Пенсія може бути більшою: чотири види надбавок до пенсійних виплат

Мінімальна пенсія в Україні у 2023 році становить 2520 гривень. Не менше за таку суму платять незалежно від того, згідно з яким законом призначалася пенсійна виплата, і незалежно від віку та стажу.
Але в нашій країні існує ціла низка надбавок, завдяки яким можна збільшити розмір щомісячних пенсійних виплат. Є чотири види додаткових виплат. Залежно від типу надбавки сума пенсії може збільшитися від 20,93 до 579 гривень.
Надбавка за вік
Додаткову суму за вік мають можливість отримати пенсіонери, старші за 70 років. Так, якщо пенсіонеру вже виповнилося 70, надбавка становитиме 300 гривень, у 75-80 років нараховують 456 гривень, а людям, старшим за 80, – 579 гривень.
Надбавка за дітей
У разі, якщо на утриманні у пенсіонера перебувають діти віком до 18 років, то за одну дитину держава доплачуватиме 150 гривень на місяць. Можливість отримання цієї додаткової виплати є у тих, хто отримує пенсію за вислугу років, по інвалідності та за віком.
Надбавка за донорство
Потрібно зазначити, що цей вид додаткових виплат належить тільки пенсіонерам, які мають статус почесного донора. У цьому випадку надбавка становить 10% від прожиткового мінімуму – наразі це 258,90 гривень.
Надбавка за додатковий стаж
У ПФУ звертають увагу громадян, що розмір цієї надбавки не може бути вищим за 1% мінімальної пенсії за віком. Оскільки прожитковий мінімум в Україні становить 2093 гривні, то розмір доплати становить 20,93.
Джерело: 5692.com.ua

Тарифи підвищили, але це не допомогло: голова комітету пояснив, чому ситуація не поліпшується

Андрій Герус, керівник Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розповів про те, що підвищення тарифів на електроенергію не принесло очікуваних результатів.
З моменту збільшення тарифів на електроенергію минуло вже майже два місяці, але зниження рівня заборгованостей не спостерігається. Активізації оплат також немає, – повідомив голова профільного комітету.
За його словами, рішення про підняття тарифів було ухвалено з метою наповнення ліквідності ринку, передбачалося, що абоненти платитимуть за електроенергію активніше, а рівень боргів знизиться.
Однак цього не сталося – зазначив Андрій Герус. Також він поставив під сумнів доцільність цього заходу загалом, оскільки незрозуміло, для чого він впроваджувався, якщо рівень ліквідності на енергетичному ринку не підвищився.
Голова комітету зазначає, що в основі проблеми лежать у сфері водопостачання. Тарифи на послуги водоканалів, за його словами, є занадто низькими. Це, своєю чергою, створює дефіцит коштів для оплати електроенергії, яка становить більшу частину всіх витрат, необхідний для функціонування підприємств-постачальників.
Герус також розповів, що через неоплату платежів контрагентами в Укренерго почали накопичуватися борги перед компаніями, що генерують електроенергію. Борги зростають і через недостатні внески від НАЕК "Енергоатом".
Джерело: 5692.com.ua

Вирощувала коноплі та зберігала зброю: у Криворізькому районі правоохоронці викрили 63-річну жінку

16 серпня співробітники відділення поліції №6 Криворізького РУП провели санкціонований обшук в одному із селищ на території домоволодіння 63-річної жінки.

Більше новин на REPORTER.UA

Ці прикмети має знати кожен: що не можна робити з хлібом, щоб не накликати горе та злидні

