Унітаз – не відро для сміття: 5 речей, які в жодному разі не можна змивати в каналізацію

Деякі люди ставляться до раковини й унітазу майже як до відра для сміття, але це загрожує вкрай негативними наслідками. Не всі відходи каналізація здатна "витерпіти", через що можуть бути серйозні засмічення, справитись з якими зможе тільки сантехники.
Щоб уникнути подібних ситуацій, слід знати, які відходи точно мають відправлятися тільки в смітник і нікуди більше.
Шерсть і волосся
Зібране з гребінці волосся не можна викидати в унітаз. Те ж стосується і шерсті тварин після вичісування. Накопичуючись та збираючись у грудку, волосся і шерсть легко утворюють затор в каналізаційній трубі, і прочистити його буде дуже важко.
Тому волосся і шерсть мають потрапляти тільки у відро для сміття.
Олія після смаження
Багато хто зливає використану олію в стік раковини або в унітаз. Але ця ідея – не найкраща, оскільки охолоджений жир прилипає до стінок каналізаційної труби і притягує до себе інші забруднення. Через це ймовірне утворення засмічення, яке не пропускатиме рідину.
Для утилізації олії слід її охолодити, а потім вилити в целофановий мішок і викинути в смітник.
Сміття з пилососа
До контейнеру пилососа потрапляє найрізноманітніше сміття: дрібні камінчики, волосся, шерсть, загублені дрібні речі, бруд тощо. Все це легко може створити затор у каналізації, якщо потрапить в унітаз.
Тому вміст пилососа має потрапляти лише в смітник, а перед цим його краще додатково запакувати в пакет. У разі мийного пилососа слід, озброївшись рукавичками, відокремити дрібне сміття від брудної води. Брудну воду можна злити в унітаз, а решту відправити у відро для сміття.
Залишки їжі
Навіть "безвинні", на перший погляд, залишки супу можуть спричинити засмічення каналізаційної труби. Адже в унітаз потрапляє не лише бульйон, а й макарони, рис, овочі, м'ясо та інші залишки продуктів. У трубі все це може перетворитись у злиплу розбухлу грудку.
Тому до унітазу можна виливати лише рідину, а тверді залишки їжі – тільки у смітник.
Кавова гуща
Багато хто, не замислюючись, після приготування кави промиває турку в раковині прямо із залишками напою. Але у трубі частинки кавових зерен злипаються з іншими забрудненнями та утворюють досить щільну пробку.
Через це перед миттям турки слід остудити її та викинути кавову гущу в смітник, скориставшись серветкою.
Джерело: 5692.com.ua