13 липня 2023 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Водяне у Донецькій області загинув 25-річний солдат ЗСУ Ігор Єрмоленко.
Архів за день: 06.08.2023 21:00
Дерадянізація триває: на «Батьківщину-мати» встановили тризуб
Сьогодні вранці, 6 серпня, на монументі «Батьківщина-мати» у Києві замість демонтованого радянського герба встановили український герб.
Запорізькі поліцейські викрили 2 шахраїв, які обманом заволоділи мобільними телефонами містян
Раніше судимі за крадіжки чоловіки змінили «спеціалізацію» і цього разу вдались до шахрайства. Зловмисники скористались довірою перехожих і виманили гаджети нібито для важливого дзвінка. Аферистам загрожує до трьох років позбавлення волі.
44-річну колаборантку з Нікополя затримано на Польському кордоні: деталі
Прихильницю країни-терориста, яка перебувала на Львівщині як вимушена переселенка, затримали прикордонники під час спроби виїзду до Польщі.
Рушники в подарунок: корисна річ чи поганий знак
В Україні рушники здавна використовували не тільки за їхнім прямим призначенням. Рушники були частиною цілої низки обрядів – хрестин, весіль, і навіть похорону.
Зараз рушники для обрядів використовують рідше, але вони у великій кількості є в будь-якій оселі. Вони потрібні завжди, тому виникає питання: а чи можна дарувати рушники, і чи існують щодо цього народні прикмети?
Хоча за старих часів рушники використовували не тільки для похорону, а й для цілком життєствердних обрядів – весіль і хрестин, їх досі заведено вважати поганим подарунком. Наші бабусі так вважали так саме через те, що рушники використовувалися під час похорону. Досі вважається, що подарований рушник – до конфліктів, хвороб і навіть до смерті.
Якщо вам все ж дарують рушник, і відмовитися немає можливості, його не можна брати задарма – потрібно заплатити дарувальникові будь-яку символічну суму, і вимовити слово "оплачено". Наші пращури вважали, що так подарунок перетворюється на покупку і перестає нести негативну енергію.
Чи можна дарувати кухонні рушники
Раніше невеликі кухонні рушники використовували для того, щоб обернути продукти, які давали із собою в далеку дорогу. Напевно, тому й зараз вважається, що отримати в подарунок кухонний рушник – до розлуки з коханими.
Які рушники можна дарувати
Згідно зі старовинною прикметою дарувати можна рушники, вишиті вручну – "рушники". Такі рушники ручної роботи з красивим вишитим візерунком раніше дарували на весілля, і вважається, що вони символізують кохання і щастя.
Джерело: 5692.com.ua
«Настане день, коли українське небо стане мирним і безпечним», – Загід Краснов привітав захисників неба з Днем Повітряних сил
Сьогодні, 6 серпня, в першу неділю серпня, святкують День Повітряних Сил Збройних Сил України. Дніпровський бізнесмен, політик та меценат Загід Краснов привітав захисників неба з їх святом.
У Криворізькому районі затримали 63-річного чоловіка за наругу над могилами військовослужбовців
Містянин пошкодив 7 флагштоків державних прапорів, встановлених на могилах полеглих військових.
МОЗ знайшло розв’язання проблеми дефіциту аптек: тепер жителі сіл будуть забезпечені медикаментами
Згідно зі статистикою, у величезній кількості невеликих населених пунктів в Україні немає аптек. Наразі кількість сіл, у яких немає жодної аптеки, становить понад 20 тисяч.
Кабінет міністрів ухвалив рішення боротися з цією проблемою шляхом створення пересувних аптечних пунктів. Планується, що такі пункти працюватимуть у селах і на прифронтових територіях.
За даними Міністерства охорони здоров'я, наразі на території України в селах і селищах міського типу функціонує 5700 стаціонарних аптек та аптечних пунктів. Це дуже мало, жителям цих населених пунктів не вистачає місць, де можна придбати ліки.
Про те, як і де працюватимуть мобільні аптеки, розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він пояснив, що мобільні аптеки працюватимуть у селах і там, де ведуться активні бойові дії. Через регулярні обстріли країною агресором, велика частина медичної інфраструктури зруйнована частково або повністю. Логістичні ланцюжки порушені, що погіршує ситуацію з дефіцитом ліків.
Ляшко зазначив, що мобільні аптечні пункти працюватимуть за тими самими правилами, що й стаціонарні аптеки – відпускатимуть ліки як за паперовими, так і за електронними рецептами.
Також він розповів, що пересувні аптеки реалізовуватимуть медикаменти за цінами програми "Доступні ліки".
Джерело: 5692.com.ua
Закінчується термін дії ID-картки: чи потрібно поспішати до ЦНАПу
Термін дії ID-картки – 10 років для осіб, старших за 18 років.
Але у підлітків, які отримують ID-картку лише на чотири роки, може виникнути проблема. Термін дії їхніх карток добігає кінця, і не всі знають, яка процедура заміни документа функціонує у воєнний час.
У Міністерстві внутрішніх справ поспішили заспокоїти громадян, у яких незабаром спливає термін дії ID паспорта. Там пояснили, що якщо термін дії закінчився за місяць до початку війни або під час воєнного стану, то вони такі паспорти вважатимуться дійсними впродовж усього періоду воєнного стану. Після указу про скасування воєнного стану вони також діятимуть, але протягом лише 30 днів.
Також у Міністерстві нагадали, що громадяни України, які користуються паспортами у вигляді книжечки, не зобов'язані замінювати їх на ID-картки. У законодавстві нічого не сказано про кінцевий термін дії паспортів зразка 1994 року, тому вони продовжують діяти.
Власники паспортів-книжечок, яким 25 і 45 років виповнилося під час воєнного стану, повинні були вклеїти нові фото до 1 серпня 2023 року. Якщо вони цього зробити не встигли, їхній паспорт підлягає обов'язковій заміні на ID-картку.
Джерело: 5692.com.ua
Перевірки повертаються: кому чекати неприємних сюрпризів уже з 1 жовтня
Голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев дав коментар одній з українських радіостанцій і розповів, коли відновляться штрафи за торгівлю без касового апарату.
У своєму інтерв'ю Гетьманцев звернувся до підприємств торгівлі. Він нагадав, що вже з 1 жовтня буде відновлено перевірки, і за відсутність касових апаратів підприємства штрафуватимуть на великі суми.
Рішення про повернення штрафів ухвалив парламент України, а з 1 серпня 2023 року це рішення вже набуло чинності. У законі йдеться про те, що підприємці зобов'язані під час розрахунків використовувати РРО/ПРРО – реєстратори касових операцій.
Гетьманцев також розповів і про планові податкові перевірки. За його словами, наразі перевірки відновлено, але не в повному обсязі. План перевірок поки що не ухвалено, але це буде зроблено найближчими днями. Голова комітету з фінансів зауважив, що перевірки, які проводяться наразі, стосуються лише певних категорій підприємців – зокрема, ті, хто займається реалізацією підакцизних товарів.
До цієї категорії належать підприємці, які реалізують тютюнові вироби та спиртні напої, паливо, електроенергію. Також перевіркам підлягають банківські та фінансові установи, гральний бізнес.
Контролювати використання касових апаратів буде податкова служба. Штрафи будуть такими: за першу транзакцію без фіскального чека стягуватиметься 100% від суми транзакції, за друге порушення – 150%.
Джерело: 5692.com.ua