Екватор каденції. Зеленський завтра проведе прес-марафон

Президент України Володимир Зеленський завтра, 26 листопада, проведе прес-марафон. Він буде присвячений екватору його каденції.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Офіс президента.

Повідомляється, що через епідемічну ситуацію на зустріч із Зеленським запросили журналістів із 30 провідних всеукраїнських та міжнародних ЗМІ. Очікується, що під час прес-марафону президент відповість на актуальні та суспільно важливі питання, у тому числі щодо ситуації на Донбасі та досягнення миру, тарифів та боротьби з пандемією COVID.

Прес-марафон почнеться о 12:00 та триватиме три години. Він транслюватиметься онлайн на офіційній фейсбук-сторінці Офісу президента та на провідних українських телеканалах.

Нагадаємо, попередній прес-марафон Зеленського пройшов у жовтні 2019 року і завершився лише о 00:10 наступного дня. Загалом захід у київському фудмаркеті тривав понад 14 годин, що стало рекордним за тривалістю спілкуванням президента України з пресою.

ЄС зніме обмеження на в’їзд для всіх вакцинованих іноземців: названо дату

Європейська комісія впроваджує оптимізований підхід щодо іноземців, які пройшли вакцинацію від COVID. Передбачається, що з 1 березня 2022 року знімуть обмеження на в'їзд для громадян усіх третіх країн.

Про це в коментарі РБК-Україна з посиланням на сайт Єврокомісії.

Повідомляється, що передбачається оптимізований підхід, які повністю залежить від статусу мандрівника, а не від країни відправлення. Це означає скасування так званого "зеленого списку" країн, громадян яких рекомендується вільно пропускати на територію ЄС.

Єврокомісія зазначає, що часті оновлення списку ускладнюють планування подорожей, а нові правила зроблять систему більш зрозумілою.

"Зі зростанням масштабів вакцинації в усьому світі також має сенс скасувати обмеження на поїздки на основі статусу особи, а не країни, з якої вона приїхала. Ця зміна відбудеться лише з 1 березня 2022 року, щоб дати країнам, що не входять до ЄС, час для подальшого підвищення показників вакцинації. Це також буде залежати від попередньої оцінки ситуації з вакцинацією за межами ЄС", – йдеться в заяві.

Також уточнюється, що ті, хто отримав вакцину, схвалену Всесвітньою організацією охорони здоров'я, але не Європейського агентства з лікарських засобів, повинні будуть пред'являти негативні тести на COVID.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Євросоюз з 10 січня пропонує змінити правила в'їзду, скоротивши термін дії сертифіката про вакцинацію від COVID до 9 місяців.

Бойовики 10 разів порушили “тишу”. Підрозділи ООС відкривали вогонь у відповідь

У четвер, 25 листопада, збройні формування Росії десять разів порушували режим припинення вогню на Донбасі, чотири з яких із застосуванням забороненого озброєння. В результаті ворожих дій жоден український військовий не постраждав.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-центр штабу ООС.

Так, один з ворожих обстрілів був зафіксований у бік Луганського. Окупанти відкривали вогонь з ручних протитанкових гранатометів.

У напрямку Авдіївки бойовики здійснили два обстріли, застосовуючи міномети калібру 82 мм та 120 мм.

Біля Лебединського окупаційні війська застосували міномети калібру 120 мм, а в районі Південного – зі стрілецької зброї.

Недалеко від Новотошківського проросійські найманці двічі відкривали вогонь, використовуючи станкові протитанкові та автоматичні станкові гранатомети.

При цьому українські позиції біля Катеринівки потрапили під обстріл з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї. Водночас у бік Попасної окупанти вели вогонь з гранатометів різних систем.

Біля Красногорівки російські найманці відкривали вогонь з мінометів калібру 82 мм.

"Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, і змусили противника припинити обстріли", – йдеться в повідомленні.

Речной терминал G.R. Agro на Днепропетровщине впервые отгрузил кукурузу по полной цепочке логистики

Речной терминал G.R. Agro в с. Бородаевка (Верхнеднепровский район, Днепропетровская обл.) впервые отгрузил партию кукурузы для стороннего клиента по полному циклу в сезоне 2021/2022. Партия кукурузы 3 тыс. т прошла полный цикл поставки: Вольногорский элеватор – доставка автотранспортом – погрузка в судно на речном зерновом терминале. Груз отправится по реке в глубоководный порт Одессы для дозагрузки на рейде. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

