У Дніпрі прозвучав вибух: перша офіційна інформація

Близько 20:30 в Дніпрі пролунали вибухи. Через кілька хвилин стали чутні й сигнали повітряної тривоги. За попередньою інформацією російські війська атакували Дніпро балістичними ракетами типу "Іскандер". 
Зазначається також, що ракета влучила в багатоповерхівку. 
Ситуацію прокоментував мер міста Борис Філатова. Він обмежився лаконічним "пі**ри".
Голова Дніпровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак закликав містян зберігати інформаційну тишу й не залишати укриття. 

Усі подробиці згодом, – написав він.

Оновлено: голова ОВА повідомив, що росіяни атакували й адмінбудівлю. Там виникла пожежа. Вогонь охопив площу у 100 кв м. Відомо про трьох постраждалих (на 22:24 відомо про п'ятьох).
Інформацію про влучання в житлову багатоповерхівку та будівлю СБУ підтвердив і Президент України Володимир Зеленський. Також він опублікував відео з місця подій.

Зробимо все, щоб притягнути Росію до повного покарання за агресію й терор проти наших людей. Ця сволота відповідатиме. Зробимо все заради справедливості, – написав він.

Більше інформації читайте в нашому Telegram-каналі.
Джерело: 5692.com.ua

Місце знайдеться для всіх: відомий волонтер спрогнозував перебіг мобілізації

Відомий волонтер, сержант резерву морської піхоти ВМСУ Тарас Чмут вважає, що рано чи пізно до армії будуть змушені піти всі, однак буде це поступово. Про це військовий аналітик заявив у інтерв'ю BBC.

Кожен, хто служив, колись був таким, хто ще не служив. Я в 2015 році, закінчивши вуз, не служив, але пішов в армію, як і добра третина нашого фонду в різні роки. Ви маєте бути готовим до того, що в цій війні всі будуть служити – так чи інакше, рано чи пізно, – сказав він.

Чмут наголосив, що не може бути відмазкою “я нічого не вмію, я нічого не знаю”. За його словами, якщо людина вміє користуватися телефоном, має дві руки і дві ноги, “що насправді не обов’язково з точки зору ніг”, то вона вже можете виконувати якусь роботу в армії.

Повірте, знайдеться місце для всіх – від журналістів до будівельників, від ремонтників до геймерів, – аби було бажання і мотивація. Раніше в армії людина, яка нормально користується Excel – це була велика цінність на рівні батальйону, – сказав Тарас Чмут.

Він наголосив, що усім вміти в перший день служби стріляти з усіх видів озброєння — необов’язково.

Достатньо мати бажання і мотивацію. Зараз, поки ви не там, у вас є унікальна можливість підготувати себе з точки зору курсів, вивчення матеріалів, літератури, виправлення або поправляння здоров’я, фізичної підготовки і так далі. Але, в будь-якому разі, давайте називати речі коректно: ми маємо бути готові, що так чи інакше служити будуть всі, – вважає експерт.

Однак він додав, що одномоментно забрати на війну всіх не зможуть, бо країна має функціонувати.

Буде той момент, коли когось, хто відвоював рік, півтора, два, поміняють на когось, хто цього ще не робив. Почнеться процес ротації. І це означає, що будуть брати тих, хто ще не був. І так воно дійде до кожного, – вважає Тарас Чмут.
Джерело: 5692.com.ua

У новому будинку оселиться щастя: зробіть це, і життя на новому місці буде благополучним

Переїзд у нову квартиру або будинок завжди вважався щасливою і важливою подією. Для наших бабусь так само, як і для нас, було важливо, щоб життя на новому місці склалося вдало. Тому немає нічого дивного в тому, що навколо теми нового будинку виникла чимала кількість прикмет.
Прикмети під час переїзду
Давно відомо, що позитивну енергетику несуть домашні тварини та рослини. Багато років тому виникла традиція, перед тим як переступити поріг нового будинку, впустити туди кошеня. Вважається, що якщо домашня тварина увійшла до квартири першою, це принесе щастя і благополуччя.
Є і ще одна прикмета – приходячи в нове житло перший раз, потрібно взяти із собою вазон із кімнатною рослиною. Заведено вважати, що квіти і рослини мають позитивну енергетику – якщо вони з'явилися в будинку, то там обов'язково оселиться і щастя.
Є й кумедна прикмета – новоселам радять принести із собою новий віник. Прикмета говорить – віник потрібно поставити за дверима мітлою догори, і пов'язати на нього червону нитку. Таким оберегом від злих людей і негативної енергії користувалися ще століття тому.
Яким речам не місце в новому будинку
Старі, заношені, пошкоджені речі приносити в новий дім небажано. Починається новий етап життя – не варто починати його в оточенні речей, що відслужили свій термін. Те саме можна сказати і про старий посуд – якщо чашки і тарілки мають тріщини і відколи, їх варто позбуватися без жалю.
Джерело: 5692.com.ua

