Сьогодні вранці, 10 березня, близько 08:26, на вулиці Далекій у Дніпрі сталася аварія. Там водій ВАЗ вилетів на узбіччя.
Архів за день: 10.03.2024 21:00
У Дніпрі рятують 22-річного хлопця, який постраждав внаслідок обстрілу Нікопольського району
Вчора, 9 березня, 22-річний Ярослав разом з братом Назаром йшов до магазину у Нікопольському районі та потрапив під ворожий артобстріл. На жаль, 17-річний брат загинув на місці, а постраждалого Ярослава доставили до лікарні у Дніпрі.
Павлоградський район: вогнеборці ліквідували займання житлового будинку
Вчора вночі, 9 березня, близько 00:26, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про займання житлового будинку, розташованого на вулиці Ковпака села Вербки Павлоградського району. Прибувши на місце події рятувальники встановили, що горить дах одноповерхового житлового будинку та домашнє майно на площі 50 кв.м.
У Кривому Розі підліток скоїв самогубство: деталі
16-річного хлопця знайшли повішеним у власному будинку. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Дієтолог назвала 3 продукти, які знизять ризик розвитку деменції: обов’язково має бути в раціоні
Захворюваність на деменцію в найближчі десятиліття зросте майже втричі. Незважаючи на похмурі прогнози, існують способи зменшити ризик розвитку цієї хвороби, що поглинає розум.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, оскільки частка людей похилого віку серед населення зростає майже в кожній країні, очікується, що кількість хворих на деменцію сягне 78 мільйонів у 2030 році та 139 мільйонів у 2050 році.
Одним із заходів, спрямованих на зменшення цієї тенденції, є здорове харчування.
На щастя, дієтолог виділив три потужних продукти, які можуть знизити ризик розвитку деменції.
Нахід Алі, дієтолог і старший автор статей про медицину та здоров'я в SweatBlock, розповів Express.co.uk:
Як лікар, який вивчає харчування та здоров'я мозку, я на власному досвіді переконався, що наша їжа може допомогти захиститися від деменції з віком. Деякі прості рішення можуть мати велике значення.
Ягоди
Наповнені антиоксидантами, які захищають клітини мозку від пошкоджень, ягоди є "неймовірною їжею для мозку", за словами експерта.
Не варто вірити експерту на слово, адже дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, також показало, що щоденне вживання полуниці може знизити ризик розвитку деменції у людей середнього віку.
Попередні дослідження припускали, що чорниця також має подібний ефект.
Мені подобається тримати під рукою суміш чорниці, малини та ожини, оскільки кожен колір має свої власні захисні сполуки, – додає дієтолог. – Щодня з'їдати жменьку-другу ягід так просто – додавати їх у вівсянку, йогурт або просто їсти просто так, як перекус на бігу.
Жирна риба
Жирна риба, яка часто славиться своїм потужним впливом на мозок, така як лосось і тунець, багата на омега-3, які є критично важливими для функціонування клітин мозку.
Дієтолог пояснила, що омега-3 також допомагають зменшити запалення в мозку, яке пов'язане з деменцією.
Дослідження, опубліковане в BMJ, показало, що високе споживання риби постійно пов'язане з покращенням когнітивного здоров'я у старшому віці.
Горіхи
Приховуючи в собі суміш корисних жирів, білків і клітковини, горіхи чудово живлять ваш мозок.
Дослідження показують, що ті, хто регулярно їсть горіхи, як правило, залишаються більш кмітливими з віком. Однак важливо пам'ятати про розмір порцій, оскільки горіхи дуже калорійні. Мені подобається відміряти унцію або дві, рівно стільки, щоб вгамувати свій потяг, але не переборщити. Трохи корисно для здоров'я мозку, – сказав експерт.
Хоча жоден з цих продуктів не є гарантованою "панацеєю", дієтолог пояснив, що невеликі зміни в раціоні, наповнені корисними для мозку поживними речовинами, можуть мати велике значення для "захисту вашого розуму".
Джерело: 5692.com.ua
У Кабміні розробляють механізм бронювання від мобілізації: про які зміни йдеться
Кабінет міністрів повідомив про зміни у правилах у бронюванні чоловіків. Ці зміни пов'язані з економічною складовою, а саме з заробітною платою працівників, яким надається відстрочка від служби. В уряді дійшли висновку, що їхній дохід має бути середнім або навіть вищим за середній.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у відомстві, яке він очолює, розробляють механізм бронювання від мобілізації, який ґрунтується на принципі справедливості.
Обговорюються різні підходи. Наразі в Україні отримали відстрочку від служби близько 700 осіб. Цей підхід працює, тому що є галузі вкрай важливі для країни. Йдеться про підприємства критичної інфраструктури.
За словами Прем'єр-міністра, насамперед мають бути заброньовані чоловіки, робота яких особливо потрібна для забезпечення життєдіяльності держави. У таких організаціях мають бути заброньовані, якщо не всі співробітники, то більша їх частина.
Голова Кабінету Міністра наголосив, що до цих компаній належать ті, що наповнюють державний бюджет. Вони допомагають фінансувати ЗСУ, тому мають продовжувати ефективну роботу.
Денис Шмигаль уточнив, що Міністерство економіки має виділити сфери, які мають вагомий вплив на вітчизняну економіку. Можуть розглядатися ті з них, які мають високе податкове навантаження вище за середнє у галузі.
