Українцям готові платити 110 тис. грн на місяць: де і кому саме

Українців активно кличуть на роботу в Європу. Для наших заробітчан відкрито досить багато вакансій. При чому, попит є не тільки на різноробів, а й, наприклад, на медиків. І всім пропонують досить пристойні зарплати.

Проаналізувавши дані одного з популярних ресурсів з пошуку роботи, Styler дізнався – де і у яких фахівцях з України існує найбільша потреба в європейських фірм.

Медсестра в Норвегію за 110 тисяч

Одна з норвезьких фірм, яка займається підбором на роботу в скандинавських країнах медсестер та інших співробітників охорони здоров'я, пропонує українкам роботу з повним пакетом соціальних гарантій і середньою зарплатою 3500 євро (108 536 грн).

Але для того, щоб влаштується на цю посаду, у вас повинен бути диплом медичної сестри, фельдшера або лікаря, отриманий після 2010 року. Хоча, у фірмі обіцяють "донавчання в литовському університеті" і проходження практики в будинках догляду та опіки для престарілих.

Швидше за все, в подібних будинках і доведеться працювати потім. Але, будемо чесні, будинки престарілих в Норвегії і, наприклад, в Україні трохи відрізняються.

Медсестра-українка в Норвегії може отримувати понад 100 тис. грн (фото: focuscare-academy.no)

До слова, 2500-3000 євро (з можливістю збільшення) пропонують медсестрам з України і в Німеччині. Для такої роботи вам знадобиться наявність середньої медичної освіти і безперервний досвід роботи медсестрою від трьох років. Крім того, потрібно знання німецької мови. Однак, дуже часто роботодавець готовий сам оплатити мовні онлайн-курси.

А ось у Словаччині медсестер з України кличуть на зарплату всього в розмірі 950-1200 євро.

У Києві ж посада медсестри в приватній стоматологічній клініці оцінюється в середньому до 20 тис. грн.

Зварювальники в ціні

Українець, який вміє працювати з будівельними металоконструкціями (зварювальник 135 і 141), оцінюється однією з естонських компаній, представлених на шведському ринку, в суму з/п від 98 до 130 тис. грн.

У Польщі за аналогічну роботу українцям пропонують близько 45-65 тисяч. А у Франції – і того менше. Хоча й кажуть, що "зарплата може збільшитися за результатами співбесіди".

До слова, в Києві кваліфіковані зварювальники можуть знайти собі роботу з зарплатою не нижче, ніж у більшості європейських країн. 30-40 тис. грн "на старті" – цілком реальні цифри, пропоновані на ринку праці.

Робітники на "золотий" демонтаж

В середньому 2600-2900 євро на місяць (до 90 тис. грн) можуть мати українці, які влаштовуватися в міжнародні будівельні компанії (Німеччина, Швеція, Чехія, Великобританія, Ізраїль). Йдеться про роботи з демонтажу старих будівель, реконструкції готельних та адміністративних комплексів. Такі "солодкі" умови пропонує одна з фірм, яка займається підбором персоналу в компанії 57 країн світу.

Відзначимо, що в Україні "працівників на демонтаж" шукають в основному "з сьогодні на завтра". Для багатьох чоловіків це більше як підробіток за умовних 100 гривень на годину, ніж постійна робота.

Водій скрізь в пошані

Водії-міжнародники категорії СЕ з України – одні з найбільш затребуваних в Європі.

Так, наприклад, компанія-лідер у сфері міжнародних перевезень з Литви пропонує водіям, які будуть їздити на їхніх комфортабельних MAN'ах і DAF'ах, заробітну плату від 1800-2200 євро на місяць. При цьому, наявність паспорта Євросоюзу дає можливість збільшити цей показник до 3000 євро (93 тис. грн).

У Польщі на аналогічну посаду і за таких же умов українські водії отримуватимуть менше – в межах 60-70 тисяч.

Без досвіду їзди по Європі можна влаштуватися водієм автовозу навіть в італійську компанію, яка займається вантажними перевезеннями. За таку роботу обіцяють зарплату в 68 тис. грн.

Слід підкреслити, що в нашій країні водій-міжнародник теж має можливість отримувати в районі 60 тис. грн. Однак це – мало не "стеля". В середньому далекобійників шукають на з/п 30-45 тис. Хоча, будемо чесні, частенько роботодавці чогось не договорюють в розміщених вакансіях.

У Європі потребують водіїв-міжнародників (фото: bertanipoland.com.pl)

Додамо, що найбільше у трудових мігрантах з України на сьогоднішній день зацікавлені Польща, Чехія, Німеччина, Литва і Латвія.

Читайте також про те, куди найчастіше їдуть працювати українці і як їх хочуть повернути в країну.

У Раді розповіли, коли посилять відповідальність за підробку COVID-сертифікатів

Верховна рада розгляне законопроєкт про посилення відповідальності за підробку COVID-сертифікатів найближчими днями. Документи буде поставлений на порядок денний парламенту в терміновому порядку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету Ради з питань здоров'я нації Михайла Радуцького.

"Цей законопроєкт буде прийнятий найближчими днями, оскільки це позачергова річ, тому що це загроза національній безпеці, здоров'ю громадян України", – сказав в ефірі телеканалу "Україна 24" нардеп.