У Кам’янському провели урочисте підняття Прапора України на честь Дня Державності

28 липня, у День Хрещення Київської Русі в Україні відзначають відзначаємо День Державності.
Сьогодні в Кам'янському провели патріотичний захід з підняття Прапора України за участю начальника Кам’янської РВА Олега Гапіча, голови районної ради Максима Чехути, керівників силових структур, молоді. Про це повідомив мер міста Андрій Білоусов.

Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять наших Героїв та всіх українців, які загинули за свободу та територіальну цілісність України, – написав міський голова.

Він зазначив, що своєю боротьбою з агресором ми вкотре доводимо, що Україна має тисячолітню історію, а її народ має право на свою незалежність. Україна – це могутня держава з багатою історією, надзвичайно багатогранною культурою, невимовної краси природою, а головне – з дивовижним самобутнім народом. І наше місто – частина цієї великої держави, а його мешканці – це той славний український народ, який вірить у свою Державу і свою Перемогу.

Пам’ятаємо: ми – кам’янчани, ми – спокійна сила України! Сили духу нам, стійкості та віри в свої сили! Все буде Україна! – додав Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua

Варимо молоду кукурудзу: що додати, щоб вона була ще смачнішою

Настав сезон кукурудзи, її зараз можна купити і на ринках, і в супермаркетах. Вибрати кукурудзу не складно – молоді качани рідко бувають великими, листя повинно мати яскраво зелений колір.
Якщо листя сильно пожовкло, це означає, що після приготування така кукурудза вже не буде м'якою і солодкою.
Як вибрати кукурудзу
Крім кольору листя, потрібно звернути увагу і на ще одну ознаку – зернятка. Вони повинні мати яскраво-жовтий колір і бути м'якими на дотик. Купуючи кілька качанів, потрібно намагатися вибирати приблизно однакові за розміром – тоді під час приготування вони проварюватимуться рівномірно.
Скільки потрібно варити кукурудзу, щоб вона стала м'якою
Найшвидше вариться кукурудза сорту бондюель – для її приготування знадобиться не більше 10 хвилин. Молода кукурудза інших сортів варитиметься приблизно 15-20 хвилин. Досвідчені господині вважають, що після закінчення варіння кукурудзу потрібно залишити в каструлі ще на півгодини.
Що можна додати під час приготування
Більш насиченим смак кукурудзи буде, якщо під час приготування додати у воду 50 грамів вершкового масла. Для надання кукурудзі ще солодшого присмаку у воду можна додати 100 грамів молока.
Солити краще вже готову кукурудзу, кристали солі чудово гармоніюють із солодкуватим смаком молодої кукурудзи.
Джерело: 5692.com.ua