Хліб споконвіку наділяється особливою силою і значенням. Серед українців заведено, що до нього потрібно ставитися дбайливо та шанобливо, адже наші предки вирощували хліб завдяки тяжкій щоденній праці.
І хоча зараз більшість сприймає його як один з найпростіших виробів, що присутній в раціоні щодня, не слід ставитись до цього продукту зверхнього та забувати традиції.
Варто знати, що не можна робити з хлібом згідно народних вірувань, щоб не накликати нещастя та злидні.
Не можна викидати
Вважається, що викидати хліб – великий гріх. Це є неповагою до людей, які вклали свої сили для його приготування. Тому в домі, де не шанують людську працю і хліб, оселяються горе та бідність.
Хліб, що лишається, можна висушити на сухарі, віддати птахам чи безпритульним тваринам, худобі.
Не можна брати виделкою
Забороняється наколювати хліб на виделку, адже тим самим можна накликати нещастя. Особливо це стосується незаміжніх дівчат. Кажуть, що якщо незаміжня дівчина так робить – не буде в неї сімейного щастя.
Не можна нарізати в руках
Не варто тримати хліб у руках та різати одночасно, адже це може обернутись не тільки травмуванням. Через такі дії можна отримати фінансові труднощі. Хліб слід нарізати на столовій дошці.
Не можна їсти за спиною інших людей
Згідно з давніми повір'ями, не можна їсти хліб за спинами інших людей, а також доїдати за кимось шматок хліба. Ці дії призводять до нещастя, а якщо з'їсти надкушений хліб – можна вкрасти щастя іншої людини або перейняти на себе її важку долю.
Не можна зберігати неналежним чином
Наші предки зберігали хліб під вишитим рушником. У сучасних умовах варто зберігати цей продукт у хлібниці, де він довше зберігатиме свіжість. Неприпустимо, щоб хліб зберігався абияк.
Також існує таке повір'я: якщо не нарізати хліб одразу, а дати йому полежати на столі, в домі буде панувати достаток та злагода.
Джерело: 5692.com.ua

Пограбував місцевого мешканця: правоохоронці Дніпра затримали чоловіка, який раніше мав проблеми із законом

Злочин стався 14 серпня близько 21:00 по вулиці Велика Діївська. Як з’ясували поліцейські, невідомий чоловік вдарив 53-річного постраждалого, забрав його мобільний телефон і втік.

Більше новин на REPORTER.UA

Емпатія Раків, оптимізм Стрільців і відповідальність Козерогів: астрологи назвали найбільш позитивні риси кожного знаку Зодіаку

Під час розгляду характеристик знаків Зодіаку астрологи часто фокусуються на їхніх особливостях, рисах і поведінці, які можуть здатися складними або викликати конфлікти. Але кожен знак також несе в собі свій власний багаж позитивних рис, які роблять його унікальним. Давайте поговоримо про цю яскраву сторону зодіакальних знаків та те, що вони приносять у наше життя.
Овен (21 березня – 19 квітня): енергія та ініціативність
Овни – справжні енергетичні кулі. Вони завжди повні ініціативи та готові взяти на себе лідерську роль. Їхній ентузіазм та завзятість надихають і мотивують оточуючих. Овни – це люди дії, які вміють взяти все у свої руки і підтримати інших у складних ситуаціях.
Телець (20 квітня – 20 травня): стійкість і вірність
Телець відомий своєю надійністю та вірністю. Його стійкий характер робить Тельця надійними другом та партнером. Він також готовий наполегливо працювати, щоб досягнути своїх цілей, і в той же час – підтримувати інших у їхніх зусиллях.
Близнюки (21 травня – 20 червня): креативність і комунікативність
Близнюки – майстри спілкування. Їхня жвавість та кмітливість роблять їх цікавими співрозмовниками, а їхній потенціал для креативності завжди приносить свіже та оригінальне бачення речей.
Рак (21 червня – 22 липня): ласка та емпатія
Раки – це найтепліші та найніжніші знаки Зодіаку. Вони мають виразний потенціал для виявлення ласки та емпатії. Раки завжди готові підтримати та допомогти іншим у труднощах, а їхня здатність до співпереживання робить їх чудовими друзями та партнерами.
Лев (23 липня – 22 серпня): креативність і упевненість
Леви – це природжені лідери, які привертають увагу своєю упевненістю та харизмою. Вони здатні надихати і мотивувати інших своєю творчістю та вірою у себе.
Діва (23 серпня – 22 вересня): відповідальність і акуратність
Діви завжди знають, як подолати виклики та розв'язати завдання. Їхні прагнення до досконалості та акуратність допомагають досягати відмінних результатів в усьому, що вони роблять.
Терези (23 вересня – 22 жовтня): гармонія та дипломатичність
Терези – майстри досягнення гармонії в будь-яких стосунках. Вони володіють надзвичайною здатністю до дипломатії, завдяки чому вміють знаходити компроміси та вирішувати конфлікти.
Скорпіон (23 жовтня – 21 листопада): стратегія та відданість
Скорпіони – це люди, які завжди знають, як побудувати стратегію та досягти мети. Вони готові піти на край світу, щоб захистити та підтримати тих, кого вони люблять.
Стрілець (22 листопада – 21 грудня): оптимізм та інтуїція
Стрільці – це вічні оптимісти, які завжди бачать в усьому світло. Вони мають сильну інтуїцію, яка допомагає їм знаходити правильний шлях та приймати важливі рішення.
Козеріг (22 грудня – 19 січня): витримка та відповідальність
Козероги – справжні трудівники, які завжди віддані своїм обов'язкам. Вони здатні витримувати важкі умови та підтримувати стабільність навіть у найскладніших ситуаціях.
Водолій (20 січня – 18 лютого): толерантність та інновації
Водолії – це вільні духи, які готові приймати інші погляди та ідеї. Їхня толерантність і відкритість до нового робить їх чудовими командними гравцями та науковцями.
Риби (19 лютого – 20 березня): інтуїція та відданість
Риби завжди на хвилі внутрішнього світу та емоцій. Вони мають неймовірну інтуїцію, яка допомагає їм розуміти та співпереживати іншим.
Джерело: 5692.com.ua

