Підозрюваний вдарив ножем 49-річного потерпілого під час словесного конфлікту. Постраждалому вдалось піти з місця події та покликати на допомогу.
Архів за день: 14.06.2024 22:30
У Дніпрі планують на півроку перекрити та звузити дві вулиці
У Дніпрі перекриють тротуар та звузять проїзну частину на двох вулицях: Виконкомівську 13, 15 та Паторжинського, 33.
Криворізькі патрульні виявили у чоловіка пістолет
ТОРівці провели поверхневу перевірку автомобіля, де виявили предмет, схожий на зброю з магазином в рукоятці.
Справа не в переїданні: 7 причин швидкого набору ваги, про які мало хто знає
Причин швидкого набору ваги може бути багато, від зміни способу життя до серйозних проблем зі здоров'ям. Про найпоширеніші із них розповіла на своїй Instagram-сторінці дієтолог Наталія Самойленко.
1. Антидепресанти
Тривале вживання антидепресантів може призвести до зниження регуляції серотонінових рецепторів. Серотонін впливає на настрій та апетит, і його нестача може викликати потяг до продуктів, багатих на вуглеводи, таких як хліб, макарони та солодощі. Це, в свою чергу, може призвести до різкого збільшення ваги.
2. Зловживання кавою
Кофеїн, що міститься в каві, стимулює вироблення кортизолу, гормону стресу, який збільшує рівень глюкози в крові. Якщо після вживання кави не займатися фізичною активністю, надлишок глюкози може перетворитися на жирові відкладення в області стегон і сідниць. Це стосується не лише кави, але й інших напоїв, що містять кофеїн, таких як чорний та зелений чай.
3. Нестача сну
Нестача сну порушує баланс двох важливих гормонів – лептину і греліну, які контролюють апетит. Лептин сигналізує мозку про насичення, а грелін стимулює голод. Коли ви не отримуєте достатньо сну, рівень лептину знижується, а рівень греліну підвищується, що призводить до збільшення апетиту та переїдання. Процеси відновлення організму відбуваються з 22:00 до 2:00, тому важливо лягати спати вчасно, щоб підтримувати здоровий гормональний баланс.
4. Уникнення сніданку
Сніданок допомагає організму контролювати синтез інсуліну, гормону, який відповідає за накопичення жирових клітин. Крім того, вранці організм найкраще засвоює клітковину, яка очищає стінки кишківника і сприяє формуванню здорової мікрофлори. Пропуск сніданку може призвести до переїдання протягом дня та збільшення ваги.
5. Приховані цукри
Багато продуктів містять приховані цукри, навіть якщо вони не мають нічого спільного з десертами. Захиститися від непрошених калорій можна тільки одним способом – вивчати склад продуктів, які ви купуєте. Соуси, заправки, напівфабрикати, можуть містити значну кількість доданого цукру, що сприяє збільшенню ваги.
6. Не можете відмовитись від алкоголю
Будь-який алкоголь загострює відчуття голоду, і ви можете перестати контролювати себе, споживаючи більше їжі, ніж потрібно. Алкоголь всмоктується в першу чергу і, потрапляючи в шлунок разом з їжею, "перемикає увагу" систем метаболізму на себе. У результаті жири та вуглеводи з їжі відкладаються "у запас".
7. Їсте багато горіхів
Горіхи здаються дуже правильним перекусом, оскільки вони багаті на корисні жири, білки та вітаміни. Однак, як і у випадку з більшістю продуктів, ними не варто захоплюватися. Горіхи містять багато калорій, і їх надмірне споживання може призвести до збільшення ваги.
Джерело: 5692.com.ua
Для цьогорічних абітурієнтів створили онлайн-калькулятор розрахунку конкурсного бала: як скористатися
Вступ до закладу вищої освіти – це важливий етап у житті кожного абітурієнта. Щоб зробити процес вступу більш прозорим і зрозумілим, Міністерство освіти і науки України створило онлайн-калькулятор для розрахунку конкурсного бала. Цей інструмент допоможе абітурієнтам і абітурієнткам оцінити свої шанси на вступ до обраного закладу та спеціальності.
