Україна може обміняти засудженого довічно солдата РФ Шишимаріна, – Венедиктова

Засудженого довічно військового РФ Вадима Шишимаріна можуть задіяти в обміні полоненими.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву генерального прокурора Ірини Венедиктової в ефірі телемарафону.

"У нас сценарії розвитку подій можуть бути абсолютно різними. Можна обміняти людину після вироків судів. Так, технічно це можливо. Але я не хочу входити до процесів обміну, бо це вже політика та дипломатія", – заявила Венедиктова.

При цьому вона наголосила, що Україна у цьому питанні рухатиметься суто у правовому полі в рамках стандартів міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, раніше російський військовий Вадим Шишимарін під час досудового розслідування зізнався, що він убив мирного жителя на Сумщині.

Пізніше Київський суд визнав російського військового винним у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних із умисним убивством та засудив його до довічного терміну ув'язнення.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Найгірша ситуація за вісім років. У Луганській області війська РФ посилили обстріли, – голова ОВА

Російські війська значно посилили обстріли Луганської області. Сєвєродонецьк перетворюється на руїни через постійні авіаудари.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови Луганської ОВА Сергія Гайдая.

"Стає лише гірше. Те, що роблять рашисти – це важко описати словами. Орки вбивають наші міста, знищують усе довкола. Сєвєродонецьк – ледь живий. Обласний центр закидали авіабомбами", – розповів Гайдай.

При цьому він підкреслив, що траса Лисичанськ-Бахмут, якою здійснюється евакуація, повністю прострілюється. Там уже працюють ворожі ДРГ.

"Росія стягнула в область шалену кількість бійців та техніки. На окупованих територіях орки тримають напоготові гелікоптери та важку зброю", – додав голова Луганської ОВА.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Росія кинула на захоплення Луганської області понад 12 тисяч військових. Найскладніша ситуація у Горській громаді.

Також ми писали, що російська армія не залишає спроб прорватися на Донецькому напрямку та вийти на адміністративні кордони Луганської області. Наразі загострилися бойові дії в районі Бахмута.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Недостатньо для потреб бюджету. Україна у травні отримає до 2 млрд доларів від союзників, – Мінфін

У травні Україна отримає до 2 мільярдів доларів фінансової допомоги від країн-союзників. Цього недостатньо для того, щоб покрити місячні витрати.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністра фінансів України Сергія Марченка під час онлайн-дискусії, організованої Atlantic Council.

"У травні ми не матимемо цієї суми (5 млрд доларів – ред.). Зараз ми отримали лише 1,2 млрд. доларів. До кінця цього місяця ми очікуємо отримати до 2 млрд доларів, але не 5 млрд доларів", – наголосив глава Мінфіну.

Марченко зазначив, що міністерство може частково закривати цю проблему за допомогою військових облігацій, але за місяць можливо залучити до 1 млрд доларів через цей інструмент.

Нацбанк також допомагає частково вирішити проблему ліквідності. Такі заходи Україна погодила з міжнародними партнерами.

"Ми не використовуємо цей інструмент (фінансування Нацбанку – ред.) як ключовий. Але коли ми бачимо проблеми з ліквідністю на казначейському рахунку, ми приходимо до центробанку", – пояснив міністр.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю РБК-Україна заявляв, що в травні Кабмін очікував отримати 5 млрд доларів міжнародної допомоги. Про це були домовленості із головою МВФ Кристаліною Георгієвою.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Пропонували жити у “великій країні”. З’явився новий запис з крейсера “Москва”

Російські окупанти з палуби ще цілого крейсера "Москва" пропонували прикордонникам острова Зміїний блискучі кар’єри, квартири та неймовірні зарплати у лавах російської армії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на раніше неопублікований аудіозапис перемовин.

"У вас є всі шанси на нормальне чесне життя замість участі у черговій "братовбивчій" війні в інтересах заокеанських "господарів". Якщо ви відмовитеся від участі у "братовбивчій" війні й оберете правильну сторону, то у вас буде можливість достойно влаштувати своє життя на цивілці, або продовжити службу у ЗС Росії з перспективою кар'єрного зростання, стабільною зарплатнею, вирішити житлові проблеми… і жити у "великій єдиній країні", – йдеться в аудіо.