Розклад Таро для всіх знаків Зодика: що на нас чекає в серпні

Усім хочеться знати, що на нас чекає в майбутньому і бути хоч трохи готовими, якщо попереду значні події. Тарологи вже зробили прогноз на останній місяць літа. Колода з 78 карт традиційно використовується для ворожіння і передбачення майбутнього. Серпень, якщо вірити картам, обіцяє бути яскравим і незабутнім.
Овен – Зірка
Зірка в картах Таро – символ заповітної мети. Усі зусилля Овнам у серпні слід спрямувати на досягнення заповітної мрії, вони як ніколи близькі до мети.
Телець – Сімка мечів
У серпні Тельці можуть піти на хитрість заради досягнення своєї мети. Карти кажуть, що такі хитрощі можуть мати неприємні наслідки – потрібно бути обережнішими.
Близнюки – Дама пентаклів
Для Близнюків останній місяць літа буде спокійним і комфортним. На них не чекає жодних потрясінь – це чудовий час для відпочинку з сім'єю.
Рак – Десятка жезлів
Ракам у серпні доведеться багато працювати, можливо, на них чекає розчарування. Мета, до якої вони довго йшли, знову здаватиметься недосяжною. Здаватися не можна, карти говорять, що удача близько.
Лев – Лицар мечів
Для народжених під знаком Лева серпень буде багатий на події. Чекайте нових знайомств, які можуть стати доленосними. Можлива і поява людини з минулого.
Діва – Справедливість
Для Дів серпень непередбачуваний – їм доведеться пожинати плоди вчинків, скоєних у минулому. Наслідки можуть бути і позитивними – підсумки місяця будуть заслуженими.
Терези – Закохані
Терезам доведеться зробити вибір, він може бути непростим. Тарологи рекомендують звернути увагу на особисті стосунки – можливо, ви не помічаєте змін у коханій людині.
Скорпіон – Король чаш
У серпні в житті Скорпіонів очікується поява доброго надійного друга. Це може бути нова людина, але можливе і повернення людини, шляхи з якою давно розійшлися.
Стрілець – Четвірка пентаклів
Для Стрільців серпень – місяць добра і сімейного затишку. Найкращим рішенням буде відпочинок із сім'єю, совісні розваги та подорожі.
Козеріг – Десятка чаш
Козероги давно відчували, що не керують своє життям і перебувають у залежності від обставин і думки людей. У серпні все стане на місця – вони зможуть повернути контроль і задоволеність життям.
Водолій – Відлюдник
Для Водоліїв настає період обмірковування своїх життєвих цілей. Поспішати немає потреби, різкі зміни зараз теж ні до чого. Краще зайнятися плануванням перспектив.
Риби – Дев'ятка мечів
Для Риб серпень буде тривожним. Їх переслідуватимуть негативні емоції, Риби почуватимуться пригніченими. Цей період може затягнутися, якщо не знайти в собі сили повернути позитивний настрій.
Джерело: 5692.com.ua

Вступ до ВНЗ як спосіб ухилення від мобілізації: на які хитрощі йдуть українці, щоб не служити

Статистика свідчить про те, що з моменту початку війни кількість студентів-чоловіків, які вступили на платну форму навчання, суттєво зросла. Більшість із них використовують законне право на навчання для ухилення від призову під час воєнного стану.
МОН публікує дані, згідно з якими частка студентів чоловічої статі за неповні півтора року зросла на 82%. При цьому спостерігається цікава тенденція – кількість студентів віком до 20 років знизилася, водночас кількість "вікових" студентів із категорії 30-50 років різко зросла.
Згідно з 23 статтею "Закону про мобілізацію" студенти, аспіранти, докторанти, асистенти-стажисти ВНЗ, здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової вищої освіти під час загальної мобілізації їй не підлягають. Також мобілізації не підлягають студенти дуальної та денної форм навчання.
Чи порушують закон ті, хто вступають до ВНЗ з метою ухилення
Юристи пояснюють, що вступ до ВНЗ чоловіків призовного віку з юридичної точки зору порушенням не є. Однак існує Постанова КМУ №1 487, згідно з якою чоловіків мають приймати ВНЗ лише після постановки на військовий облік. Юристи зазначають, що більшість ВНЗ цю постанову не виконує.
Це відбувається тому, що Законом про освіту не передбачено відрахування або неприйняття на навчання через порушення правил військового обліку. Таким чином, на даний момент існує колізія, яка може бути усунена шляхом внесення змін до ст. 23 "Закону України про мобілізацію".
Джерело: 5692.com.ua

Які несправності можна виявити самостійно, не звертаючись до автосервісу: самодіагностика автомобіля

Сучасні автомобілі оснащені вбудованими системами, що оцінюють роботу транспортного засобу і сигналізують про потенційні проблеми. Завдяки цьому низку несправностей можна виявити та усунути до того, як вони переростуть у серйозні проблеми. І для цього не обов'язково відвідувати автосервіс, пише Avtosota.
Фахівці розповіли про основні функції самодіагностики в авто і про те, як впоратися з деякими проблемами самостійно.
Попереджувальні лампочки на панелі приладів
На приладовій панелі є спеціальні лампочки, які вказують на певні проблеми. З їхнім значенням слід ознайомитися у посібнику з експлуатації автомобіля. Найпоширеніші попереджувальні лампочки включають:

контрольний індикатор двигуна;
індикатор заряду акумулятора;
індикатор тиску масла;
індикатор тиску в шинах.

