У Кам’янському термомодернізують школи, садочки та лікарні

Кам’янське бере активну участь в проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», який фінансується Європейським інвестиційним банком в рамках співпраці з північною фінансовою корпорацією «НЕФКО».
27 листопада до Кам’янського приїхали технічні фахівці і виконавці консультаційної компанії «Nomine Consult UAB», які беруть участь в одному з етапів реалізації проекту. Питання подальшої взаємодії в даному напрямку обговорювали під час робочої наради, яка пройшла під керівництвом Кам’янського міського голови Андрія Білоусова.

«Наше місто виграло конкурс на отримання 15,5 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку для утеплення бюджетних установ. Ми будемо подавати списки наших шкіл, дитячих садочків та лікарень. Йдеться про утеплення близько 40 установ бюджетної сфери. Проект передбачає утеплення фасадів і дахів, заміну вікон і цілий комплекс інших ремонтних робіт. До квітня наступного року фахівці будуть проводити аудит будівель, готувати свої проектні пропозиції і передавати в Європейський банк, який виготовить проектно-кошторисну документацію. Я сподіваюся, що до кінця 2020 року або до початку 2021 року ми зможемо приступити до безпосереднього виконання робіт», – сказав Андрій Білоусов

«Ми приїхали, щоб допомогти вашому місту реалізувати проект з підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери. З усіх питань ми знаходимо підтримку. Міська влада діє дуже оперативно, ми ефективно співпрацюємо. Робота організована так, що все вирішується дуже швидко», – зазначили іноземні консультанти.

З міськради Кам’янського звільнилась начальниця департаменту

З посади начальниці департаменту комунальної власності та земельних відносин звільнилась Катерина Буря. Про це стало відомо з відповідного розпорядження від 26 листопада. За словами заступника Бурі Дмитра Щербатова, це було її власним бажанням. Наразі, обов’язки голови департаменту комунальної власності та земельних відносин виконує ще один заступник Максим Калмиков.

Зазначимо, що за сумісництвом Катерина Буря є депутатом міської ради Дніпра у фракції “УКРОП”. До Кам’янського вона перейшла з позиції голови департаменту по роботі з активами Дніпровської міськради, звідки її попросив піти мер Борис Філатов.

Міський голова Кам’янського про ситуацію з опаленням Соцміста і «БАМу»

На початку цього опалювального сезону в Південному районі Кам’янського склалася непроста ситуація, пов’язана з роботою ТЕЦ «ДніпроАзот» і технічно непідготовленими зовнішніми електромережами. Реакція міської влади була оперативною і системною. У цьому можна переконатися, оглянувши покрокову хронологію дій міської влади в ситуації з опаленням житлових масивів Соцмісто та «БАМ».
У березні 2019 року «ДніпроАзот» направив міській владі листа про те, що ТЕЦ не включатиметься в роботу для опалення Соцміста і «БАМу», адже підприємство не потребує теплової енергії, а всі цехи переведені на альтернативні джерела опалення. Негайно питання було винесено на розгляд сесії міської ради та ухвалено рішення про децентралізацію системи опалення Південного району. За рахунок міського бюджету було проведено модернізацію мереж у будинках і встановлено електроопалення мешканцям пільгової категорії. Організовано конкурс на залучення інвесторів для виконання робіт із будівництва індивідуальних котелень для опалення закладів бюджетної сфери. Також було проведено тривале об’ємне листування і цілу низку зустрічей щодо цієї ситуації з ДТЕК «Дніпровські електромережі» про необхідність модернізації зовнішніх мереж, які перебувають на балансі компанії, направлено листи в усі вищі інстанції та проведено зустрічі в НКРЕКП в Києві за участю народних депутатів України.
У підсумку: модернізовано мережі в 162 будинках, із 6800 споживачів на електроопалення переведено 5040 квартир. Тобто на даний момент 75% жителів Соцміста і «БАМу» користуються індивідуальним опаленням. За рахунок інвесторів побудовано 14 індивідуальних котелень, які опалюють усі будівлі бюджетної сфери Південного району.

«Що стосується нашої сфери відповідальності – ми виконали роботи з модернізації мереж у будинках, будівництва котелень для бюджетних закладів, встановлення опалення для пільгової категорії населення, а також розробки проектів на кожну квартиру. Але що стосується зовнішніх мереж, які належать ДТЕК, то, на жаль, лише з приходом нового керівника ДТЕК «Дніпровські електромережі» ситуація з модернізації мереж зрушила з мертвої точки. Тільки 18 жовтня ми отримали лист від ДТЕК, де нам запропонували виділити 14 мільйонів гривень для збільшення потужності людям на квартири. Нарешті ми отримали реальну пропозицію з реальною сумою, а не з 500 мільйонами, які нам пропонували виділити раніше. Виділення цих коштів вирішувало відразу два завдання: збільшення людям потужності на квартири через спрямування коштів на модернізацію зовнішніх мереж і вкладення самою компанією в модернізацію набагато більше своїх коштів. Сам цей шлях – через збільшення потужності – регламентований НКРЕКП. Щойно отримавши лист від ДТЕК, ми підготували всі необхідні документи і 25 жовтня провели позачергову сесію міської ради з цього питання, знайшли потрібні кошти, і ДТЕК розпочала виконання робіт. Згідно з графіком, затвердженим ДТЕК «Дніпровські електромережі», всі роботи з модернізації мереж Соцміста та «БАМу» будуть виконані до кінця березня 2020 року, і якість електропостачання дозволить усім жителям користуватися електроопаленням без перебоїв. Безумовно, ми розуміли, що, незважаючи на всі наші зусилля, якщо ТЕЦ «Азота» цього року не включиться в роботу, зовнішні електромережі не готові й не витримають такого навантаження, а на їх модернізацію потрібен час. Ми звернулися до керівництва «ДніпроАзота» з проханням в останній раз включити ТЕЦ. Нам висунули умову – виступити гарантом погашення заборгованості «Тепломереж» перед ТЕЦ «Азота» в розмірі 70 мільйонів гривень (борги населення). Ми погодилися з умовами, адже не могли залишити людей без тепла. У результаті тривалих переговорів ТЕЦ включилася 15 листопада, і до цього часу всім споживачам довелося користуватися електроприладами для обігріву своїх квартир, що в ряді випадків призвело до аварійного відключення мереж. На даний момент ситуація стабілізувалася. ТЕЦ «Азота» працює, а енергетики поетапно модернізують мережі. Ситуація перебуває під моїм особистим контролем», – сказав Андрій Білоусов.