевого каркаса, загальної кількості брухту.
Залежно від типу та стану середня ціна на АКБ у пунктах прийому по різним регіонам становить (за даними сайту сдай-лом.укр):

Київська область — від 34,7 грн/кг;
Вінницька область — від 35,2 грн/кг;
Волинська область — від 34,8 грн/кг;
Дніпропетровська область — від 35,1 грн/кг;
Житомирська область — від 34,9 грн/кг;
Закарпатська область — від 35,1 грн/кг;
Запорізька область — від 35,3 грн/кг;
Івано-Франківська область — від 35,2 грн/кг;
Кіровоградська область — від 34,7 грн/кг;
Львівська область — від 35 грн/кг;
Миколаївська область — від 35,1 грн/кг;
Одеська область — від 35 грн/кг;
Полтавська область — від 35,2 грн/кг;
Рівненська область — від 35,2 грн/кг;
Сумська область — від 35,2 грн/кг;
Тернопільська область — від 34,9 грн/кг;
Хмельницька область — від 35,4 грн/кг;
Черкаська область — від 35,4 грн/кг;
Чернівецька область — від 35 грн/кг;
Чернігівська область — від 35,3 грн/кг.
Джерело: 5692.com.ua