Повномасштабне вторгнення кардинально вплинуло на життя українців. Багато громадян, шукаючи прихистку, вимушені були виїхати за кордон. Наразі близько 6 мільйонів українців перебувають там у якості біженців. У EasyBusiness та Центрі економічного відновлення дізнались, скільки громадян не планують повертатись після війни на Батьківщину.
Скільки громадян не планує повертатись
Як зазначили дослідники, до 2,7 млн українських вимушених мігрантів схиляються до того, щоб не повертатись в Україну після закінчення війни.
Варто зазначити, що чим більше часу триває війна, тим менше українці мають бажання їхати назад. Справа в тому, що люди адаптуються у новій країні, вчать мову, знаходять роботу, влаштовують освіту для дітей.
Згідно з даними Центру економічного відновлення та EasyBusiness, більш ніж 80% дорослих вимушених мігрантів – жінки. А майже половина всіх біженців – діти (2 -2,5 млн осіб).
Для нас статистика є досить невтішною – більше половини людей, які перебувають за кордоном – діти. А серед дорослих людей більше половини – це жінки віком від 25 до 49 років, які мали і мають хорошу вищу освіту, мали роботу в Україні, були активними учасниками ринку робочої сили та мали можливість створювати додану вартість в Україні, – зазначають дослідники.
Якщо Україні не вдасться повернути додому своїх громадян, це кардинально вплине на економічну ситуацію в державі.
У результаті бюджет країни недоотримає 45 мільярдів доларів надходжень у наступні 10 років.
Джерело: 5692.com.ua