В Днепре неадекватный внук забил до смерти 73-летнюю бабушку

В Днепре 23 ноября в приемное отделение больницы им. Мечникова доставили пожилую женщину с тяжелыми травмами. К сожалению, женщину спасти не удалось – от полученных травм она погибла, а вот убийцей старушки оказался ее собственный внук. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

В аэропорту Запорожья появится еще один рейс на Киев

Госавиаслужба Украины разрешила авиакомпании Bees Airline эксплуатировать воздушную линию Киев-Запорожье-Киев, начиная с 24 ноября. Частота рейсов при этом не ограничивается. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

В Днепре полицейские остановили кражу резиновых изделий со стадиона «Локомотив»

Вчера, 24 ноября, вечером бдительные и неравнодушные местные жители сообщили в полицию, что на стадионе «Локомотив» (низ ул. Рабочей) воруют резиновое покрытие беговой дорожки. Резину грузят в легковой автомобиль. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Польща через мігрантів допускає закриття нових КПП на кордоні з Білоруссю

Міністерство закордонних справ Польщі не виключає, що через міграційну кризу можуть закрити нові пункти пропуску на кордоні з Білоруссю. Як заявив заступник голови польського МЗС Марцін Пшидач, це залежить від дій Мінська.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на wnp.pl.

"Ситуація на кордоні – це небезпека, яка змусила нас закрити цей перехід в Кузьниці. Ми абсолютно сповнені рішучості убезпечити польський кордон. Якщо ситуація загостриться, то буде необхідно закрити й інші прикордонні переходи", – зазначив Пшидач.

За його словами, все залежить від білоруської сторони.

"Якщо вона завершить цю гібридну операцію щодо Польщі, Польща як торговий партнер – не тільки в регіоні, але і для азіатських партнерів – хотіла б, щоб ця торгівля функціонувала нормально, але все це буде залежати від безпеки на кордоні", – додав він.

Нагадаємо, раніше лідер правлячого білоруського режиму Олександр Лукашенко у відповідь на погрози закрити польські пункти пропуску сам пригрозив закрити кордон.

Тим часом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що потік мігрантів у Білорусі значно зменшився.

Окупанти в Криму знищують унікальні екосистеми півострова, – омбудсмен

Український омбудсмен Людмила Денісова повідомила про порушення екологічних прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим. Мова йде про забруднення Чорного моря, погіршення водозабезпечення, техногенні катастрофи та інші екологічні проблеми.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Facebook-сторінку омбудсмена.

Вищевказані проблеми призводять до знищення унікальних екосистем Кримського півострова, зазначила Денісова.

Зокрема, через збільшення кількості суден, що курсують вздовж ТОТ, зростає число випадків розливу нафти у Чорному та Азовському морях.

"Проведення у 2021 році державою-окупантом систематичних військових навчань, вибухи боєприпасів у морі суттєво забруднюють морське середовище та призводять до загибелі морських тварин, як наслідок загинуло 300 дельфінів", – повідомила вона.

Крім того, інтенсивне викачування підземних прісних вод на ТОТ призводить до появи солончаків, а зміна русла гірських річок загрожує існуванню прісноводних риб та комах, занесених до Червоної книги України.

Чи готовий Шольц взяти головну роль у переговорах з Путіним: думка посла України

На сьогодні українська сторона не розуміє, чи готовий наступний канцлер Німеччини Олаф Шольц взяти на себе головну роль у переговорах з президентом Росії Володимиром Путіним у нормандському форматі. Це питання поки залишається відкритим.

Про це в ексклюзивному коментарі РБК-Україна розповів посол України в Німеччині Андрій Мельник.

За його словами, в коаліційній угоді соціал-демократів, "зелених" і вільних демократів, які формують нову владу в Німеччині, є заклики до Росії припинити війну на Донбасі і повернути Крим, але немає згадки про нормандський формат, хоча він є ключовим політико-дипломатичним інструментом для деокупації Донбасу.

"Чи дійсно готовий наступний канцлер Олаф Шольц брати на себе головну роль у непростих переговорах з Путіним? Це питання поки залишається відкритим. Україна продовжує наполягати на проведенні берлінського саміту "нормандської четвірки", щоб вивести мирний процес з глухого кута, в який всіх нас завела Росія. Цей виклик стане одним з перших серйозних стрес-тестів для Берліна", – зазначив Мельник.

Детальніше про політичну ситуацію в Німеччині читайте у матеріалі РБК-Україна "Спадщина Меркель. Чого чекати Україні від нового уряду Німеччини".

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що лідер німецьких соціал-демократів Олаф Шольц стане новим канцлером Німеччини.

У коаліційній угоді також йдеться про те, що Україна повинна мати можливість зблизитися з ЄС.