Відкриті двері Південного райвідділку поліції

Днями, з нагоди п’ятиріччя від дня прийняття Закону України «Про пробацію» Південний районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області провів «День відкритих дверей» для представників державних установ та громадських організацій міста Кам’янського. 

До відділку завітали заступник директора – начальник відділу соціальної роботи Кам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Коваленко, волонтери пробації Євген Лантюхов та Сергій Озерний, старший інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Південного відділення поліції Олександр Молодченко, заступник начальника СП Південного відділення поліції Владислав Воробйов, заступник начальника – начальник відділу СВПР Державної установи «Кам’янська виправна колонія (№34)» Каріна Абрамович, начальник Південного ВДВС м. Кам’янське ГТУЮ у Дніпропетровській області Юлія Ніколайчик, начальник циклу загальноправових дисциплін Дніпровського центру ПКП ДКВС України Олена Попазова.

Присутніх привітав начальник відділку Ігор Данилко, а співробітники відділку розповіли учасникам заходу про етапи створення та розвитку пробації в Україні, її основні завдання, мету пробації та її види, напрями роботи та досягнення Південного районного відділу. Зустріч проходила у формі діалогу та відкритої дискусії, тому всі учасники мали змогу отримати відповідь на всі їх питання.

Підбиваючи підсумки зустрічі, начальник відділку Ігор Данилко подякував усім присутнім за розуміння, підтримку, співпрацю та допомогу в розбудові пробації, адже досягнення мети можливо завдяки об’єднанню можливостей органів та організацій державного та недержавного сектору.

Наше жіноче срібло

Всеукраїнський гандбольний турнір пам’яті тренера Сергія Ольшевского нещодавно відбувся у Кропивницькому. Турнір відбувся  на майданчику Комплексної дитячої юнацької спортивної школи №2, де грали п’ять жіночих команд. Змагання проходили серед дівчат 2005-2006 років народження. 

Місто Кам’янське представляла гандбольна команда ДЮСШ № 1.

Перше місце посіли дівчата Кропивницької області. А от вихованки тренера Олега Усенка з Кам’янської ДЮСШ № 1 стали срібними призерками. «Бронза»  у команди з Кривого Рогу.

«Срібло» для Кам’янського здобули : Маргарита Дорошенко, Діана Кімлик, Софія Зайчук, Катерина Юхименко, Владислава Кочедеря, Анна Григор’єва, Аліна Ташкевич, Олена Богомаз, Аліна Ташкевич, Марина Богуславська, Дар’я Жмур.Щиро вітаємо нашу команду з переможним результатом і бажаємо нових спортивних досягнень і перемог на всіх гандбольних турнірах України.

Кров людська — не водиця

Вже незабаром, у червні Україна вже традиційно відзначатиме Всесвітній день донора крові. Напевно особливо гостро питання донорства крові постало протягом минулих 6 років протягом кровопролитної російсько-української війни на Сході нашої країни. Маємо доземно вклонитися тим цивільним громадянам, які діляться своєю кров’ю для порятунку наших захисників.

Один з тих щедрих громадян наш земляк Кам’янчанин Володомир Олександрович Тарсов, який 40 разів ставав донором, а загалом здав 18 літрів своєї крові. Тож, надзвичайно приємно, що його подвижництво не залишилося непоміченим і днями йому присвоєно високе звання Почесного донора України.

Дякуємо пану Володимиру за його жертовність, чітку громадянську позицію та активну участь в порятунку тих, хто потрапив у скруту, але вижив завдяки справжні кровній допомозі.

«Рокобан» повертається?!

Здавалося б, зовсім нещодавно втихомирилося занепокоєння мешканців Кам’янського планами ТОВ «Рокобан» запустити небезпечне виробництво поруч з житловими кварталами міста. Про це писала майже вся міська і обласна преса.

Протягом певного інформаційного затишшя і саме ТОВ «Рокобан» зберігало риб’ячу мовчанку: жодного сплеску у соціальних мережах чи хоча б маленького погойдування на інформаційній поверхні паперових і електронних ЗМІ. 

Було схоже, що столичні інвестори усвідомили безперспективність ідеї відкриття виробництво з переробки небезпечних відходів поблизу робітничих кварталів Кам’янського. Певному заспокоєнню обурених містян сприяло, спочатку скасування представниками профільного міністерства громадських слухань, а згодом ще й поширена інформація про відмову надати погодження.

Аж тут минулого тижня у соціальній  мережі Фейсбук з’явилась сторінка ТОВ «Рокобан», де 30 січня від імені підприємства розмістили звернення до мешканців міста: «ТОВ «РОКОБАН» планує проводити свою діяльність в місті Кам’янське, тому для нас дуже важлива співпраця з вами. Судячи з останніх подій, ми розуміємо, що у вас виникає багато запитань та занепокоєння відносно можливого забруднення навколишнього природного середовища, але запевняємо, що технологія, яка буде нами застосована в роботі відповідає високим європейським стандартам».

Проте, навчені роками невиконаних обіцянок з боку металургійних і хімічних забруднювачів навколишнього середовища міста, кам’янчани дедалі частіше і активніше сумніваються у словах про безпечність новоявленого виробництва.

Поява сторінки ТОВ Рокобан і їхнього звернення у Фейсбуці говорить лише про одне: попри перший негативний результат, ТОВ «Рокобан» має намір таки провести громадські слухання та відкрити виробництво. Публічна відповідь містян не забарилася у вигляді обурливих коментарів на сторінці самої компанії.

Приміром, ГО «Патріот-2015» обіцяє докласти «всіх зусиль і свій бойовий досвід, але цього виробництва в нашому місті не буде», – написав Богдан Наполов, заступник керівника департаменту екології нашого міста і ветеран нинішньої війни на Сході України. – «Будьте люб’язні, панове кияни, відкрийте це виробництво на Хрещатику або за місцем прописки директора у Вінниці».

В свою чергу, інша ГО «Голос Природи» звертає увагу, що в матеріалах з оцінки впливу на довкілля відсутня інформація про межі санітарно-захисної зони, а також розрахунки розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, з урахуванням існуючих фонових концентрацій в місті Кам’янське. Проектом не передбачене встановлення датчиків забруднення безпосередньо на джерелах викидів, що унеможливлює реальний контроль небезпечних викидів. 

«Використання запропонованої технології утилізації небезпечних відходів має передбачати  зупинку технологічного процесу, звукове та світлове попередження у випадках, коли температура допалювання небезпечних газоподібних відходів зменшується нижче граничної температури, що вказана в технічній документації. ГО «Голос Природи» вважає, що система звукового та світлового попередження у випадках порушення технологічного процесу в камерах допалювання небезпечних газоподібних відходів повинна бути як на території підприємства, так і на межі СЗЗ,» — зазначається у зверненні до міністерства більш врівноваженого «Голосу природи».

Наразі є чимало інших суттєвих зауважень до проекту, що не містить документів, про те, чи погоджена діяльність виробництва з міськими службами та вписується вона у плани розвитку міста. Тож, екологічна організація, спираючись свої знання і досвід, також закликала міністерство «відмовити ТОВ «Рокобан» у отриманні позитивного висновку».