В області і Кам’янському – жодного випадку захворювання на коронавірус

Засідання з питань виконання міськими службами рішень і рекомендацій комісії ТЕБ та НС, які стосуються профілактики, протиепідемічних заходів, та запобіганню коронавірусної інфекції у Кам’янському провів 16 березня  міський голова Андрій Білоусов.

Тож яка ситуація в місті зараз?

– в установах освіти всіх форм власності до 3 квітня оголошено карантин;

– скасовані всі масові заходи;

– департаменти, управління, служби міста працюють в нормальному робочому режимі і дотримуються всіх пунктів протоколу комісії ТЕБ та НС;

– організовано дистанційне навчання;

– транспортна інфраструктура працює задовільно;

– комунальний транспорт, а також зупинки обробляються дезинфікуючими засобами;

– засоби масової інформації повідомляють актуальну інформацію про перебіг подій з вірусом : в державі, області, місті. Також постійно інформують про методи запобігання захворюванню  і способи профілактики віруса.

За розпорядженням Андрія Білоусова створено спеціальний штаб, який буде збиратися два рази на тиждень з усіма  службами для координацї роботи.

10 мільйонів гривень вже виділено з міського бюджету на першочергові заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусом.

На даний момент в Кам’янському і в Дніпропетровській області не виявлено жодного випадку захворювання на новий вірус. 

За потреби у інфекційне відділення міської лікарні №7 будуть направлятися люди, які контактували з хворими на коронавірус.

У разі встановлення діагнозу у хворої людини на коронавірус за вказівкою департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА пацієнтів перевезуть до лікарні міста Дніпро, де буде надана кваліфікована допомога і вжиті всі необхідні заходи задля одужання уражених людей.

Слід ще раз нагадати заходи безпеки, які необхідно вживати пересічним кам’янчанам: 

  1. Ретельно мити руки.
  2. Уникати місць з великим скупченням людей.
  3. Слідкувати за правильною термічною обробкою тваринної їжі, яєць.
  4. Користуватися (у разі гострої потреби) респіраторними масками.

Дотримуємося профілактичних правил, виконуємо норми карантину і будьмо здорові.

АТ «Дніпропетровськгаз» не відрізатиме споживачів

Компанія АТ «Дніпропетровськгаз» поширила офіційну заяву, де повідомляється про розуміння керівництвом компанії того, що всі клієнти зіткнулися з певними обмеженнями. Тож, як соціально відповідальний бізнес, компанія ввела мораторій на відімкнення споживачів від газопостачання, крім випадків несанкціонованого втручання і аварійних ситуацій.

Водночас, компанія нагадує споживачам, що всі операції, пов’язані з передачею показників лічильників і оплатою рахунків, можна здійснювати віддалено он-лайн або з мобільних пристроїв:

– через особистий кабінет;
– через мобільний додаток 104 Mobile;
– за додатком Viber (чат бот «7104ua»);
– за номером телефону контакт-центру 067-00-90-104.

Попри складну ситуацію, аварійна служба  АТ «Дніпропетровськгазу» (телефон 104) продовжує працювати: здійснюватимуться виїзди на виклики та ліквідування аварійних ситуацій, проводитимуться оперативні ремонти.

Пишу тобі листа…

Напередодні 75-ї річниці перемоги Антигітлерівської коаліції  у Другій світовій війні і відзначення Дня пам’яті та примирення, в музеї історії Кам’янського відкрилася експозиція  епістолярної спадщини часів минулої війни. Виставка «Людина і війна» створена на основі листів , що зберігаються у музейних фондах.

Листи, подані для огляду, дозволяють зовсім по-іншому, без пафосу і надмірної героїзації, осягнути долю окремої людини її ж очима у надзвичайно складних військових умовах. Відверті думки та почуття відчаю і надії, любові і ненависті, страху і віри, людяності і жорстокості, розлуки і очікування на зустріч – викладені на пожовклому  папері листів, записок, поштових карток.


Такими є листи кривавого 41-го, зокрема, Івана Онищенко, Петра Богдановича, Миколи Рутковського, Миколи Богданова сповнені переживань  і, одночасно, намагань підтримати, підбадьорити близьких: «Невдачі тимчасові …», «Не піддавайтеся паніці»,« Доводиться ховатися в лісах, але це не боягузтво … “.

Трохи іншими є рядки з листів 1942-1943 рр. Олександра Скоріна, Веніаміна Панфілова. Вони лаконічні, стримані, але за кожним словом відкривається трагізм війни: «Перебуваю у вогні битв …», «Побував серед багатьох колотнеч, не віриться, що вцілів», «Вистоїмо …». Військова цензура не дозволяла писати всю правду, привчала до недомовленостей, що помітно у листі від 9 липня 1943р. Сергія Дуденко: «За  дві години вантажимося для відправки на фронт, куди невідомо. Самі повинні розуміти ». Наум Івашина з-під Сталінграда в листопаді  1942р. писав приятелеві також без точного позначення місця подій «Наступ триває. Поля засіяні вбитими фріцами, розбитими танками…». А в жовтні 1943р. : «Ми п’ємо Дніпрову воду!»

Є і зболені листи з  далекої Німеччини, що доходили від вивезених  остарбайтерів і в’язнів. «Чи будете читати мій останній привіт, в який хочу вкласти всю любов, ніжність до вас? Їдемо до Німеччини», – писала Тамара Дуракова

Серед представлених листів трапляються і звісточки з госпіталів, часто написані на прохання поранених медсестрами. «Поранило при наступі … Щастя, що не зачепило хребта», – розповідав у листі, написаному в серпні 1941 р, Іван Онищенко. А ще є листи-похоронки … «Ваш брат Лев Ілліч загинув в повітряному бою» (про загибель Л. Макаревича, червень 1944 г.). «Капітан Остапенко Павло Антонович загинув смертю героя …» (травень 1944).

У цих крихких листах лунають голоси з минулого воєнного лихоліття і чутні для співчутливої душі нині, у часи російсько-української війни. Вони, долинаючи до наших сердець, варті того, щоб ми їх почули і краще розуміли болі і потреби українських бійців ХХІ-го століття.

Золото і срібло кам’янчан

Чемпіонат України з шашок-64 відбувся у Вінниці і тривав за скороченою процедурою через поширення коронавірусної інфекції. У чемпіонаті взяли участь сто двадцять два спортсмени з тринадцяти регіонів України.

На змаганнях була проведена класична гра, натомість турніри з швидких і блискавичних шашок були скасовані через короткі терміни проведення чемпіонату.

Збірна спортсменів Дніпропетровської області набрала 320 очок за підсумками проведених зустрічей і посіла перше місце в командному заліку. Команда завоювала 5 медалей різного гатунку.

Особливо приємно, що 2 золоті медалі вибороли якраз наші кам’янчане: Артем Забзєєв та Ольга Губарєва, а срібну медаль привез до Кам’янського Андрій Махонін.

Вітаємо переможців!