Україна готується до впровадження реформи середньої профільної освіти. Одим із майбутніх нововведень може стати впровадження посади кар'єрного радника в академічних ліцеях, який буде допомагати учням прийняти обдумані рішення щодо обрання предметів в 11-12 класах згідно з їхніми інтересами та майбутніми кар'єрними планами. Про це повідомив директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ігор Хворостяний в подкасті “Дофамін для освіти”.
Що відомо
Хворостяний підкреслив, що десятий клас є ключовим періодом для учнів у процесі адаптації до нових умов навчання. Тому на цьому етапі необхідно забезпечити їм належну підтримку і допомогу у виборі шляху навчання.
У 10-му класі ми маємо поінформувати учнів про можливі варіанти вибору. Наприклад, якщо я планую обрати мовно-літературний профіль, я повинен розуміти, що це означає більше гуманітарних дисциплін і менше природничих. Важливо дати учням можливість пройти цей шлях, – пояснив Хворостяний.
Водночас, він зауважив, що профорієнтація має починатися на більш ранньому етапі, ще на базовому рівні освіти. Зокрема, у Європі це відбувається ще з 1 класу. Таким чином, кар'єрний радник може стати важливим елементом у системі підтримки учнів під час їхнього освітнього шляху.
Крім того, Ігор Хворостяний розповів, що разом з ексміністром освіти та науки Лілією Гриневич вони розглядають можливість впровадження спеціальності "освітній кар'єрний радник" у вищих закладах освіти. Це означає, що в найближчі роки в українських університетах може з'явитися нова спеціальність, спрямована на підготовку фахівців у сфері кар'єрного консультування в освіті.
Джерело: 5692.com.ua