Як користуватися онлайн-калькулятором
Онлайн-калькулятор дозволяє швидко та точно розрахувати конкурсний бал, використовуючи результати вступних випробувань (НМТ або ЗНО) та відповідні коефіцієнти для обраної спеціальності. Щоб скористатися інструментом, необхідно виконати кілька простих кроків:
- 1. Перейдіть за посиланням.
- 2. Введіть свої результати НМТ або ЗНО у відповідні поля.
- 3. Знайдіть і введіть необхідні коефіцієнти з додатку 7 у Порядку прийому студентів.
Спеціальності з творчим конкурсом
Якщо абітурієнт планує вступати на спеціальність, де передбачено складання творчого конкурсу, необхідно додатково заповнити поле “Вступне випробування 5” з відповідним коефіцієнтом з додатка 7.
Напрями “Аграрні науки” та “Економіка та управління”
Для вступу на бакалаврат за напрямами “Аграрні науки” або “Економіка та управління” на основі НРК5 і у випадку складання або реєстрації на єдине фахове вступне випробування, слід заповнити поле “Вступне випробування 6” із ваговим коефіцієнтом 1.
Додаткові бали
Абітурієнти також можуть зазначити суму додаткових балів, які можуть вплинути на загальний конкурсний бал. До таких належать:
- від 0 до 10 балів: за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів у закладах вищої освіти для вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка.
- 10 балів: для призерів і переможців чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту, Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності “Середня освіта (Фізична культура)” та “Фізична культура і спорт”.
Коефіцієнти, що впливають на конкурсний бал
Для спеціальностей, яким надається особлива підтримка, вступники можуть зазначити галузевий коефіцієнт (1,02), якщо подають заяви з пріоритетами 1 і 2.
Регіональний коефіцієнт залежить від місця розташування обраного ЗВО:
- 1,07 – для ЗВО, розташованих у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській або Чернігівській областях.
- 1,04 – для ЗВО, розташованих у Дніпропетровській та Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області.
Джерело: 5692.com.ua
Євро-2024: де дивитися трансляції матчів чемпіонату
Євро-2024, один із найочікуваніших футбольних турнірів, триватиме з 14 червня до 14 липня 2024 року. Протягом місяця на футбольних полях Європи відбудеться 51 захоплюючий матч, де змагатимуться найкращі національні збірні континенту. В Україні офіційними мовниками турніру стали медіасервіс MEGOGO та регіональні телеканали Суспільного.
Офіційний мовник: MEGOGO
Медіасервіс MEGOGO отримав офіційні права на трансляцію всіх матчів Євро-2024 в Україні. Це означає, що на цій платформі українські глядачі зможуть побачити абсолютно всі поєдинки турніру. Проте доступ до трансляцій буде наданий за передплатою.
MEGOGO пропонує своїм користувачам високу якість трансляцій, можливість перегляду матчів у будь-який зручний час завдяки функції архіву, а також різноманітні додаткові матеріали: інтерв'ю з гравцями, аналітичні огляди, прогнози від експертів та багато іншого.
Безкоштовні трансляції: Суспільне
Для тих, хто не має можливості або бажання оформлювати передплату, є гарна новина. Безкоштовні трансляції матчів Євро-2024 будуть доступні на регіональних телеканалах Суспільного. Трансляції будуть доступні в цифровому ефірі Т2, кабельних мережах та IPTV. Проте слід зауважити, що на ОТТ-платформах (наприклад, MEGOGO без передплати) переглядати матчі не вдасться.
Розклад матчів групового етапу, які транслюватиме Суспільне:
- 14 червня, 22:00. Німеччина — Шотландія.
