Як українців обманюють на касах супермаркетів: в чому хитрість та як можна уберегтися

В українських супермаркетах і магазинах ціни спеціально встановлюють таким чином, щоб під час заокруглення здачі у продавця залишалось більше, ніж коштує товар. Щоб уникнути цього краще заплатити банківською картою.
Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. У зв'язку з правилами округлення, повної суми здачі може не бути: магазин має право "пробачити" покупця на суму менш як п'ять копійок і на суму понад п'ять копійок, при цьому такі копійки вже давно вийшли з обігу. Крім того, багато магазинів встановлюють свої ціни таким чином, що округлення виявляється невигідним для покупця.
Наприклад, ви повинні заплатити 10 грн, навіть якщо ціна становить 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн. Якщо ви не хочете переплачувати – використовуйте для оплати банківську карту. У цьому випадку правило округлення не застосовується. У випадку великих супермаркетів, де кількість покупців за день може перевищувати тисячі людей, а в кожно не одна покупка, то неврахований прибуток буде дуже великий. Просто придивіться в магазинах, яка кількість товарів продається за подібними цінами і ви будете в шоці. 
Проте таке ціноутворення не є незаконним, хочя в супермаркетах чітко розуміють, що решту в декілька копійок дати не вдасться. Просто користуйтесь карткою при розрахунку на кассах, це збереже ваші кошти.
Будьте уважними, якщо не хочете заплатити високу ціну або купити неякісний товар. Звісно, дуже важко передбачити всі варіанти обману. Однак якщо ви прийдете до магазину з відповідним списком покупок, звертатимете увагу на етикетки та перевірятимете інформацію – ймовірність бути обдуреним буде меншою, аніж якщо ви просто подивитеся та купите все по черзі.
Крім того, прості маніпуляції на касі або в торговому залі часто можуть призвести до відображення неправильних ваг. Іноді використовуються спеціальні гирі або нитки, а в інших випадках предмети просто кладуть так, щоб їх не помітили під час зважування. З цієї причини важливо перевіряти вагу на контрольних вагах на ринках, а також у супермаркетах.
Якщо є сумніви в правильності роботи ваг, зважте мобільний телефон один раз на надійних вагах, а потім зважте його на вагах продавця, щоб перевірити, наскільки добре вони працюють.
Читайте також: Українські банки встановили нові ліміти на зняття готівки з 1 січня
Яка виплата в Україні при народженні дитини у 2023 році
Церкви в Україні поступово переходять на новий календар: нові дати відомих свят
Джерело: 5692.com.ua