Сигнали цих лампочок не можна ігнорувати.
Порт бортової діагностики (OBD)
OBD зазвичай знаходиться під панеллю приладів. Він дозволяє отримати доступ до інформації про роботу авто. За допомогою спеціальних кодів несправностей він підказує, де шукати джерело проблеми. Ці коди можна знайти в мережі або в інструкції до сканеру.
У деяких випадках проблему можна легко виправити самостійно. Наприклад, якщо ослаблена кришка бензобака.
Система контролю тиску в шинах (TPMS)
Коли тиск в шинах падає нижче необхідного рівня, TPMS попереджає про це. Щоб перевірити тиск, потрібно скористатись манометром, після чого за потреби накачати або спустити.
Підтримання рекомендованого тису в шинах підвищує паливну ефективність, покращує керованість автомобіля та зменшують ризик аварій.
Перевірка рівнів рідини
Допомагає запобігти багатьом несправностям регулярна перевірка рівнів основних рідин в авто, а саме:

моторна олива;
охолоджуюча рідина;
гальмівна рідина;
рідина гідропідсилювача керма;
рідина склоомивача.

У більшості машин бачки для цих рідин прозорі, тому рівень можна відстежувати візуально. При зниженні рівня рідини її потрібно долити до відповідної позначки. Але якщо після цього спостерігається повторне падіння рівня, це може вказувати на витік. Тоді вже знадобиться професійна допомога.
Нетипові шуми та запахи
Водії мають бути уважними до звуків або запахів, що виходять з автомобіля. На проблеми можуть вказувати скрегіт шестерень, деренчання вихлопної труби, поява запаху гару. Причинами цього бувають проблеми з двигуном, гальмами або електричною системою. Якщо своєчасно їх виявити, можна запобігти більш серйозним пошкодженням і дорогому ремонту.
Джерело: 5692.com.ua

Обрати майбутню спеціальність допоможе штучний інтелект: у МОН розробили спеціальний тест для школярів

Українські школярі можуть дізнатися про власні схильності до певних професій за допомогою спеціального тесту на основі штучного інтелекту. Адже вибір заняття на все життя – надзвичайно особлива та важка справа. Про це розповіли в Міністерстві освіти й науки України.
Що відомо
Тест безкоштовний і уже доступний усім бажаючим за посиланням. Спеціальний профорієнтаційний інструмент здатен допомогти точно й швидко визначити схильність до понад 1 000 професій а також дізнатися про нові, актуальні та перспективні види діяльності.
Крім того, штучний інтелект може оцінити, наскільки успішним буде вибір фаху у майбутньому.
Як зазначають у МОН, така інновація є надзвичайно актуальною, адже чимало підлітків губляться у виборі професії і не знають, як обрати саме ту сферу, яка буде цікавою. Крім того, в Україні величезна кількість людей які не працюють за отриманою спеціальністю й роками шукають свою справу.
Профорієнтаційний тест уже встигли пройти понад 100 000 учнів.
Джерело: 5692.com.ua

У Кам’янському відбулось засідання оперативного штабу щодо усунення наслідків негоди

Мер Кам'янського Андрій Білоусов провів оперативне засідання штабу з питань усунення наслідків негоди.
Він зазначив, що роботи з усунення наслідків не припиняються ні на мить. Задіяні енергетики, всі комунальні служби, підприємства та підрядні організації, рятувальники та правоохоронці.

Наразі електропостачання на Соцмісті та «БАМі» відновлено практично у всіх споживачів. Без живлення залишається Карнаухівка (понад 1000 абонентів), селище Світле та є численні поодинокі пориви. Бригади енергетиків працюють над відновленням, – зазначив Андрій Білоусов.

Найчастіші випадки – повалені дерева та зруйновані покрівлі. Комунальні служби працюють у дворах, на територіях навчальних закладів, лікарень та де є необхідність. Звільняють дороги від повалених дерев, які блокують рух транспорту, відновлюють роботу світлофорів. Також працюють над тим, щоб до кінця дня відновити рух трамваю № 2.

Зважаючи на складну ситуацію та завантаженість служб, прошу мешканців, у яких є така можливість, підключитись до прибирання повалених дерев. Наступне засідання штабу проведу ввечері, о 17:00, щоб підбити підсумки, – додав міський голова.
Джерело: 5692.com.ua