Сувора відповідальність за порушення карантину

Прийнявши 17-го березня законопроект №3219, Верховна Рада України визначилася з жорсткими заходами у запобіганні поширенню епідемії коронавірусу в Україні.

Коротко, ухвалені норми виглядають так: за порушення правил карантину українці повинні будуть сплатити штраф від 17 до 34 тисяч гривень

Посадові особи, які не дотримуються норм продиктованих епідеміологічною ситуацією мають сплатити штраф – 34-170 тис. грн. 

Законом передбачені і більш суворі санкції до порушників санітарних норм і правил. Нехтування нормами запобігання інфекційним захворюванням призведе до штрафів в розмірі 17-51 тис. грн. або арешту строком до 6 місяців. Також посилюється кримінальна відповідальність за порушення норм, спрямованих на боротьбу з інфекційними захворюваннями.

Основні норми новітнього закону:


    – робота дистанційно або відпустка;
    – адміністративна відповідальність за порушення обсервації; 

    – кримінальна відповідальність за зараження коронавірусом (штрафи від 17 до 51 тис. грн. або позбавлення волі строком від 5 до 8 років, якщо дії призвели до смерті);
    – заборона на проведення заходів державного нагляду і контролю;
    – надбавки в 200% медпрацівникам, які працюють для ліквідації епідемії;
    – заборона притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не встигли виїхати з України через карантин.

Міська влада Кам’янського посилює безпекові заходи

У Кам’янському за головуванням Андрія Білоусова 17 березня відбулось чергове засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні було прийнято рішення посилити заходи безпеки на час дії карантину.

В місті призупинено роботу всіх закладів громадського харчування. 

  • Окрім цього, згідно з протоколом комісії ТЕБ та НС,  у Кам’янському в рамках профілактичних дій і запобіганню поширенню вірусу закриваються: кінотеатри, театри, музеї, бібліотеки, ресторани, кафе, бари, фітнес-клуби, тренажерні зали, майданчики, магазини, крім продуктових, господарських, зоологічних, аптек, авто- і газозаправних станцій. 
  • Також тимчасово зупиняють свою роботу торгово-розважальні центри та інші культурно-розважальні заклади, включаючи парки і атракціони, речові і господарські ринки. Продуктові ринки будуть функціонувати у звичному режимі роботи.
  • Масові заходи, де беруть участь більше 10 осіб – заборонені.
  • Проведення семінарів, форумів, конференцій, презентацій, виставок та інших заходів – заборонені.
  • Проведення церемоній, обрядів у тому числі й релігійних, де беруть участь більше 10 осіб – заборонені. 
  • Прийом громадян будь-якими міськими, соціальними службами – заборонені.

Доручено департаменту соціальної політики організувати роботу в онлайн режимі і консультації по телефону, запити, заявки та листи приймати від громадян по електронній пошті. 

Міський транспорт працює за звичайним розкладом і кількість пасажирів не регламентується.

Перевірка системи голосового оповіщення

З офіційних джерел стало відомо, що 25 березня о 13:55 у Кам’янському буде проводитись комплексна перевірка стану готовності до використання системи централізованого оповіщення з включенням електричних сирен і доведення мовної, роз’яснювальної та навчальної інформації населення у сфері цивільного захисту через засоби масової інформації. 

Управління з питань НС та ЦЗ населення Кам’янської міської ради звернулося до громадян з проханням зберігати спокій та дотримуватись почутих у повідомленні рекомендацій. За додатковою інформацією можна звертатись за телефонами:

101, 56-06-34, 097-477-4075

Разом з цим централізовано була поширена спеціальна пам’ятка.

Пам’ятка 

для мешканців Кам’янського про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах.

Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення мережею провідного мовлення (через квартири і зовнішні гучномовці), а також у мережі радіомовних станцій і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями.

Для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! 

Сирена та уривчасті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту – «Увага всім!».

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.

Прослухавши інформацію кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.

Повідомлення включає: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), що потрапляє в зону ураження, порядок дій населення, яке перебуває на даній території, іншу важливу інформацію.

Кожний громадянин, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності відповідно до плану цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

  • тримати вдома постійно включеними радіоприймач або телевізор щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;
  • повідомити про отриману інформацію сусідів;
  • постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку га інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;
  • провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (вимкнути газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;
  • мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).

Якщо сигнал застав вас у транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо) уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.

Адресу найближчого укриття ви можете уточнити у житлово-експлуатаційних конторах за місцем проживання.

Варто пам’ятати задля вашого здоров’я

Надаємо декілька порад, яких слід дотримуватися під час епідемії коронавіруса.

1. Регулярно і ретельно мийте руки і обробляйте їх спиртовмісним засобом.

2. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни – при кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою.

3. Уникайте великого скупчення людей і намагайтеся тримати дистанцію.

4. Зайвий раз не чіпайте руками ніс, очі, рот.

5. При перших симптомах будь-якого респіраторного захворювання: підвищені температури, появі кашлю і ускладненні дихання терміново звертайтеся до лікаря.

6. Звертайте увагу на звичайні правила гігієни при відвідуванні місць торгівлі, де продається їжа тваринного походження. Обов’язково при приготуванні цієї їжі дотримуйтеся правильної термічної обробки. Переконайтеся, що їжа не напівсира.

Коли слід носити респіраторну маску?

Коли ви кашляєте або чхаєте.

Коли дбаєте за хворою людиною.

Коли потрапляєте до великого скупчення людей.

(В статті використані поради працівників управління охорони здоров’я міста Кам’янське).

Яскрава зустріч з видатним художником

Напередодні оголошення карантину працівниці бібліотеки-філії №7 ЦБС м. Кам’янського запросили Заслуженого художника України Анатолія Михайловича Жежера на зустріч з дітлахами дитячого садку «Незабудка».


Як виявилося, знаний художник живе зовсім поруч з бібліотекою, ходить тими ж вулицями. Ба більше: у дитсадку можна отримати його урок малювання. Несподіванка мала раптовий успіх: дітлахи тішилися словами  художника про те, що це він до них прийшов взяти урок малювання,  у них набратися натхнення і мати їх за приклад. 


Дуже швидко одне з приміщень дитсадку перетворилося на невеличку арт-галерею. Дитячі  враження від зустрічі зі справжнім мистецтвом і справжнім художником здивували дорослих. «Як гарно, пахне квітами, дуже яскраве сонце…»  – чулося поміж дітей. Це були світлі хвилини щастя для всіх: і для маленьких, і для дорослих, і для митця. Діти з радістю і задоволенням читали вірші для видатного художника.

Неймовірний урок малювання відбувся. Дивовижна спільна творча робота згуртувала дітлахів і подарувала радість художнику. Після прослуханої розповіді  про те, як гість став художником,  спираючись на його поради, маленькі митці самі почали малювати.

Насамкінець Анатолій Михайлович подарував дитячому садку картину «Малюк», де зображений його онук Андрійко.