Він ще раз підкреслив, що посилити відповідальність за підробку covid-сертифікатів потрібно терміново і законопроєкт набере конституційну більшість.

За його словами, законопроєкт розглядатиметься в Раді вже наступного тижня. "Я все ж чекаю наступний парламентський тиждень і впевнений, що спікер не буде заперечувати, щоб цей законопроєкт був поставлений на порядок денний терміново", – додав депутат.

Нагадаємо, 27 вересня пройшла нарада у президента України Володимира Зеленського, за підсумками якої Кабмін повинен запропонувати заходи для боротьби з підробкою тестів і сертифікатів про вакцинацію.

Відзначити, МОЗ України зажадав усувати головлікарів за підробку свідоцтв про вакцинацію у ввірених їм медустановах.

В Україні через заморозки оголосили “помаранчевий” рівень небезпеки: де буде найгірше

Погода в Україні принесе заморозки 30 вересня, як на ґрунті, так і в повітрі, через що в деяких областях був оголошений рівень небезпеки – "жовтий" і "помаранчевий".

Де буде небезпечна погода і що буде з синоптичною ситуацією в найближчі кілька днів – читайте нижче в нашому матеріалі.

За даними Українського гідрометцентру, заморозки ймовірні вночі в найближчі кілька днів майже по всій країні.

"Вночі 30 вересня і 1-3 жовтня в Україні, крім більшості західних областей і узбережжя морів, очікуються заморозки на поверхні грунту і місцями в повітрі 0-5 (I рівень небезпеки, жовтий), в північно-східних областях заморозки в повітрі 0-3 (II рівень небезпеки, помаранчевий)", – розповіли синоптики.

Синоптик Наталка Діденко прогнозує, що на Віри, Надії, Любові, Софії в Україні буде сонячно і холодно. Вдень при цьому буде досить комфортно, +10+16 градусів. Вночі очікується +1+8, а при проясненнях – заморозки.

"Найхолоднішою виявиться північно-східна частина України. Близькість атмосферного фронту із заходу прикриє хмарами наші західні області, тому там заморозки менш вірогідні", – пише Діденко.

За її словами, холодне повітря дійде до півдня, але не торкнеться прибережних районів.

У четвер опади малоймовірні, хіба що невеликі дощі і хмарність можливі вздовж західного кордону. У Криму і Приазов'ї посилиться східний вітер до 15-20 метрів в секунду.

Що буде з погодою в Києві

У столиці, за прогнозом Діденко, завтра без опадів. Вночі очікується холодна погода, +4+6 градусів. На околицях місцями +1+3, можливі заморозки. Вдень буде +11+13 градусів.

В Укргідрометцентрі на картах також показали, що буде з градусами і опадами 30 вересня.

Скрін: Погода в Україні 30 Вересня (meteo.gov.ua)

В Укргідрометцентрі прогнозують, що така погода протримається в наступні п'ять днів, 3-4 числа трохи потеплішає, до +14+16, на півдні і заході до +20 градусів.

Раніше синоптики оновили прогноз на жовтень і розповіли, чи чекати першого снігу і морозів.

В Днепре футболисты-ветераны «Днепра» 4-х поколений сыграют со сборной Украины

В честь 30-летия независимости Украины, 3 октября в 15.00 на «Днепр-Арене» пройдет памятный матч между командами звезд сборной Украины и ветеранами ФК «Днепр». Вход на матч – свободный. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

В Италии задержали преступника из Днепропетровской области

По поручению Офиса Генерального прокурора Днепропетровской областной прокуратурой принимались меры по фактическому приему выданного с Итальянской Республики украинца, который находился в международном розыске. Его подозревают в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 121 УК Украины (умышленное тяжкое телесное повреждение, опасное для жизни в момент причинения). Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Житель Запорожской области «нарубил» на 2 миллиона гривен

На сегодняшний день в суде рассматривается дело жителя г. Пологи, который занимался незаконной вырубкой деревьев. Всего за время своей преступной деятельности пологовцу удалось нарубить древесины на сумму почти в 2 млн грн. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

В Запорожской области у 97% больных COVID-19 выявили признаки штамма «Дельта»

Запорожский областной центр контроля и профилактики заболеваний Минздрава диагностировал больных коронавирусом на выявление штамма «Дельта». 97% тестов имели признаки мутационного вируса. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

У Кабміні заперечують, що Україна не відповідає критеріям безвізу з ЄС

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина відреагувала на інформацію про те, що в ЄС заговорили про скасування безвізу з Україною. За її словами, ці повідомлення не відповідають дійсності.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір каналу "Україна 24".

"Я розцінюю це, як інсценування перед самітом Україна-ЄС. Повністю можу спростувати інформацію, що Україна не відповідає критеріям функціонування безвізового режиму. Моя позиція базується на офіційному звіті Європейського союзу, за результатами якого ухвалюється рішення щодо продовження чи призупинення безвізу. А він говорить про те, що Україна відповідає безвізовим критеріям", – сказала Стефанішина.

Віце-прем'єр зазначила, що у щорічному звіті ЄС, який опублікували понад місяць тому, йдеться про те, що кількість міграційних потоків з України має тенденцію до зменшення.

"Оці негативні цифри, які опублікували в ЗМІ, стосуються інших країн", – додала вона.