Управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради інформує

Управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради, враховуючу неспокійну поточну ситуацію пов’язану з розповсюдженням епідемії коронавірусу в світі розробила пам’ятку порад щодо профілактики і запобіганню хвороби.

Що необхідно знати пересічному мешканцю Кам’янського про цю китайську заразу?

Симптоми у коронавіруса схожі з іншими вірусними захворюваннями, а саме: кашель, головний біль, лихоманка, ускладнення дихання. Цей вірус може стати причиною пневмонії, яка може набути важких і вкрай небезпечних форм.

Як передається коронавірус?

  1. Через краплі слини хворого на вірус.
  2. При вживанні погано оброблених продуктів тваринного походження.
  3. Через інфікованих тварин до яких ви торкаєтесь.

Як себе захистити?

  1. Убезпечити  від контактів з інфікованими на вірус.
  2. Уникати місць, де багато людей одночасно.
  3. Слідкувати за правильним приготуванням тваринної їжі, яєць.
  4. Слідкувати за особистою гігієною – ретельно мити руки.
  5. За доцільності використовувати медичні маски (транспорт, базар).

Важливо пам’ятати, що при перших симптомах респіраторних захворювань у найманих працівників слід повідомити роботодавця, полишити своє робоче місце і звернутися до лікаря. Самолікування заборонюється допоки у хворого не буде встановлено чіткого діагнозу захворювання.

Бажаємо вам здоров’я! 

Баскетбольна бронза у Кам’янському

Стало відомо, що виконком Федерації Баскетболу України на своєму засіданні ухвалив рішення завершити проведення 29-го чемпіонату України у Дивiзiонi «A» (Суперліга) та Дивiзiонi «Б» (Вища Лiга) в умовах поширення у світі коронавірусу COVID-19.

Рішення набуває чинності 12 березня. Призери чемпіонату та всі зайняті клубами місця визначені відповідно до рейтингу команд на час закінчення змагань.

Таким чином, у своєму дебютному сезоні у Суперлізі кам’янський «Прометей» посів третє місце (перше – БК «Дніпро», друге – «Київ-Баскет»). Команді буде вручено бронзові медалі. 

У 24 матчах чемпіонату «Прометей» здобув 16 перемог і 8 iгор програв, що в сумі склало 40 очок. Команда в середньому набирала 89,4 очка (кращий показник у Суперлізі), її суперники – 83,1.

Вітаємо «бронзових» земляків з успішним дебютом!

Громадський транспорт Кам’янського дезінфікується.

Згідно з рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що пройшло 12 березня, у Кам’янському проводять дезінфекцію всього громадського транспорту.

Як зазначив начальник управління транспортної інфраструктури та зв’язку Дмитро Конельський весь пасажирський транспорт міста щодобово обробляється дезінфікуючим засобом, що рекомендований медиками.

Дезінфекцію проводять не лише у автобусному парку міських перевізників, а  і у трамваях на всіх міських маршрутах. «Всі вагони, що перебувають в депо протягом нічного часу доби, проходять повну обробку дезінфікуючим засобом. Дезінфікується салон, всі поручні, пасажирські сидіння і кабіна водія. Також кондуктори і водії трамваїв після кожного виконаного рейсу використовують антисептичні засоби для дезінфекції рук», – зазначив директор КП КМР «Транспорт» Іван Горбаренко.

Добровольці Кам’янського пам’ятають…

День українського добровольця у Кам’янському традиційно було відзначено зібранням добровольців і членів їхніх родин на майдані Героїв.

Бійці різних добровольчих військових формувань спільно поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим героям-землякам. 

Після шикування і святкових промов, частина присутніх рушила організованою колоною автівок до Південного цвинтаря. Там добровольці і ветерани російсько-української війни пом’янули і вшанували хвилиною мовчання друзів і побратимів, які на фронтах російсько-української війни заплатили найвищу ціну у боротьбі за мир і спокій рідних домівок.

Цього ж дня була офіційно відкрита пам’ятна дошка загиблому бійцю 25-ї ОПДБр Василю Кирилюку на стіні будинку №51, що на проспекті Свободи, де він мешкав до війни, що  забрала його молоде життя у рідних і друзів.

Живе гасло «Слава Україні! – Героям Слава!» тримало, тримає і триматиме українське небо на Донбасі…  

Важливо для інвалідів

Наводимо важливу інформацію, надану Комунальним закладом  “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпропетровської обласної ради”, що запрошує людей з інвалідністю – жителів Дніпропетровської області – пройти курс комплексної реабілітації.

Процедурою забезпечується:


– коригування порушень розвитку, формування і розвиток основних соціальних і побутових навичок;
– проведення комплексу заходів щодо ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, психолого-педагогічної реабілітації та професійної орієнтації;
– проведення заходів, зокрема з професійної орієнтації, оволодіння особами професійних навичок, визначення їх можливостей з професійного навчання в навчальних закладах, центрах професійної реабілітації.

Центр забезпечує надання соціальних послуг з реабілітації та соціальної адаптації особам з інвалідністю у віці до 35 років, в тому числі, дітям і підліткам з інвалідністю.

Центр надає реабілітаційні послуги особам з інвалідністю різних нозологій та захворювань.

До реабілітації не зараховуються особи, стан здоров’я яких виключає проведення реабілітаційних заходів, а саме з такими медичними протипоказаннями:


– гострі інфекційні захворювання до закінчення терміну ізоляції;
– всі захворювання в гострій стадії і заразною формою;
– часті судомні напади та їх еквіваленти;
– захворювання, що супроводжуються важкими порушеннями поведінки, небезпечними для людини і його оточення.

В рамках програми соціальної реабілітації в Центрі функціонує Кабінет соціально-побутової адаптації з метою оволодіння побутовими навичками.

У Центрі діє програма з освоєння особами трудових навичок, в тому числі в трудових майстернях, визначення їхніх можливостей з професійного навчання. Заняття з трудових навичок здійснюють вчителі трудового навчання.

Для отримання послуг з комплексної реабілітації, в тому числі з метою попередження інвалідності, особа з інвалідністю або його законний представник подає в управління соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) наступні документи:

1) заяву про надання послуг з комплексної реабілітації;


2) індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю)


3) висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей у віці до трьох років, що відносяться до групи ризику отримання інвалідності) з рекомендаціями щодо проходження комплексної реабілітації в установі;


4) паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для дітей з інвалідністю, дітей у віці до трьох років, що відносяться до групи ризику отримання інвалідності) або інший документ, що засвідчує особу;


5) документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;


6) документ про освіту (для одержувачів, які потребують професійної реабілітації)


7) виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027 / о);


8) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для одержувачів, які є внутрішньо переміщеними особами).

Відділення, що функціонують в Центрі, надають всі реабілітаційні послуги в умовах амбулаторного, денного і цілодобового перебування. Центр забезпечує тимчасове перебування осіб з інвалідністю, на час проходження курсу реабілітації.

Реабілітаційні послуги надаються Центром безкоштовно. Термін реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного обстеження особи.

За більш детальною інформацією звертайтесь за електронною поштою: [email protected] і по телефону: +380992969642.