Україні загрожує дефіцит дизельного палива взимку: експерти пояснили причини

В Україні, як і у всьому світі, може початися дефіцит дизельного палива. За повідомленням агентства Bloomberg, наразі нафтопереробні заводи не можуть виробляти достатню кількість дизпалива, пише Today.
Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що взимку дефіцит дизельного палива у світі може посилитися. Уже зараз його вироблення скоротилося, але ситуація може погіршитися.
Це пов'язане з тим, що 5 вересня 2023 року Саудівська Аравія і рф, які є лідерами альянсу ОПЕК+ оголосили, що вони продовжать зниження видобутку нафти до кінця поточного року. Зниження видобутку призвело до підняття вартості ціни до 90-95 доларів за барель.
У США вартість дизпалива зросла до 140 доларів, хоча до цього дизель у Сполучених Штатах ще ніколи так дорого не коштував у середині вересня. Подорожчання дизелю в Європі з літа складає 60%.
Причин зменшення вироблення дизпалива нафтопереробними заводами кілька. Насамперед це пов'язано з тим, що зараз сильно збільшився попит на авіагас і бензин, через що від заводів вимагають випускати більше цих видів палива.
Крім того, на ситуацію повпливало те, що під час пандемії Covid-19 було закрито найменш прибуткові нафтопереробні заводи.
Зараз в Україні достатньо дизпалива завдяки тому, що оператори роздрібного паливного ринку зуміли зробити запаси. У нас зараз практично не виробляють пальне через постійні обстріли, його везуть з-за кордону. Проте в Україні продовжують випускати низькоякісне пальне кустарним способом.
Середня вартість дизеля в Україні становить 53,67 грн за літр. Як зазначають експерти, незабаром ціна може піднятися до 60 гривень за літр – через подорожчання нафти на світових ринках.
Джерело: 5692.com.ua