Як відновлювати сили в умовах постійного недосипання: фахівці дали кілька простих порад

Поганий сон із постійними пробудженнями відбивається на нашому здоров’ї, працездатності та якості життя. Нині через постійну втому та виснаженість, зумовлену недосипанням, страждає більшість українців. Однак навіть за нестачі якісного сну сили та бадьорість можна відновити. Для цього варто скористатись методиками, які пропонують вчені та лікарі.
Чим загрожує хронічне недосипання
Під час сну не тільки відпочиває наше тіло, але й систематизується інформація у мозку. Через постійне недосипання організм виснажується, знижується активність мозкової діяльності.
Серед негативних наслідків недосипання можна виділити наступні:

зниження імунітету;
зниження активністі обміну речовин;
пригальмування когнітивних функцій (пам’ять, уважність, мислення);
підвищення ризиків розвитку цукрового діабету та ожиріння;
передчасне старіння тощо.

Як допомогти організму набратися сил
Фахівці запевняють, що наш організм здатен до відновлення та саморегуляції. Тому, якщо цьому посприяти, то можна відновити сили, навіть коли немає можливості нормально виспатися. Для цього слід скористатись простими рекомендаціями.
Спілкування і позитивні емоції
Щоб побороти постійне відчуття втоми та розбитості, потрібно знизити рівень тривожності. Для цього слід більше часу проводити з друзями та рідними, уникати надлишку поганих новин. Завдяки цьому можна покращити якість нетривалого сну.
Режим
Фахівці радять ділити день на кілька частин: активна робота, побутові справи, відпочинок. Розподіл часу допоможе підвищити продуктивність і економно використовувати власні сили.
Здорове харчування
Слід формувати свій раціон так, щоб дати організмові змогу швидко поповнювати запаси енергії і менше сил витрачати на перетравлення важкої їжі. Тому варто їсти більше овочів, зелені та фруктів, морську рибу, м'ясо птиці. Обмежити потрібно споживання кави та алкоголю.
Фізична активність і релакс
У денному графіку слід виділити час для неважкої фізкультури. Також важливо знайти для себе методи релаксації. Наприклад, це може бути самомасаж, медитація, тепла ванна.
Джерело: 5692.com.ua