Українці активно користуються послугами бронювання номерних знаків: у МВС розповіли важливі деталі

Послуга бронювання номерних знаків державної реєстрації для транспортних засобів виявилась досить популярною серед українців. Лише за перший тиждень після впровадження нею скористалися 1 363 рази, повідомляють у Головному сервісному центрі МВС.
Зазначається, що для українців існує два різні онлайн-сервіси, які пов’язані з номерними знаками для авто:

для вибору вільних номерних знаків з числа наявних у певному сервісному центрі МВС;
для замовлення індивідуальних номерних знаків, які є додатком до номерних знаків держреєстрації транспортного засобу.

Як забронювати номерні знаки
Алгоритм дій для власника або майбутнього власника транспортного засобу наступний:

авторизуватися в онлайн-сервісі "Електронний кабінет водія";
переглянути, чи вільна певна комбінація цифр або літер та цифр у тому сервісному центрі МВС, куди потім необхідно звернутись для реєстрації;
забронювати бажану комбінацію на 10 днів;
сплатити за послугу.

Варто враховувати, що ця послуга доступна лише для водіїв, які можуть користуватись перевагами цифрових сервісів в Україні. Цифрові сервіси доступні, якщо:

водій протягом останніх 10 років отримував посвідчення водія нового зразка;
водій протягом останніх 10 років оформляв будь-який транспортний засіб.

У таких випадках інформація про водія є в електронному реєстрі МВС, тому він може користуватись послугою.
Якщо водій протягом 10 років жодного разу не звертався до сервісних центрів МВС, то цифрові сервіси йому надаватись не можуть. У такому випадку варто обміняти посвідчення водія на документ сучасного зразка.
Забронювати можна лише один номерний знак. Якщо людина має кілька транспортних засобів, то наступне бронювання можливе після закріплення вибраного номерного знаку і реєстрації авто.
Після бронювання протягом 10 днів замовник має звернутися за послугою перереєстрації, інакше бронювання автоматично скасовується.
Також за цей час можна відмовитися від заброньованого номерного знаку. Для цього необхідно звернутися до відповідного сервісного центру МВС та подати заяву на повернення коштів, квитанцію та копію паспорта у відділ бухгалтерського обліку.
Джерело: 5692.com.ua