Как ранее сообщал «Репортер», сегодня, 28 января, в Кировском суде проходило заседание по избранию меры пресечения Артемию Рябчуку, который расстрелял своих сослуживцев и дежурную на КПП на «Южмаше». Суд после рассмотрения доводов прокуратуры, адвоката подозреваемого и самого подсудимого вынес вердикт. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua
Архів за день: 28.01.2022 23:33
Понад 80 тонн боєприпасів: в Україну прибула четверта партія допомоги від США
У п'ятницю, 28 січня, в Україну прибула нова партія допомоги від Сполучених Штатів. Цього разу Для Збройних сил України передали 81 тонну боєприпасів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення міністра оборони України Олексія Рєзнікова в Twitter.
"Цього разу четверта "птиця" доставила в Україну 81 тонну боєприпасів різного калібру. Наступного тижня ми чекаємо чергові літаки з США з військово-технічною допомогою для зміцнення обороноздатності України", – написав міністр.
Разом з тим під час брифінгу міністр оборони США Ллонд Остін заявив, що Україні прибув черговий літак з військовою допомогою.
"Поставки (озброєння в Україну, – ред.) тривають. Дійсно, сьогодні тільки що прибула (в Україну, – ред.) ще одна партія (військової допомоги, – ред.)", – заявив він.
Детальніше про те, яку зброю постачають українській армії західні союзники і з якою метою – у матеріалі РБК-Україна.
Нагадавши, перша партія американської оборонної допомоги прибула в Україну. Після чого, протягом пари днів прибуло ще два борти.
Раніше в Міноборони заявили, що США передадуть військову допомогу Україні військової допомоги до 45 літако-рейсами.
Британія передала комплекси NLAW. Як ЗСУ вчаться знищувати ними танки: фоторепортаж
Україна в середині січня отримала декілька партій військової допомоги від Британії, які містили, зокрема, протитанкові ракетні комплекси NLAW. Українські військові вже почали вчитися застосовувати цю зброю, щоб у разі нападу Росії вміло знищувати танки агресора.
РБК-Україна публікує фоторепортаж Getty Images з навчань українських бійців.
Сьогодні у Львівській області в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ відбувся завершальний етап підготовки першої групи військових ЗСУ. Вони будуть інструкторами з підготовки майбутніх операторів NLAW.
Фото: перші українські інструктори завершили навчання (Getty Images)
Курс підготовки завершився практичними стрільбами з протитанкових комплексів NLAW. Одним із перших трьох інструкторів став військовослужбовець Зіновій Тужанський.
Фото: військовий Зіновій Тужанський тепер інструктор зі стрільби з NLAW (Getty Images)
Вогонь по "противнику" вели з різних дистанцій через вікна будинку, з окопу, з бойової машини. Перші ракетні стрільби з протитанкових комплексів NLAW проводилися з відстані від 300 до 600 метрів до цілі.
Фото: бійці знищили всі цілі за допомогою NLAW (Getty Images)
Після проведення практичних стрільб, які завершилися знищенням всіх цілей, українські військовослужбовці отримали сертифікати інструкторів зі стрільби з протитанкових комплексів NLAW.
Фото: українські військові повертаються зі стрільб (Getty Images)
Що відомо про комплекси NLAW
Протитанковий ракетний комплекс NLAW був розроблений компанією SAAB (Швеція) спільно з британським відділенням групи Thales. Зброя здатна вражати цілі на дистанції від 20 до 800 метрів.
На активацію протитанкового комплексу та відкриття вогню йде від 2 до 3 секунд. Ракети NLAW можуть вибухати як при влучанні в ціль, так і над нею, оскільки має інерційний та магнітний підривачі.
Фото: комплекси NLAW здатні знищувати цілі на відстані до 800 метрів (Getty Images)
Невелика вага комплексу – близько 12,5 кг – дозволяє залучати лише одного військового, що полегшує та прискорює ведення бою.
Головне призначення NLAW – знищення броньованих машин, бронетранспортерів та танків. Ця зброя допоможе українським військовослужбовцям дати відсіч російським силам у випадку нового акту агресії.
Нагадаємо, на тлі загрози нового нападу Росії британська сторона відправила Україні понад 2000 протитанкових комплексів.
Стало відомо ім’я нардепа, затриманого при отриманні хабара
Співробітники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 28 січня затримали при отриманні хабаря народного депутата від "Слуги народу" Сергія Кузьміних. Він підозрюється в допомозі укладення контрактів з лікарнею в Житомирській області.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прессекретаря "Слуги народу" Юлію Палійчук.
"Народний депутат Сергій Кузьміних затриманий НАБУ", – йдеться в повідомленні.
Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що якщо Кузьміних скоїв злочин, то він повинен відповісти за законом. За його словами, партія не прикриватиме його правопорушення патріотичними гаслами.
"Закон один для всіх, незалежно від прізвища та біографії. Колишні заслуги перед країною не є і не повинні бути ні для кого амністією", – додав Арахамія.
Нагадаємо, про затримання на хабарі народного депутата стало відомо вдень 28 січня. У НАБУ не назвали його ім'я. Наголошувалося, що його затримали під час отримання грошей у розмірі 558 тисяч гривень.
Зазначимо, днем раніше на хабарі затримано депутата ради Херсонської області.
