Експерти запевняють, що кожне ім'я є унікальним і несе певний набір рис, які передаються людям. Ім'я впливає на все наше життя, зокрема й на те, якими батьками ми становимось. Вважається, що найкращими мамами стають жінки з одним із цих шести імен.
Ірина
Сильна інтуїція допомагає цим жінкам у материнстві. Вони відчувають потреби і бажання своїх дітей ще до того, як ті про них скажуть. Ірини чуйні, щедрі, люблячі, не шкодують ні сил, ні грошей, аби дітям було краще.
Валерія
Активні та емоційно яскраві Валерії передусім намагаються створити для своєї дитини комфортне середовище. Вони мають відмінне почуття гумору, відкриті до всього нового, позитивні, тому діти проводять з ними час цікаво і корисно.
Ганна
Жінки, що носять дане ім'я, готові на все заради своїх дітей. Якщо це буде потрібно – віддадуть дитині останнє. Вони можуть здатись надто вибагливими і прискіпливими, але рано чи пізно діти усвідомлюють, що всі ці вимоги були корисними для їхнього розвитку і подальшого життя.
Катерина
Вольові та сильні Катерини кардинально змінюються з появою первістка. Материнство робить цих жінок м'якими, ніжними, чуйними та розуміючими. Сім'я для них опиняється на першому місці. Ці жінки пишаються своїми дітьми, радіють будь-яким їхнім досягненням, навіть незначним.
Поліна
Власниці цього імені з дитинства мріють стати найкращими мамами. Вони тонко відчувають людей, тому оточуючі тягнуться до них. Їх люблять усі діти, тому, поки Поліни не створять власної родини і не народять, вони часто опікуються чужими дітьми. Вони стають універсальними мамами, які здатні і торт на свято спекти разом із дитиною, і навчити прийомам самооборони, і розважитись разом на атракціонах.
Евеліна
Материнство – призвання жінок з цим прекрасним іменем. Тільки вони можуть підібрати потрібний ключик до будь-якої дитини і допомогти у вирішенні всіх проблем. Крім того, власниці цього імені мають багату фантазію. Завдяки цьому у них з'являються найкращі ідеї для дитячих свят.
Джерело: 5692.com.ua
Архів за день: 24.07.2023 22:00
Відпочинок під час війни: куди цього літа найчастіше їдуть українці
З березня 2023-го року українці почали активніше подорожувати. У порівнянні з 2022 роком, попит на туристичні подорожі виріс майже в три рази. Які варіанти відпочинку найчастіше обирають українці цього літа розповів виданню УНН президент мережі "Поїхали з нами" Антон Рудіч.
Які напрямки здебільшого обирають українці
Як зазначив експерт, напрямки відпочинку залишились майже такими ж, як і до повномасштабного вторгнення. Найчастіше українці обирають Туреччину, Болгарію, країни Європи, передусім Іспанію та Італію.
Можливо, трохи зменшилася кількість тих туристів, які їздять у далекі подорожі, тому що поїздка і так дуже далека, бо треба спершу доїхати до Польщі, до Молдови, до іншої країни, – розповів Антон Рудіч.
Попиту на екзотичні й незвичайні варіанти немає. Здебільшого українські громадяни прямують туди, де більш-менш комфортні умови й дорога не забирає багато часу.
Проте, за словами експерта, з'явився логічний запит для туроператорів. Українці просять, щоб у готелях і місцях відпочинку ну було росіян.
Варто зазначити, що виїздять у першу чергу жінки, адже для військовозобов'язаних чоловіків під час воєнного стану діє заборона на виїзд за кордон. Тому багато українців подорожують цього року Україною. За кордон їдуть жінки з дітьми, подругами або людьми похилого віку.
Крім того, свої корективи у відпочинок вніс курс долара. Громадяни, здебільшого, обирають бюджетні варіанти: недорогі готелі або автобусні тури. Середня тривалість відпочинку сладає 7 днів.
Джерело: 5692.com.ua
Продукти, які можуть бути токсичними: вони в списку тих, що ми їмо регулярно
Звичні для українців продукти харчування можуть виявитися не такими вже нешкідливими, вважають дієтологи. Деякі продукти, які є практично в кожному домашньому холодильнику, можуть призвести до отруєнь через вміст токсичних речовин.