- 15 червня, 16:00. Угорщина — Швейцарія.
- 16 червня, 19:00. Словенія — Данія.
- 17 червня, 16:00. Румунія — Україна.
- 18 червня, 19:00. Туреччина — Грузія.
- 19 червня, 16:00. Хорватія — Албанія.
- 20 червня, 16:00. Словенія — Сербія.
- 21 червня, 16:00. Словаччина — Україна.
- 22 червня, 16:00. Грузія — Чехія.
- 23 червня, 22:00. Шотландія — Угорщина.
- 24 червня, 22:00. Албанія — Іспанія.
- 25 червня, 19:00. Нідерланди — Австрія.
- 26 червня, 19:00. Україна — Бельгія.
Суспільне покаже половину матчів 1/8 фіналу, чвертьфінали, обидва півфінали і сам фінал.
Джерело: 5692.com.ua
Долар продовжує дорожчати: свіжий курс валют в обмінниках
У червні 2024 року курс долара в Україні знову продемонстрував значне зростання, перевищивши позначку в 41 гривню. Про останні зміни валютного курсу та їх вплив на економічну ситуацію в країні розповіли на порталі "РБК-Україна".
Стан ринку валют
Згідно з даними моніторингу ринку, на ранок 14 червня середній курс продажу долара в обмінних пунктах України зріс на 15 копійок до 41,10 гривень. Курс євро також зріс, хоча і менш значно — на 5 копійок до 44,50 гривень. Ціни на купівлю валют залишаються дещо нижчими: долар купують у середньому по 40,60 грн, а євро — по 43,70 грн.
Міжбанківський ринок
На міжбанківському валютному ринку також спостерігається зростання курсу. На сьогоднішній день курс долара перебуває на рівні 40,78-40,80 грн / долар для купівлі-продажу. Це на 2 копійки вище порівняно із закриттям попереднього дня. Міжбанківський ринок завжди був важливим індикатором стану валютного курсу, оскільки тут визначаються основні тенденції та настрої учасників ринку.
Офіційний курс НБУ
Національний банк України також відреагував на ситуацію, підвищивши офіційний курс долара до історичного максимуму. На 14 червня 2024 року офіційний курс становить 40,6908 грн за 1 долар, що на 0,2467 грн більше, ніж попереднього дня. Попередній рекорд було зафіксовано 3 червня 2024 року, коли курс складав 40,5373 грн/долар. Офіційний курс євро також зріс до 43,885 грн за 1 євро, що на 0,3530 грн більше.
Коментар НБУ
Заступник голови НБУ Юрій Гелетій заявив, що ситуація на валютному ринку залишається контрольованою. За його словами, Національний банк має достатній рівень резервів для підтримання стабільності гривні. Гелетій наголосив, що НБУ готовий до втручання у разі потреби, щоб запобігти подальшим коливанням курсу та забезпечити стабільність фінансової системи.
Джерело: 5692.com.ua
У Павлограді розшукують 69-річного Олександра Голоту
3 червня близько 13:00 чоловік з місця мешкання у с. Вербки поїхав на роботу до м. Павлограда та на теперішній час його місцеперебування невідоме. Повідомлення про зникнення від родичів чоловіка до поліції надійшло 14 червня.
На Львівщині затримано розшукуваного правоохоронцями лідера злочинного угруповання із Запоріжжя
За даними слідства, мешканець Запоріжжя з кримінальним минулим із метою вчинення низки тяжких злочинів організував злочинне угруповання. До його складу залучив 4-х громадян, із якими познайомився під час утримання в СІЗО.
Залишились лічені дні: українські чоловіки за кордоном повинні стати на військовий облік до 17 червня
Згідно з постановою, громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв'язку з виїздом за межі України на строк більше ніж 3 місяці, повинні знову стати на військовий облік протягом 30 днів. Тобто крайній термін для цього – не пізніше 17 червня.