12 березня 2024 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання поблизу Калинівки, що на Донеччині, загинув Максим Олександрович Олійников.
Архів за день: 20.03.2024 21:30
Понад чотири мільйони гривень збитків: поліцейські Дніпропетровщини викрили шахраїв, які обкрадали банківські рахунки громадян
Зловмисники облаштували кол-центр за місцем мешкання організатора групи та під виглядом співробітників банків телефонували громадянам. Бази даних клієнтів аферисти придбали в даркнеті. Наразі фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі.
Вдарив ножем під час конфлікту: у Кривому Розі затримали 65-річного зловмисника
Під час спілкування між чоловіками виникла сварка, під час якої потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження. Злочин стався 18 березня в одній із квартир на території Саксаганського району міста.
Збував заборонені речовини на території міста: у Запоріжжі затримали місцевого наркоділка
Працівники поліції отримали повідомлення про те, що раніше судимий чоловік розповсюджує наркотичні речовини. В ході слідчих дій, інформація підтвердилась.
Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, – Денис Шмигаль
Вчора, 19 березня, відбулися переговори прем’єр-міністрів України Дениса Шмигаля та Люксембургу Люка Фрідена. Сторони обговорили євроінтеграційні прагнення України, гуманітарну допомогу Люксембургу та військове співробітництво двох держав.
Більше тисячі безробітних та пенсіонерів стали жертвами шахраїв у 2023 році: подробиці
Упродовж 2023 року зареєстровано в півтора раза більше випадків шахрайства у порівнянні з 2022 роком (2741 проти 1992). За цими фактами потерпілим спричинено шкоду на понад 40 млн грн.
Зґвалтування та вбивство 11-річної дівчинки у Дніпрі – зловмиснику повідомили про нову підозру
За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру місцевому мешканцю за фактом умисного вбивства малолітньої дитини та зґвалтування (п. 2 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 152 КК України).
У Дніпрі розпочали демонтаж частини будинку, зруйнованого ворожею ракетою
У Дніпрі розпочалися роботи з демонтажу частини зруйнованого будинку на Набережній Перемоги. 14 січня 2023 року росіяни поцілили в багатоповерховий будинок ракетою Х-22.
Прийняли у першому читанні: Рада підтримала декларування незареєстрованої зброї
Документ дозволяє українцям застосовувати незареєстровану зброю для відсічі окупантам.
ВР прийняла в першому читанні законопроєкт про вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Цей документ покликаний врегулювати декларування незареєстрованої зброї, якою володіють українці під час повномасштабної російської агресії. Ініціатива також пропонує дозволити цивільним використовувати її для відсічі та стримування агресії росії.
Проєкт закону також пропонує поширити дозвіл використання також і на знайдену під час воєнного стану зброю. Після завершення цього періоду цивільні матимуть віддати зброю поліції. Про ухвалене парламентом рішення у середу, 20 березня, розповіла нардепка Ірина Геращенко.
Як пише Геращенко, за оцінками експертів, після закінчення повномасштабної війни в Україні може бути до 3 млн одиниць незареєстрованої зброї, що може стати великою проблемою для держави. Тому громадяни, в яких така зброя є, мають її задекларувати. Поліція у свою чергу внесе зброю до обліку та поверне її власникові до завершення воєнного стану, передбачає документ.
Вже після завершення воєнного стану власники зброї впродовж 90 днів матимуть повернути зброю поліції. Ця вимога у чинній редакції законопроєкту не стосується гранатометів, кулеметів та вибухонебезпечних речовин. Про знайдену зброю громадяни будуть зобовʼязані повідомити поліцейським протягом 24 годин, йдеться у проєкті закону.
"Власники цивільної зброї не несуть відповідальності за застосування її проти агресорів під час воєнного стану. Нещодавно запрацював Єдиний реєстр зброї, який поки що функціонує в обмеженому режимі. Планується також створити Електронний кабінет, через який можна провести реєстрацію самостійно", – пояснила нардепка.
За словами Геращенко, законопроєкт №9538 був прийнятий у першому читанні 300 голосами "за". Серед них – 199 голосів від представників фракції "Слуга народа". Геращенко зазначила, що без підтримки з боку інших фракцій монобільшість не змогла б ухвалити цю ініціативу.
Джерело: 5692.com.ua
Як зробити операцію безкоштовно в українській лікарні: в НСЗУ розповіли про важливий нюанс
В Україні пацієнти можуть отримати хірургічну допомогу абсолютно безкоштовно. Державна програма медичних гарантій покриває і невідкладні, і планові операції. Як дізнатися, в якій лікарні можуть провести операцію безкоштовно та що для цього потрібно, розповіли в Національній службі здоров'я.
Де безкоштовно роблять хірургічні операції
Українці можуть звернутися для проведення хірургічного лікування в будь-яку лікарню, яка має договір із НСЗУ за пакетом "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" або "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня". Оперативні втручання в таких закладах є безоплатними.
У разі необхідності проведення планової операції пацієнт має отримати електронне направлення від свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра чи лікуючого лікаря вузької спеціалізації.
Зверніть увагу, що відповідна лікарня може проводити лише ті оперативні втручання, які властиві їй відповідно до напряму надання медичної допомоги. Наприклад, не кожен медзаклад зможе провести операцію через злоякісне новоутворення тощо, – зауважили в НСЗУ.
Щоб знайти медичний заклад, який проводить необхідний тип операції, потрібно:
- зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77;
- скористатися дашбордом "Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій" за посиланням.
Крім самого хірургічного втручання, у перелік безкоштовних послуг при госпіталізації з метою проведення операції входять:
- первинний огляд та визначення схеми лікування;
- необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;
- знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
- анестезія;
- забезпечення ліками з Нацпереліку;
- інтенсивна терапія при загрозливих для життя станах;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- послуги з реабілітації;
- харчування в умовах стаціонару.
Джерело: 5692.com.ua