Увечері 13 квітня українські військові завдали по ньому удару крилатими ракетами "Нептун", російська сторона підтвердила лише пожежу з детонацією боєкомплекту. При цьому Міноборони Росії заявило про повну евакуацію екіпажу.

Наступного дня в Росії повідомили, що пожежу нібито загасили, але флагман затонув при буксируванні. Пізніше офіційно підтвердили загибель лише одного члена екіпажу, 27 осіб оголосили зниклими безвісти.

Вважається, що це найдорожча військова втрата Росії у війні проти України, оскільки залишкова вартість крейсера оцінювалася в 750 млн доларів.

Нагадаємо, у квітні з'явилися знімки затонулого крейсера "Москва" на дні Чорного моря.

Також були опубліковані фото корабля після попадання по ньому українських ракет.

РБК-Україна зібрало головні досягнення у відбитті агресії Росії за три місяці.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

В МВС пояснили, чому українські військові відступили зі Світлодарська

Українські військові відступають з населених пунктів, щоб уникнути оточення або великої кількості втрат. Саме такими міркуваннями керувався Генштаб, залишаючи Світлодарськ Донецької області.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву радника голови Міністерства внутрішніх справ Віктора Андрусіва.

"Наша армія реалізовує маневрову оборону. Це означає, що ми не тримаємося за конкретні населені пункти, а прагнемо наносити ворогу максимальних втрат зі збереженням наших сил", – каже він.

За словами Андрусіва, це означає, що іноді доводиться відступати від рубежів, які не носять стратегічний характер, з метою уникнення оточення або значних втрат.

"Ніякої зради в цьому немає. Саме такий відступ відбувся вчора зі Світлодарська та Миронівського. Також можливо буде ще кілька відступів, для вирівнювання фронту. Теж без зради", – констатував він.

Як повідомлялось, ЗСУ відступили з Попасної Луганської області. Бійці зайняли міцніші позиції, які були підготовлені заздалегідь.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Зеленський назвав умову повернення до переговорів із РФ

Україна повернеться до перемовин із агресором після звільнення захоплених територій. Президент Володимир Зеленський озвучив цю позицію в інтерв'ю японському ТБ.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на NHK.

Глава держави заявив, що перемогою для українців буде повернення окупованих територій. Зеленський наголосив на українській належності Криму та Донбасу, але наразі бачить головне завдання у звільненні захоплених за 3 місяці районів.

"Боремося за себе, щоб ми дійшли як мінімум до 24 лютого. А потім ми ще раз пропонуємо сідати за стіл перемовин і домовлятися про мир, про припинення війни і про повернення наших територій", – заявив він.

Раніше президент Зеленський оголосив про готовність вести переговори щодо припинення війни з РФ. Єдиним можливим співрозмовником у цьому питанні він назвав Володимира Путіна.

До слова, президент Польщі Дуда виключив успіх тиску Заходу на Київ задля поступок РФ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

У Кам’янському розпочато збір пропозицій щодо перейменування вулиць

Про це повідомив міський голова Кам’янського Андрій Білоусов у Фейсбук.

“Шановні мешканці Кам’янського!

Розпочинаємо обговорення та збір пропозицій щодо перейменування вулиць,  назви яких пов’язані з державою-агресором та/або її союзниками з метою вивчення та врахування думки членів територіальної громади в процесі перейменування вулиць.

З 24 травня по 5 червня 2022 року триватиме збір пропозицій щодо нових назв вулиць. 

До підготовки переліку вулиць, що потребують перейменування, окрім виконавчих органів міської ради, долучалися краєзнавці та історики.

Консультації проводитимуться на платформі електронної демократії EDEM у відповідності із Порядком проведення електронних консультацій з громадськістю та опитувань в Кам’янській міській територіальній громаді.

Ознайомитись із переліком вулиць можна на сайті Кам’янської міської ради  https://kam.gov.ua/pereymenuvannya_vulits_mista  Для того, щоб надати свої пропозиції перейдіть за посиланням https://consult.e-dem.ua/consultations/415 або скористайтесь Чат-ботом «Перейменування вулиць Кам’янське» в телеграм http://t.me/pollKamsk_bot. Також пропозицію можна відправити на електронну адресу [email protected]

Обов’язково потрібно зазначити П.І.Б. автора та адресу проживання. Анонімні пропозиції не реєструються та не розглядаються.

Шановна громадо! Прошу активно долучатися до процесу перейменування вулиць! Чекаємо на ваші пропозиції!”