"Такого офіційно показника немає, але податкова його надає Міністерству економіки, ми дивимося і працюємо над тим, як ці речі ввести у законодавчу площину. Тобто сплата податків, офіційна зарплата має бути середньою або вищою за середню по галузі – очевидно, це не може бути підприємство, яке сплачує мінімалку".
Глава українського уряду вважає, що під час повномасштабної війни мають бути дві категорії громадян. Це ті, що захищають країну, та ті, які працюють та наповнюють бюджет.
На одного військовослужбовця, який ризикує життям на фронті, має бути не менше восьми осіб, які працюють у тилу. Якщо співвідношення менше, втрачається ефективність. Шмигаль зазначив, що потрібно розробити комплексний підхід та визначити вплив підприємства на економіку. Це й буде рамкою майбутньої системи бронювання, над якою працюють.
Джерело: 5692.com.ua
Ховалися у погребі: запорізькі поліцейські евакуювали багатодітні родини з обстрілюваного району
Дві сім’ї, в яких виховується шестеро дітей, через постійні обстріли були змушені жити у підвалі. Евакуаційники поліції вивезли їх з-під ворожого вогню до обласного центру.
“Блискучі вікна без розводів” за лічені секунди: експерт з миття вікон поділилася своїм лайфхаком
Під час миття вікон буває важко досягти найкращого результату, але щоб допомогти вам, експерт з миття вікон поділилася своїм "легким" методом. Вона стверджує, що він залишає вікна "без розводів і блискучими".
Миття вікон може забирати багато часу та зусиль, особливо у тих, хто прагне блискучого результату, пише 5692.com.ua з посиланням на Express.
З часом вікна природним чином забруднюються від пилу, що витає в повітрі, птахів, що пролітають повз, і жуків, що знаходять собі притулок.
Існує безліч порад про те, як мити вікна, від виготовлення власного розчину для миття вікон з содою до старого трюку з газетами.
Однак професіонал з прибирання Шантель Міла, також відома як @mama_mila_ в TikTok, поділилася більш простим методом миття вікон, який вона використовує "роками" і який ніколи її не підводив.
Її простий спосіб полягає в тому, що вона змішує білий оцет з теплою водою і миючим засобом для посуду.
Вона підписала відео: "Просто зачекайте, поки не побачите, скільки бруду він видалив. Зробіть свої вікна блискучими за допомогою цієї простої суміші."
Я використовую її вже багато років, і вона дуже проста у приготуванні. Все, що вам потрібно, – це чотири склянки теплої води, дві склянки оцту і півсклянки рідини для миття посуду. Витирайте або змивайте суміш і відкривайте свої блискучі вікна. Сподіваюся, це вам допоможе, любі.
Джерело: 5692.com.ua
Майже 4300 правок до законопроєкту про мобілізацію: нардеп розповів коли буде ухвалений документ
Народний депутат Ярослав Железняк каже, що до нового законопроєкту про мобілізацію вже подано майже 4300 правок. Нардеп нарікає на законодавчий спам. Однак він зазначив, що закон буде ухвалений вже в травні.
Про це Железняк розповів на своїй сторінці у Телеграм.
За словами Депутата, комітету з питань нацбезпеки було надіслано понад 4269 правок. Профільний комітет розглядатиме їх наступного тижня.
Наразі Верховна Рада врахувала 1976 правок. Це 45% від усього, що було подано.
"Але взагалі то, що я говорив – багато правок від різних авторів, але однакових по змісту. Умовно по аспірантам прибрати текст першого читання подало декілька десятків депутатів. Якщо одна врахована – то маємо купу інших врахованих правок. Теж саме про обмеження на виїзд чи арешт рахунків/цінностей", – пише Железняк.
За словами Железняка, час вступу в силу закону залишився поки такий самий – 1 місяць після публікації. Змінювати норму не планують.
План прийняття закону наступний: на новому тижні комітет підготує остаточну таблицю. Далі парламент розгляне правки. Потім закон проголосують і опублікують на початку квітня. Вступить у силу він уже в травні.
"Все це релевантний прогноз, якщо знову на якомусь етапі (як було багато разів) не піде збій", – пише Железняк.
Закон про мобілізацію
Нагадаємо, 30 січня уряд знову вніс до Верховної Ради закон про мобілізацію. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок проведення призову. В проєкті закону містяться норми щодо зміни правила виїзду військовозобов'язаних за кордон, стосовно надання "броні" від призову для українців, щодо дозволу надсилати повістки через електронний кабінет, про зниження призовного віку до 25 років, обмеження для ухилянтів і багато іншого. Не слід забувати, що закон вже було ухвалено у першому читанні.
Однак після широкого суспільного розголосу депутати "завалили" документ правками. На їхній розгляд потрібен час, і він може затягуватися. Нараз їх понад 4200.
Скоріше за все, цей все ж закон проголосують вже в березні-квітні 2024-го. Яким буде остаточний текст – наразі невідомо. Досить можливо, що він буде значно відрізнятися від першого варіанту.
Джерело: 5692.com.ua
15 років тюрми за державну зраду: на Запоріжжі суд виніс вирок посадовцю управління Держагенства меліорації та рибного господарства
Прокурори в суді довели, що з початку повномаштабного вторгнення рф в Україну правоохоронець добровільно перейшов на бік ворога та розпочав «службу» в окупаційному органі Бердянська – «відділі охорони навколишнього середовища та водних біоресурсів».