Гриби
Як правило, гриби, які продаються в супермаркетах, безпечні для здоров'я. На прилавках опиняються тільки ті, що пройшли ретельну перевірку. Але гриби, куплені на стихійних ринках, можуть бути отруйними – безпека нічим не гарантована. Таких покупок потрібно уникати, щоб не опинитися в лікарні.
Мускатний горіх
Мускатний горіх – популярна спеція. Мускат абсолютно нешкідливий, якщо вживати його в помірних кількостях. Але важливо знати, що цей продукт містить міристицин – отруйну речовину, яка може спричинити важке отруєння, одним із симптомів якого є галюцинації.
Перець чилі
Своїм гострим смаком перець чилі зобов'язаний капсаїцину – токсичній речовині. Загалом, цей вид перцю навряд чи можна вважати надто небезпечним – він настільки гострий, що з'їсти надто багато не є можливим.
Риба, вирощена в штучних умовах
Лосось, вирощений на фермах, отримує корми, які можуть містити канцерогени. Утім, і риба, що живе в природних умовах, також часто містить ртуть. Дієтологи рекомендують не відмовлятися від цієї риби повністю, а їсти її в помірних кількостях – не більше двох порцій на тиждень.
Джерело: 5692.com.ua
На якому авто краще їздити містом: експерти склали рейтинг
Експерти порталу Autocar оцінили авто різних виробників з метою визначити, які з них можна вважати оптимальним вибором для міської їзди. Критеріями оцінки стали комфорт, економічність, зовнішній вигляд і безпека.
Фахівці також врахували і зручність автомобіля під час паркування, що є важливим фактором у міських умовах.
Hyundai i10
Hyundai i10 третього покоління отримав чудові відгуки водіїв та експертів. Цей невеликий, але місткий автомобіль, який чудово підійде для переміщення містом. Скромні габарити дають змогу комфортно припаркуватися, а невеликі (998-1248л) об'єми двигуна дають змогу заощаджувати на паливі. Також експерти відзначили елегантний і ергономічний інтер'єр.
Volkswagen Up
Це один із найбільш підходящих автомобілів для міської їзди. Невеликі габарити й економність – очевидні плюси. Крім того, експерти гідно оцінили рівень комфорту салону, що вигідно відрізняє Volkswagen Up від авто з аналогічними характеристиками. Це авто трохи дорожче аналогів, але користується попитом завдяки репутації і перевіреної роками надійності бренду.
Kia Picanto
Компактні міські автомобілі часто опиняються на низьких сходинках рейтингів через скромні інтер'єри та невеликі потужності двигунів. Kia Picanto користується успіхом в українських водіїв завдяки великому набору функцій і хорошій лінійці двигунів об'ємом 998-1248 см3. Крім того цей автомобіль оснащений легким і практичним рульовим керуванням, що значно полегшує процес паркування в міських умовах.
Fiat 500
Fiat 500 був і залишається популярним серед українських водіїв. Економічність і надійність цього компактного авто роблять його практично ідеальним для їзди в міських умовах. Експерти також зазначають, що авто нерідко купують через його стильний дизайн. Нові Fiat 500, хоч і віддалено, але все ж нагадує свого "предка" родом із 60-х.
Toyota Aygo
Цей недорогий компактний автомобіль легко можна переплутати з його побратимами – Peugeot 107 і Citroën C1, але все ж можна відрізнити за впізнаваною задньою частиною. Такі авто випускаються з двома видами двигунів – бензиновим 1-літровим, і дизельним, об'ємом 1.4 літра. Третє покоління Toyota Aygo стали випускати у 2021 році, авто нового покоління набули деяких атрибутів кросовера.
Джерело: 5692.com.ua
Допомогти нашим захисникам відновитися фізично і психологічно – першочергове завдання для міської влади, – Андрій Білоусов
У Кам’янському готують до відкриття низку соціально значимих об’єктів.
24 липня міський голова Андрій Білоусов проінспектував хід робіт з будівництва у нашому місті першого сучасного Центру реабілітації для військових.
Будується новий заклад на базі одного з відділень першої лікарні. Окрім будівельних робіт та медичного забезпечення, ведеться підготовка висококваліфікованих кадрів за різними напрямками.
