Черешні – смачні та корисні плоди, які полюбляють майже всі. Але зіпсувати апетит можуть черв'яки всередині них, які є личинками вишневої мухи. Ці комахи неотруйні, і ніякої шкоди організму людини не завдають, але їсти ягоди з таким "сюрпризом" не дуже приємно.
Є способи, за допомогою яких можна прибрати черв'яків одразу з усіх куплених або зірваних на власній ділянці черешень.
Як зрозуміти, що черешня червива
Пошкоджені комахами плоди відрізняються від здорових такими ознаками:
потемніння;
утрата блиску;
надмірна м’якість;
наявність чорних западин.
Використання солі
Цей спосіб досить відомий і використовується вже багато років. Він передбачає замочування плодів у сольовому розчині. Для цього потрібно:
промити плоди;
зірвати з них усі хвостики;
налити воду у великий таз чи відро;
додати декілька ложок солі, розмішати;
занурити черешні у розчин на 30 хвилин;
зібрати плоди друшляком, промити.
Після такого замочування всі хробаки вилазять з ягід і спливають на поверхні розчину. Обов'язково потрібно зривати хвостики у черешні, щоб рідина могла проникнути всередину і "вигнати" черв'яків.
Використання харчової плівки
Другий спосіб також дуже ефективний. Потрібно всі плоди помістити у відро чи миску та щільно закрити ємність за допомогою харчової плівки. Через кілька годин черв'яки вилізуть з ягід, адже їм не вистачатиме кисню за таких умов. Тому потрібно буде лише ретельно промити черешню.
Обробка дерева від черв'яків
З вишневою мухою треба боротися навесні. Для цього насамперед потрібно накрити землю навколо стовбурів плівкою, щоб перешкодити виходу комах з ґрунту після зимової сплячки.
Крім того, допомагають народні методи:
використання господарського мила – обробити дерево розчином, приготовленим з 5 літрів води, 2 чайних ложок господарського мила та такої ж кількості олії;
використання полину – наповнити відро травою наполовину, залити водою, настояти протягом дня та обробити цим настоєм дерево, додавши 2 столові ложки рідкого мила;
використання тютюну – розвести в 10 л води 500 г настою тютюнового пилу, додати 3 столові ложки рідкого мила та обробити дерево.
Джерело: 5692.com.ua