Другий етап регіональних змагань, до яких увійшли шість турнірів у різних вікових групах серед юнаків та дівчат, відбулася 24 і 25 травня. Участь взяли майже 30 спортсменів із Дніпра, Кам’янського та Петриківського району.
Серед найтитулованіших спортсменів віком до 26 років місця розподілилися за рівнем майстерності. Вчергове чемпіонами Дніпропетровщини стали майстер спорту Олександр Шнейдер серед юнаків та кандидатка у майстри спорту Альона Вовк серед дівчат. Боротьба за подіум була не менш напруженою. В турнірі серед юнаків визначати срібного та бронзового призерів вдалося лише у додатковому матчі за 2-3 місця. Перемогу святкував Ілля Перемітько – він другий, Артем Тамбовцев – третій.
Що ж до дівчат, то тут все визначилося в особистих зустрічах протягом турніру. За Вовк слідом фінішували кандидатка у майстри спорту Анастасія Губарєва та першорозрядниця Анна Думан. Всі спортсмени та спортсменки є вихованцями заслуженого тренера Ігоря Губарєва, які готуються на базі ДЮСШ № 2 КМР.
Не менш потужно виступили кам’янчани у віковій групі до 16 років. Всі шість медалей вибороли шашкісти, що представляли ДЮСШ № 1, ДЮСШ № 2, ДЮСШ № 3. У юнаків основна боротьба велася серед трьох відомих першорозрядників. Забіг за чемпіонство виграв Олег Підгорний-Піцик, який на турнірній дистанції втратив лише одне очко. Також жодної поразки не зазнав і срібний призер Максим Кривоніс. Золото йому вибороти не дозволили дві нічиї в матчах з основними конкурентами. Із великим потенціалом протягом останнього часу виступав у різних змаганнях Тимофій Кобзев. Але в цих шашкових перегонах його підвела слабка практика турнірів з міжнародних шашок. Все для спортсмена вирішилося в грі з Підгорним-Піциком, в якій він поступився. Тому набраних очок вистачило лише на бронзу.
Не менш запеклою була боротьба і серед дівчат. Кожна з них відбирала очки у конкуренток. Друге золото (перше серед юнаків) тренерці Альоні Губарєвій та ДЮСШ № 3 принесла Мирослава Бердник. Вона вправно справилася з поставленим завданням, віддавши опоненткам лише одне очко. На нагороду найвищої проби завжди налаштовується і Марія Діденко. Але поразка Бердник у чемпіонській гонці, посунули дівчину на другу позицію. А от бронзову призерку довелося визначати за коефіцієнтом, а не за очками. В боротьбі на «більше-менше» кращим він виявився у Лади Кучер з Петриківського району, яку тренує гросмейстерка Ольга Губарєва (ДЮСШ №1). Зоряна Савінська зупинилася за крок до п’єдесталу.
Свого чемпіона отримав тренер Дмитро Савінський з ДЮСШ №2. Його спортсмен Волємір Савінський із стовідсотковим результатом завершив юнацький турнір до 10 років. Поступившись лише переможцю, другу позицію на «чорно-білих» шашкових полях відвоював Гордій Семипятний. Замкнув трійку призерів ще один кам’янчанин Данило Бойко.
У турнірі серед дівчат до 10 років зібралося найбільше учасниць. Тому перегони тривали довше ніж в інших вікових групах. Тим не менш і тут була своя переконлива лідерка, яка не залишила жодних шансів своїм конкуренткам. Це Анна Савченко з Петриківського району (ФСТ «Колос»), яка набрала 12 очок з 12 можливих. Гарно виступили юні кам’янчанки Марія Плющакова та Дарина Янченко. В матчі між собою вони, по суті, вирішили долю срібних та бронзових нагород. Перемогла Плющакова – в неї друга позиція в турнірні таблиці. Третьою завершила змагання Янченко. Мала всі шанси вклинитися у боротьбу за подіум і дніпрянка Поліна Цицарова (тренер Микола Прокопенко). Вона не програла ані срібній, ані бронзовій призеркам. Проте прикра поразка в третьому турі талановитій кам’янчанці Ользі Штрикуль, викреслила Поліну з медального заліку.
Таким чином, за підсумками шести турнірів левову кількість медалей отримало Кам’янське – 16. У спортсменів Петриківського району – 2 нагороди.
Текст – Віталій Попруга
Фото призерів — Дмитро Савінський, інші — Тетяна Ісенко
Читайте також:
Наука просто неба: у Кам’янському відбувся цікавий фестиваль
Тхеквондист із Кам’янського здобув бронзу на міжнародному турнірі в Молдові
Екоакція на Воронячому острові в Кам’янському: прибирання, дослідження і просвітництво