«Итоги недели» 24-28 января с Галиной Булавкой
Телеканал «ОТВ» готов поделиться новым выпуском программы «Итоги недели». Традиционно, зрители узнают о всех ключевых инфоповодах Украины и Днепропетровской области. Программа уже на нашем сайте. Приятного просмотра! Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua
В Днепре обнаружили повешенным мужчину с удостоверением нацгвардейца (Фото)
Сегодня, 28 января, на ул. Космической был обнаружен труп повешенного мужчины. Погибшего обнаружили люди, которые прогуливались в балке неподалеку от ж/м Сокол. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua
Фаер-шоу от мэрии: в Днепре горела новогодняя декорация, приобретенная за баснословные деньги
Сегодня, 28 января, около 17.20 на пл. Европейской в Днепре произошло возгорание новогодней декорации. Как выяснилось, загорелась одна из гирлянд на декорации. На место происшествия вызвали пожарных. К счастью, никто не пострадал. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua
Нам не потрібні санкції “після”: Зеленський закликав запобігти вторгненню Росії
Президент України Володимир Зеленський закликав запобігти можливому повномасштабному вторгненню Російської Федерації на територію нашої країни. Заявив, що нашій країні не потрібні міжнародні санкції проти агресора "після".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресконференцію Зеленського для представників іноземних ЗМІ.
"Питання, які ми обговорювали з президентом і не один раз. Що таке санкції "після"? Це питання не тільки до президента США, у мене тут немає ніяких окремих питань саме до нього, про це говорить і Європа. Але багато держав говорять про речі, які можна робити превентивно", – заявив Зеленський.
На тлі загрози щодо можливого повномасштабного вторгнення з боку Росії, Україні, як відзначив Зеленський, необхідна конкретика щодо вступу НАТО.
"Але якщо ми не в НАТО, то ми захищаємо себе самі… і коли ти сам на сам з дуже непростою державою, ти питаєш, а що таке "санкції після"? Кому вони адресовані? Україні? Вибачте, але на жаль ні. Я не знаю, що буде потім. Якщо буде повномасштабна війна, то навіщо нам санкції "потім", – додав Зеленський.
Президент зауважив, що погрози Росії санкціями захищають не Україну, а країни ЄС за рахунок нашої держави.
"Я вважаю, що це не чесно. І я відвертий в цьому", – зауважив Зеленський.
“Ми дивимося вгору”. Зеленський про оцінку України ймовірності війни
Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання можливої ескалації ситуації в Україні, таке ж гостре як для Сполучених Штатів і союзників. При цьому він додав, що найважливіше в Україні зараз – не втратити економіку.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на брифінг.
"Для мене питання ймовірної ескалації так само гостре як для США та інших Партнерів. Я не керую державою, як у вашому, до речі, фільмі "Не дивись вгору", ми дивимося вгору, ми знаємо, що відбувається. Ми говоримо з людьми. Але ми в цій ситуації вісім років", – заявив він.
Зеленський додав, що ймовірність вторгнення Росії є, проте вона була меншою ще у 2020 році.
"Тому ми дивимося не тільки вгору, але і під ноги. Для нас зараз важливий момент – ми можемо втратити економіку. Але перш за все люди. Імовірність атаки вона є. Вона нікуди не пішла, вона така ж. У 2020 році вона була меншою, у 2019 році була ще меншою", – заявив він.
Глава держави також додав, що зустріч радників лідерів "нормандської четвірки" не піар, а крок до мирного врегулювання ситуації. Він також додав, що необхідно обережно говорити, що в Україні завтра буде війна.
"Не можна говорити війна буде завтра, чи буде війна до кінця лютого, або сказати, що війна буде до кінця року, а потім сказати ми отримали нову інформацію. Війна може бути, але давайте ставити три крапки, але не ставити одну крапку і говорити: "так, вона буде", – заявив Зеленський.
Нагадаємо, на кордоні з Україною знаходяться близько 109 тисяч російських військових. При цьому їх супроводжують близько 10-11 тисяч додаткових військовослужбовців.
У командуванні ООС кажуть, що вторгнення Росії в Україну може пройти в лютому. Про такий сценарій також заявила заступник держсекретаря США Венді Шерман.
Зеленський про вступ до НАТО: на жаль, залежить не від України
Український президент Володимир Зеленський оцінив ймовірність вступу України до НАТО. На його думку, на сьогодні терміни вступу залежать не від Києва.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його прес-конференцію для представників іноземних ЗМІ.
"Коли ми будемо в НАТО, залежить на сьогодні не від України, на жаль", – зазначив він.
Він також підкреслив, що жодна країна не захищатиме Україну, якщо Росія зважиться на масштабне вторгнення.
"І це дуже страшно для НАТО. Тому що якщо Україну взяти в НАТО, то якщо потім щось станеться, треба буде захищати. І це дуже серйозні виклики для НАТО. Але я хочу сказати, що деякі європейські країни так думають, і вони не хочуть ризикувати, приймати Україну. Але якщо буде повномасштабна війна, то вона буде і на кордонах деяких країн НАТО. Точно буде", – додав Зеленський.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що питання вступу України в НАТО не стоїть на порядку денному, як і питання розширення Альянсу на схід.
Український міністр Дмитро Кулеба відповів їй словами про те, що не на порядку денному ставити під сумнів перспективи вступу України до Альянсу.
Зазначимо, відмова від вступу України до НАТО є однією з вимог Російської Федерації щодо так званих "гарантій безпеки". Захід відкидає його, оскільки Альянс дотримується політики відчинених дверей.