Допомогти нашим захисникам соціалізуватися, відновитися фізично і психологічно – першочергове завдання для міської влади. Основні корпуси медзакладу, де вже лікуються військові, також приводимо до ладу. Комфортні палати, з урахуванням особливих потреб пацієнтів, та гарно впорядкована прилегла територія – створюють додаткові умови для швидкого одужання наших воїнів.
У цілому всі роботи ідуть згідно з графіком. Відкриємо нові об’єкти у вересні. Наш курс незмінний: робити конкретні справи, навіть у важкі часи! – зазначив Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua
Мобілізація обмежено придатних українців у серпні: стали відомі важливі нюанси
Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні продовжуються. До лав ЗСУ призивають військовозобов'язаних чоловіків віком 18-60 років, які придатні за станом здоров'я та не мають відстрочки. Крім того, мобілізують чоловіків, які мають обмежену придатність.
Що важливо знати про мобілізацію таких осіб, розповів речник ТЦК Полтавщини Роман Істомін.
Особливості мобілізації обмежено придатних
Незалежно від того, чи повністю придатний до служби чоловік, чи він має відстрочку або обмежену придатність, після вручення повістки він має прийти до ТЦК. Зробити це потрібно у вказану дату та час, сказав Роман Істомін.
При собі потрібно мати документи – особисті та військові. Також за наявності слід взяти документи, якими підтверджується:
інвалідність;
хвороби;
підстави для відстрочки.
"Якщо громадянин не має права на відстрочку, його направляють для проходження військово-лікарської комісії, щоб визначити його ступінь придатності. По завершенню комісії він визнається придатним або непридатним", – зазначив речник ТЦК.
За законодавством, у воєнний час обмежено придатних військовозобов'язаних можуть мобілізувати, але у цьому випадку враховується важливий нюанс. Ці особи не можуть проходити службу в певних військових частинах, зокрема:
ССО;
десантно-штурмові війська;
морська піхота;
спецспоруди;
плавсклади.
Громадяни зі статусом "обмежено придатний" можуть залучатися до служби:
у підрозділи забезпечення;
у військові комісаріати (ТЦК);
у навчальні заклади тощо.
У висновку ВЛК вказується, які види служби та роботи протипоказані особі, яку визнали обмежено придатною.
Істомін зазначив, що такі категорії військовозобов'язаних чоловіків і раніше підлягали призову й мобілізувалися. Чутки про те, що нібито закінчилися придатні військовозобов'язані, тому до армії тепер набирають обмежено придатних, не відповідають дійсності.
Джерело: 5692.com.ua
У Кам’янському на пожежі загинула жінка
У суботу, 22 липня, у Кам'янському на пожежі загинула жінка.
Близько першої години ночі до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу в одній із квартир багатоповерхового будинку на вулиці Івана Сірка.
На місці події стало відомо, що пожежа виникла в однокімнатній квартирі на першому поверсі п'ятиповерхового житлового будинку.
Усередині пошкодженої вогнем квартири виявили двох людей. Чоловіка 1986 року народження з опіками тіла вдалося врятувати. Жінку, на жаль, врятувати не вдалося. Співробітники екстреної медичної допомоги констатували її смерть.
Ліквідували пожежу за 9 хвилин.
Джерело: 5692.com.ua
Приносять негатив: які речі привертають у дім біду
Давно відомо, що кожна річ має певну енергетику. А ось яка ця енергетика, визначити з першого погляду навряд чи вийде. Ускладнює завдання й те, що речі, які здаються нам красивими, цілком можуть нести негативну енергію. Так відбувається з різних причин.
Є й перелік речей, які однозначно не рекомендується зберігати вдома – вони майже напевно принесуть у дім біду.
Подарунки від людей, які вам не подобаються
Іноді трапляється так, що стосунки між людьми псуються. Усе хороше залишається позаду, а згадується лише негатив. Якщо в будинку залишилися подарунки від людей, яких тепер можна вважати вашими недоброзичливцями, таких речей краще позбутися. Навряд чи вони тепер принесуть вам радість і удачу.
Квіти із пластику
Штучні квіти можуть мати естетичний вигляд і навіть прикрашати інтер'єр. Але езотерики та фахівці з фен-шуй рекомендують уникати такого декору в житлових приміщеннях.
Вони пояснюють, що такі квіти не мають живої енергії. Не живі квіти – не найкращий декор для щасливого дому.
