14 січня 2023 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання загинув Олександр Анатолійович Братко з села Башмачка.
Архів за день: 03.05.2024 21:30
Глазур на паску з маршмелоу: ніжна і приємна альтернатива білку
Великодня паска – це традиційний святковий десерт, який можна прикрасити різними глазурями, що надають йому особливого вигляду та смаку. Одним із цікавих варіантів є глазур із маршмелоу. У цьому рецепті ми розповімо вам, як легко і швидко приготувати таку глазур у домашніх умовах.
Для приготування глазурі з маршмелоу вам знадобляться такі інгредієнти:
- Маршмелоу – 200 грамів.
- Молоко – 1/4 склянки.
- Цукрова пудра – 1 склянка.
- Ванільний екстракт – 1 чайна ложка.
- Харчовий барвник (за бажанням).
Підготовка глазурі
Плавлення маршмелоу: У каструлі із середнім вогнем змішайте маршмелоу і молоко. Регулярно помішуйте, поки маршмеллоу повністю не розтопиться і суміш стане рівномірною.
Додавання ванільного екстракту: Після того як маршмеллоу розтопиться, додайте ванільний екстракт і добре перемішайте.
Просіювання цукрової пудри: Поступово додавайте цукрову пудру в маршмеллоу, періодично перемішуючи, щоб уникнути утворення грудок.
Досягнення потрібної консистенції: Продовжуйте додавати цукрову пудру доти, доки глазур не досягне бажаної консистенції. Вона має бути густою, але легко розтікатися.
Фарбування (за бажанням): Якщо ви хочете надати глазурі колір, додайте харчовий барвник і добре перемішайте, поки колір не стане рівномірним.
Нанесення на паску
Коли глазур готова, залишається лише нанести її на великодню паску. Для цього помістіть паску на відповідну підставку або тарілку і рівномірно розподіліть глазур по поверхні за допомогою ложки або ножа. Дозвольте глазурі застигнути перед подачею на стіл.
Після того як глазур застигне, ви можете прикрасити паску за бажанням. Додайте горіхи, сухофрукти, цукерки або цукати, щоб надати їй додаткового смаку та краси.
Джерело: 5692.com.ua
У Кам’янському затримали 42-річного чоловіка за серію майнових злочинів
Підозрюваний викрав з квартири знайомого побутову техніку, обікрав декілька торгівельних об’єктів та аптечний склад.
Чи буде скасована комендантська година у Дніпрі та області на Великдень
У неділю, 5 травня, віряни відзначатимуть Великдень. Через воєнний стан в Україні запроваджено комендантську годину та заборонено проведення масових зібрань. У військовій адміністрації розповіли, що комендантську годину скасовувати не будуть.
У Кам’янському затримали серійного злодія
У квітні 2024 року до поліції звернувся 41-річний місцевий мешканець із заявою про те, що з його квартири зник телевізор і тюнер.
Поліція встановила, що до крадіжки причетний раніше судимий 40-річний кам'янчанин. До того ж, стало відомо, що він також причетний до серії злочинів (крадіжки в торгових об'єктах на лівому березі міста).
Усі злочини відбувалися вночі. Зловмисник пошкоджував вхідні двері або пробивав стіни і потрапляв у приміщення, звідки виносив гроші та інші речі.
Фігуранту повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та обрали запобіжний захід – тримання під вартою.
Джерело: 5692.com.ua
У холодильнику чи на столі: як правильно зберігати фрукти
Фрукти – хороше джерело вітамінів і необхідних мікроелементів. Свіжість продуктів, як усім відомо, можна забезпечити за допомогою низьких температур.
Однак, незважаючи на те, що овочі, приміром, краще зберігаються в холодильнику, фрукти зі свого боку зберігаються там гірше.
Як краще зберігати фрукти
За кімнатної температури краще зберігати:
- банани;
- лимон;
- лайм;
- апельсин.
У холодильнику краще зберігати:
- яблука;
- гранат;
- виноград;
- ківі;
- манго;
- нектарин;
- персик;
- сливи;
- абрикоси.
Джерело: 5692.com.ua
Зловживання зі збитками 1,8 млн грн – судитимуть колишнього директора комунального підприємства Дніпровської міськради
Встановлено, що у 2021 році між комунальним підприємством та фізичною особою-підприємцем укладено договір щодо облаштування 13 дитячих майданчиків у місті Дніпро. Обвинувачений, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно визначив предметом державної закупівлі товар – обладнання та комплектуючі замість будівельних робіт, та істотно збільшив його вартість.
Примусово депортували з тимчасово окупованих територій: двом громадянам рф повідомлено про підозру
За даними слідства, керівники окупаційного «головного управління мвс в Запорізькій області» та «управління з питань міграції гу мвс в Запорізькій області» систематично організовують нелегальну депортацію проукраїнськи налаштованих місцевих мешканців тимчасово окупованої території України.
Чому в Європі та США не їдять гречку: незвичайна історія українського “суперфуду”
Гречана каша – символ української кухні та невід'ємна складова нашого щоденного раціону. Проте у багатьох країнах гречка залишається одним із тих продуктів, які так і не отримали кулінарного визнання.
Батьківщина гречки
Корені гречки сягають в глибини століть. За легендою, вона прибула з Китаю. Саме цю країну вважають прабатьківщиною культури. Уже понад 5 тисяч років тому в Китаї її цінували за невибагливість і корисні властивості. Згодом гречка знайшла свій шлях до Візантії, де її спочатку обробляли лише в монастирських господарствах.
Гречка в Київській Русі та Європі
У Київську Русь гречка прибула з Візантії. Зокрема, про це свідчить її назва: гречка – з Греції. Полів у Київській Русі було надзвичайно багато, і це стало одним із ключових чинників її поширення в регіоні. Головна особливість гречки полягала в її здатності рости на малопридатних для інших культур землях. Також важливою перевагою бултривале зберігання гречки після збирання.
Проте, коли гречка потрапила до Європи й США, вона виявилася менш популярною серед місцевого населення. Причина полягала в тому, що гречка вважалася невибагливою культурою, яка швидко росте. Це зумовило її використання в багатьох європейських країнах як корму для худоби. Так, в Португалії, Іспанії, Франції, Бельгії, Німеччині її називали "арабською" або "язичницькою".
Гречка в сучасному світі
Навіть сьогодні, коли гречку можна без проблем придбати на прилавках магазинів, у Європі та США цей продукт залишається не дуже популярним. Основна причина – гіркий смак, який не всі готові прийняти. В Індії, наприклад, гречку вважають "їжею бідних" або "чорним рисом", продаючи її без обсмажування, що не характерно для України.
Для українців гречка в певний період стала символом надії та виживання. Після ряду важких історичних подій, таких як Перша та Друга світові війни, а також голодомор 1930-х років, гречка залишалася одним з небагатьох доступних продуктів. Її простота в приготуванні, невибагливість та особливий смак навіть без приправ зробили її невід'ємною частиною українського столу.
Джерело: 5692.com.ua
Українців можуть зобов’язати сплачувати борги померлих родичів: подробиці
Наприкінці квітня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11220, яким планують зобов’язати спадкоємців сплачувати борги померлих родичів, якщо йдеться про успадкування майна. Також планують заборонити відмовлятися від спадщини.