19 травня — день, коли Путін і Трамп знову поспілкувались, цього разу телефоном. Дзвінок, як стверджує російська сторона, був довгим і, мовляв, дуже "змістовним". Що саме обговорювали — класика жанру: мир, Україна, "домовленості" та геополітична риторика. Але є нюанси.
Подробиці діалогу від РФ
З першого ж слова Путін поспішив подякувати Трампу. За що? За те, що знову заговорили про мирні перемовини у Стамбулі. Тобто, Росія знову вкидає ідею: "давайте миритися", але — спочатку виконайте наші умови. І лише потім, можливо, буде перемир’я. Тимчасове, звісно.
Цікаво, що під час брифінгу, де Путін коментував цю розмову, голос у нього часом тремтів. Не так, щоб аж ледь не зривався, але помітно — говорив він інакше, ніж зазвичай. Нервував? Може, і так. Можливо, не все йде за сценарієм, який він собі уявляє.
Основна теза: Росія "за мир", але такий, який влаштує саме її. Головне, мовляв, усунути "першопричини конфлікту". А які ці "першопричини", здогадайтесь самі — це те, що Москва постійно повторює: нейтралітет України, "денацифікація", зміни кордонів… Одним словом — старі пісні.
Питання в тому, щоб українська і російська сторона проявили прагнення до миру і знайшли компроміси, які б влаштували всіх. Позиція Росії ясна – головне для нас усунути першопричини конфлікту, – сказав президент РФ.
Цікаво, що Путін навіть згадав про якийсь "меморандум" із пропозиціями щодо майбутньої мирної угоди. І, за його словами, Росія готова працювати над ним з Україною. Але знову ж таки — тільки після того, як "усі проявлять прагнення до компромісу".
Ми домовилися з президентом США, що Росія запропонує і готова працювати з українською стороною над меморандумом можливого майбутнього мирного договору, – заявив Путін.
До речі, Путін кілька разів підкреслював, що розмова з Трампом була "конструктивна".
А що ж Трамп
Перед тим, як подзвонити Путіну, Трамп заявив, що сподівається на "продуктивний день". Навіть припустив, що буде оголошено перемир’я.
До речі, він також заявив, що після дзвінка Путіну планує поговорити і з Зеленським, і з союзниками по НАТО. Тим більше, вже кілька місяців Трамп обіцяє, що саме він може "припинити війну за 24 години".
Представниця Білого дому Каролайн Лівітт тим часом сказала, що Трамп дуже розчарований обома сторонами — і Україною, і Росією.
Що в підсумку
З одного боку, є контакт — Путін і Трамп говорили, і, схоже, обговорювали мирну угоду. Є також натяки на перемир’я. Але з іншого боку — все зав’язано на умовах Кремля, які ніхто поки що приймати не збирається.
Контакти у Стамбулі, за словами Путіна, поновилися.
Наразі ж чекаємо, чи дійсно Пєсков і Ушаков, як анонсовано, розкажуть якісь деталі.
Джерело: 5692.com.ua