Водіям виписують штрафи за несправні вогнегасники: експерти розповіли, чи є законними такі дії поліції

У кожній автівці, за законом, має бути вогнегасник та медична аптечка. У разі відсутності цих елементів експлуатація авто заборонена. Окремим випадком є ситуація, коли вогнегасник наявний, але не працездатний. Яка відповідальність передбачається за таких обставин, пояснив "Дорожній адвокат".
У ресурсі навели приклад подібного випадку. Водія легкового авто зупинила під час руху поліція. Жодних порушень під час руху водій не допускав, при перевірці документів також не було виявлено порушень. Представники поліції попросили показати аптечку та вогнегасник. Виявилось, що вогнегасник був несправним.
На водія оформили постанову про накладення адміністративного стягнення на підставі ч.1 ст. 121 КУпАП із зазначенням про порушення п. 31.4.7 ПДР. Водій вирішив оскаржити постанову у суді.
Експерти "Дорожнього адвокату" пояснили, що у разі не оскарження такої постанови, у випадку повторного порушення у водія могли вилучити посвідчення водія на строк 3-6 місяців.
Відповідно до п. 31.4.7 ПДР, експлуатація транспортних засобів забороняється у разі відсутності:

медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена;
працездатного вогнегасника на легковому автомобілі.

Під час розгляду справи суд встановив, що в Україні не передбачено покарання за володіння непрацюючим вогнегасником. Але судом також було зазначено, що така відповідальність може настати при використанні транспортного засобу для надання послуг з перевезення пасажирів. На підставі ч.2 ст.121 КУпАП на такого водія накладається адміністративна відповідальність.
У випадку з інцидентом, який розглядався в суді, водій не використовував своє авто для надання послуг з перевезення пасажирів. За висновком суду, підстави для притягнення водія до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.121 КУпАП (штраф 340 грн), відсутні.
Отже, керування легковим автомобілем без працездатного вогнегасника заборонено. Але за його відсутність водія не повинні карати штрафом. Крім того, це не може бути підставою для позбавлення права керування у разі повторного порушення на підставі ч.4 ст.121 КУпАП.
Такі дії можуть передбачати лише попередження (ст. 125 КУпАП), аналогічно випадкам з іншими порушеннями правил дорожнього руху.
Джерело: 5692.com.ua