G7 анонсувала поетапну заборону на імпорт нафти з РФ

Лідери країн "Великої сімки" домовилися про поступове зниження залежності від російських енергоносіїв. Передусім провідні економіки планети планують відмовитися від нафти з Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на офіційний сайт Білого дому.

Держави G7 зобов'язалися знизити до мінімуму залежність від енергоносіїв із РФ. Перша ціль – поетапне припинення або заборона імпорту російської нафти.

"Ми потурбуємося про те, щоб зробити це своєчасно та впорядковано і таким способом, щоб дати світу час для забезпечення альтернативних шляхів постачання. При цьому ми працюватимемо разом і з нашими партнерами для забезпечення стабільних та стійких глобального постачання енергоносіїв і доступних цін для користувачів", – ідеться в заяві.

"Велика сімка" збирається прискорити темпи скорочення глобальної залежності від викопного палива. Підхід із переходом на "чисту енергетику", відзначили країни-члени G7, вписується в концепцію боротьби зі змінами клімату.

До слова, президент Зеленський назвав мету України у війні проти РФ під час віртуальної зустрічі G7.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Єдині з Україною, щоб Путін не переміг. Заява G7 із зобов’язаннями від лідерів: головне

Лідери країн "Великої сімки" (Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія і США) виступили зі спільною заявою за підсумками сьогоднішнього саміту. Участь в онлайн-зустрічі брав і президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на текст заяви, опублікованій Білим домом.

У заяві G7 засуджується російське вторгнення в Україну, а також вказується, що дії російського лідера Володимира Путіна "ганьблять Росію і історичні жертви її народу (у Другій світовій війні, – ред.)".

"Велика сімка" і Україна єдині в цей важкий час у прагненні забезпечити демократичне і процвітаюче майбутнє України. Ми як і раніше єдині в нашій рішучості не допустити, щоб президент Путін виграв війну проти України. Ми зобов'язані перед пам'яттю всіх тих, хто боровся за свободу у Другій світовій війні, продовжувати боротися за неї сьогодні, за народ України, Європи і світової спільноти", – йдеться в заяві.

Зеленський

У заяві згадується участь у зустрічі Зеленського, який заявив, що кінцевою метою України у війні є забезпечення повного виведення російських збройних сил і техніки з усієї території України і забезпечення її здатності захистити себе в майбутньому.

У зв'язку з цим, Україна розраховує на міжнародних партнерів у наданні необхідної допомоги (оборона, відновлення економіки, економічна та енергетична безпека).

"Україна вступила в переговори з міжнародними партнерами про механізми безпеки для життєздатного післявоєнного мирного врегулювання", – йдеться в заяві.

G7 і зобов'язання

Лідери "Великої сімки" запевнили Зеленського в готовності взяти на себе подальші зобов'язання для допомоги Україні, щоб вона могла захищати себе зараз і стримувати майбутні акти агресії.

Так, країни продовжать надавати військову та оборонну допомогу ЗСУ, а також допоможуть у захисті українських мереж від кіберінцидентів та розширять співпрацю у сфері інформаційної безпеки.

"Ми будемо і надалі підтримувати Україну в підвищенні її економічної та енергетичної безпеки", – йдеться в заяві.

У найближчі тижні буде збільшена колективна короткострокова фінансова підтримка, яка допоможе Україні закрити дефіцит фінансування та надати базові послуги населенню.

"Ми не пошкодуємо зусиль, щоб притягнути президента Путіна, а також архітекторів і посібників цієї агресії, включаючи режим Лукашенка в Білорусі, до відповідальності за їх дії відповідно до міжнародного права", – заявили лідери G7.

Лідери "Великої сімки" заявляють, що продовжать вводити санкції проти режиму Путіна за невиправдану війну, а також колективно зобов'язуються вжити таких заходів:

поступово знижувати залежність від російських енергоносіїв, у тому числі шляхом поетапного припинення або заборони імпорту російської нафти. заборонити або запобігти наданню ключових послуг, від яких залежить Росія. вводити санкції проти російських банків. боротися зі спробами російського режиму поширювати свою пропаганду. вводити санкції проти фінансової еліти і членів їх сімей, які підтримують режим Путіна.

Крім того, лідери "Великої сімки" закликають партнерів вжити аналогічних заходів, щоб Росія не могла обійти санкції.

Також в заяві вказується, що розв'язана Путіним війна проти України впливає на безпеку глобального енергопостачання, постачання добрив і продовольства, а також на функціонування глобальних ланцюжків поставок в цілому.

"Війна президента Путіна проти України ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Разом з ООН ми закликаємо Росію припинити блокаду і всі інші дії, які ще більше перешкоджають виробництву та експорту продуктів харчування в Україні…Ми будемо нарощувати зусилля, щоб допомогти Україні зберегти виробництво з урахуванням наступного сезону збору врожаю і експортувати, в тому числі за альтернативними маршрутами", – йдеться в заяві.

Кулеба про відібраний прапор України в Берліні: Напад на кожного, хто нині захищає Європу

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував на інцидент із відібраним прапором України в Берліні під час заходів до Дня перемоги в Європі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на офіційний Twitter дипломата.

Очільник МЗС вважає, що керівництво німецької столиці помилилося з ідеєю заборони української символіки 8-9 травня. Натомість дії берлінської поліції міністр назвав атакою на всіх захисників України.

"Не можна ставити символи України та РФ на один щабель. А відібрати український прапор в учасників мирного мітингу – це напад на кожного, хто з цим прапором в руках нині захищає Європу та Німеччину від російської агресії", – написав Кулеба.

