Суцільна хімія та нітрати: Комаровський розповів, чи безпечно вживати ранні кавуни

Відомий в Україні лікар-педіат Євгеній Комаровський прокоментував народні страшилки щодо величезної кількості нітратів у перших кавунах та розповів, чи дійсно варто утриматись від вживання ягід.
Чи дійсно в ранніх кавунах багато "хімії"
Як зазначив лікар, історії про вражаючу кількість нітратів і "хімії" загалом у перших кавунах – це ні що інше, як міф.

Існує багато страшилок про ранні кавуни. Вічно нас лякають якимись нітратами, яких там величезна кількість. І це просто жахливо загрожує нашому життю. Повинен сказати, це очевидно, що вирощування кавунів не надто відрізняється від вирощування огірків, помідорів, кабачків, – сказав Комаровський.

За його словами, концентрація нітратів навіть висока насправді не шкодить здоров'ю людини. При чому, не важливо, що саме це за речовини: безбарвні солі, ефіри азотистої кислоти, хімічні речовини, які використовують переважно для добрив у с/г господарстві та при виробництві тощо.

Чомусь нас не лякають ранні огірки, помідори, кабачки, а от кавунів усі бояться. … І ще що важливо знати: нітрати здебільшого локалізуються в шкірці кавуна У м'якоті їх практично немає А небезпечні сполуки утворюються з нітратів при нагріванні за високої температури Якщо ви не збираєтеся смажити кавун, нема чого хвилюватися, — зазначив медик.
Джерело: 5692.com.ua