Опудала та роги тварин
Ці дивні "прикраси" краще залишити для музеїв природознавства та мисливських будиночків. Очевидно, що декор із мертвих тварин позитивної енергетики не може нести. Те саме стосується й аксесуарів, пов'язаних із тваринами – іклів, рогів тощо.
Джерело: 5692.com.ua
Розрекламовані аптечні краплі тільки спустошують ваш гаманець: лікар розповіла, які препарати та методи не працюють і можуть погіршити стан
Міопія, далекозорість, сухість очей, катаракта та безліч інших офтальмологічних діагнозів є нерідкими серед українців. Цим і користуються недобросовісні фармацевти та лікарі.
Пацієнтам пропонують далеко не дешеві диво-краплі та чарівні пігулки, гімнастику та лікування на спеціальних апаратах, які обіцяють вирішити проблему з очима і повернути зір.
Насправді ж більшість з них не працюють, про що розповіла лікар Анна Пилипчук в Instagram.
Фуфломіцини в офтальмології
Краплі Візин
Цей популярний препарат, за словами лікаря, при почервонінні очей та хворобі сухого ока здатен зробити тільки гірше.
Чорниця форте
Ці та інші "вітаміни для зору" взагалі не можуть покращити зір.
Таурін, Каталін, Катіонормом, Офтан катахромом
За допомогою цих препаратів катаракта не лікується. Катаракту можливо вилікувати лише хірургічним методом.
Ірифрин, Тропікамід та інші краплі, які розширюють зіницю
За допомогою цих ліків міопію вилікувати не вдасться. Лікарка зазначила, що виключенням є Атропін, але з ним також є деякі нюанси.
Емоксипін, Ретиноламін
Парабульбарні ін'єкції (під очі) з цими і подібними препаратами при міопії, глаукомі, цукровому діабеті, віковій макулярній дегенерації не ефективні.
Противірусні краплі
Вірусні кон'юнктивіти, окрім герпетичного, цими препаратами не лікуються.
Методи лікування, які викачують гроші
Комп'ютерні окуляри
Окуляри "з блокуванням синього спектру", "зелені" для глаукоми та перфораційні окуляри (з дірочками) для міопії є виключно маркетинговим ходом. Допомогти вони не здатні.
Апаратне лікування дорослих
Будь-які комплекси комп'ютерних, лазерних та психологічних тренувань здатні тільки на одне – спустошити ваш гаманець.
Вправи та гімнастика для покращення зору
Слід знати, що вправи, які направлені на тренування м'язів очей, тренують не тільки їх. Вони впливають на м'язи, за допомогою яких рухаються очі. Деякі з цих вправ можуть спровокувати атрофію зорового нерву. А вплинути на акомодацію з їх допомогою неможливо.
"Насправді, фуфломіцинів в рази більше, ніж справжніх діючих методів лікування та ліків, на жаль. Тому бережіть своє здоров'я та ваш гаманець!" – сказала лікар.
Джерело: 5692.com.ua
“Не за формою”: адвокат пояснив, як відмовитись від незаконної повістки
Уже майже півтора року триває агресія рф проти України. У нашій країні оголошено воєнний стан і продовжує проводитися призов військовозобов'язаних. Призову підлягають чоловіки, придатні за станом здоров'я, віком від 18 до 60 років.
Але адвокати і правозахисники звертають увагу громадян на те, що не всі вручені повістки є законними.
Основні відомості про повістки – що потрібно знати громадянам
Перш за все, потрібно знати, що повістки нового зразка затверджені Кабінетом міністрів України (постанова №1487). Згідно з постановою, у повістці має бути вказано номер розпорядження, яке є підставою для виклику громадянина. Повістка має бути заповнена і завірена начальником ТЦК.
Правозахисник Роман Сімутін написав на своїй сторінці в соцмережі, що якщо громадянину вручають повістку, іноді й старого зразка, і при цьому її вручає не уповноважена особа, повістку все одно потрібно взяти.
Симутін звертає увагу на те, що якщо представники ТЦК погрожують складанням акта, то такий документ підписувати не варто.
Правозахисник наполягає на тому, що складання подібних актів є протизаконним, тому що не існує норм закону, які б передбачали складання акта при отриманні повістки. Симутін досить різко відгукується про практику складання актів і зазначає, що в законодавстві громадяни згадок про такий документ не виявлять.
Джерело: 5692.com.ua