Берлін зробив помилку, заборонивши українську символіку. Не можна ставити символи України та РФ на один щабель. А відібрати український прапор в учасників мирного мітингу — це напад на кожного, хто з цим прапором в руках нині захищає Європу та Німеччину від російської агресії.

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) May 8, 2022

8 травня поліція Берліна відібрала гігантський український стяг біля радянського меморіалу. На прапорі мітингувальників був напис "Вони – це ми".

Нагадаємо, що німецька делегація відвідала Одесу з робочим візитом.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

«Поступки. Человек проявляется в них. Самодостаточный человек знает цену всему и готов ее платить. Это позволяет сохранить чувство собственного достоинства», – Загид Краснов

Руководитель Штаба помощи Днепра Загид Краснов поделился в сети поучительной историей. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Правительство запустило пилотный проект для одновременного оформления заграничного и внутреннего паспортов

Кабинет Министров Украины на заседании 7 мая утвердил экспериментальный проект по одновременному оформлению (в том числе вместо утраченного или похищенного), обмену паспорта гражданина Украины и паспорта гражданина Украины для выезда за границу. Об этом сообщил премьер-министр Украины Денис Шмыгаль. Больше новостей на РЕПОРТЕР.ua

Через позицію Угорщини. Посли ЄС не змогли погодити санкції проти Росії, – Bloomberg

Угорщина продовжила блокування запровадження нових санкцій проти РФ через небажання відмовлятися від російської нафти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Зустріч послів ЄС, на якій було обговорено новий пакет санкцій проти РФ, відбулася сьогодні, 8 травня. Під час переговорів європейським чиновникам не вдалося досягти консенсусу щодо введення нових обмежень проти країни-агресора. Головним спірним моментом стало ембарго на російську нафту.

Угорщині, Чехії та Словаччині було запропоновано відстрочку на введення санкцій до 2024 року. Але навіть такий компроміс не зміг переконати угорських чиновників підтримати заборону імпорту нафти з РФ. Угорщина продовжила блокування.

Видання також повідомляє, що Євросоюз планував затвердити новий пакет санкцій до 9 травня. Це призвело б до ще більшого тиску на Москву, оскільки Євросоюз є найбільшим імпортером палива та нафти з РФ.

Нагадаємо, що шостий пакет санкцій, який готує Європейський союз проти Росії, передбачає відмову від закупівлі російської нафти протягом шести місяців. Також до кінця року планується відмова від імпорту нафтопродуктів.

Також ми писали, що, на думку прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, ембарго на російську нафту та газ не зможе миттєво зупинити агресію Росії проти України. Проте заборона російських енергоресурсів уповільнить фінансування війни.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Прем’єр Канади завітав до України. На власні очі побачив звірства Росії

Прем'єр Канади Джастін Трюдо прибув до України. Відвідав Ірпінь, аби особисто побачити усі звірства російських військових.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Ірпінського міського голови Олександра Маркушина.

"Він приїхав в Ірпінь, щоб на власні очі побачити все те жахіття, яке вчинили з нашим містом російські окупанти. І, звісно, був шокований. Адже він побачив спаленими та вщент зруйнованими не військові об’єкти, а домівки ірпінчан, які ще недавно раділи життю і мали свої плани на майбутнє", – пише Маркушин.

Фото: прем'єр Канади Джастін Трюдо (t.me/markushyn)

Міський голова Ірпеня подякував Трюдо за підтримку з боку Канади. Він відзначив, що сподівається, що прем'єр Канади також підтримає організацію зусиль української діаспори в країні щодо відбудови Ірпеня.

"З відповідними офіційними листами Ірпінь звернеться вже найближчим часом", – додав Маркушин.

Нагадаємо, РБК-Україна також писало, що сьогодні, 8 травня, до Києва прибула голова німецького Бундестагу Бербель Бас. Вона візьме участь в заходах, які присвячені закінченню Другої світової війни в Європі.

Також нещодавно президент України Володимир Зеленський запросив відвідати Україну канцлера Німеччини Олафа Шольца і федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Подоляк про “привітання” Путіна: Україна має провести психотерапію для росіян

Україна має провести психотерапію для росіян у відповідь на "вітальне послання" президента Росії Володимира Путіна. Він сьогодні побажав українському народу "не допустити реваншу" нацизму.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram радника голови Офісу президента Михайла Подоляка.

За його словами, сьогодні Росія та її політична еліта демонструють феномен об'ємного колективного божевілля на пропагандистських міфах, впадаючи в стан безглуздої балаканини і публічного марення.

Він також зазначив, що в останні дні відразу кілька представників політичної еліти зробили людожерські заяви від "завершення спецоперації до виходу на кордони Польщі", погроз знищення Європи ядерною зброєю до пропозицій "вбити 2 млн українців".

При цьому вершиною цинізму стало сьогоднішнє "вітальне послання" Путіна, якого Подоляк назвав "батьком сучасного російського нацизму".

"Тому вважаю, що у України тепер є важлива психіатрична місія – провести переконливий примусовий сеанс масової психотерапії для росіян. Щось на зразок того, що в старовину називали екзорцизмом, вигнанням диявола", – додав він.

Нагадаємо, сьогодні Путін направив українському народу послання, в якому "підкреслив неприпустимість реваншу ідейних спадкоємців тих, хто був повалений у Великій Вітчизняній війні".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.