Як законно обійти штрафи за порушення ПДР, відбувшись усним зауваженням: поради українським водіям

Іноді водії зіштовхуються з тим, що штрафи їм виписують за настільки дрібні порушення, які не можуть спричинити жодних значимих наслідків. Слід знати, що у деяких подібних випадках водії можуть оскаржити накладений штраф і отримати замість нього лише усне попередження.
Які випадки передбачають усне зауваження
На дорозі під час активного руху трапляються ситуації, які можуть мати різні наслідки. Безумовно, при проїзді на червоне світло, їзді по зустрічній смузі чи спричиненні будь-якої іншої ситуації, яка перешкоджає нормальному руху, водій має бути покараний. Штраф – найпопулярніша форма покарання за порушення ПДР в Україні.
Водночас стаття 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає окрему категорію порушень ПДР – малозначні правопорушення. Тобто це ті порушення, які не здатні впливати на інших водіїв під час руху, провокувати аварійні ситуації, тяжкі наслідки чи великі збитки.
Кодекс не містить чіткого переліку ситуацій на дорозі, які вважаються малозначними правопорушеннями. Тому у кожному випадку рішення ухвалює інспектор, враховуючи супутні обставини.
Приклади малозначних порушень:

водій забув удома «паперовий» поліс, однак фактично автомобіль застрахований (це легко перевіряється по базі МТСБУ);
рух у крайній лівій смузі, якщо права не зайнята, а покриття правої смуги при цьому суттєво пошкоджено;
зупинка перед світлофором на декілька сантиметрів далі стоп-лінії.

Якщо водій переконаний, що його дії можуть вважатись лише формальним порушенням і не несуть суттєвих наслідків, він має право вимагати від правоохоронців усного зауваження замість штрафу, за яким оформлюється відповідна постанова. При цьому треба аргументувати свою думку.
Винесення усного попередження не зобов'язує водія оплачувати штраф і не тягне за собою будь-які інші правові наслідки. Крім того, водій у такому разі не буде вважатися притягнутим до адміністративної відповідальності.
Джерело: 5692.com.ua