Мистецтво надихає: арт-терапія за підтримки “Бджоли”

Захід, спрямований на психологічне розвантаження та покращення навичок та знань живопису, був влаштований у Волонтерському центрі активістами «Бджоли» та «Фонду розвитку Камʼянського».

Художниця Анастасія Сокол ознайомила маленьких та дорослих художників з принципом створення картин у сучасному стилі «Doodle». Присутні пригощалися солодощами та напоями від організаторів.

Представники «Бджоли» зазначили, що такі творчі заходи важливі та необхідні, адже водночас розвивають фантазію, навички роботи з пензлем та мають позитивний психологічний ефект, знімаючи стрес і напругу.

Джерело: 5692.com.ua

Що найкраще їсти на сніданок: 5 ідеальних продуктів, які забезпечують ситість і бадьорість

За словами медиків, сніданок дуже важливий для організму та впливає не тільки на самопочуття протягом дня, а й на стан здоров'я загалом. Тому важливо не пропускати ранковий прийом їжі та обирати для нього правильні продукти. Що варто їсти на сніданок, розповіла лікарка-дієтологиня Наталія Самойленко, пише ELLE.

За словами дієтологині, продукти, які ми обираємо для першого прийому їжі, впливають на швидкість обмінних процесів і рівень інсуліну протягом дня. Тому в жодному разі на сніданок не можна їсти солодке, оскільки це призводить до вивільнення великої кількості інсуліну.

Далі вже не ми керуємо собою — ми стаємо заручниками інсуліну, тягнути на солодке вас буде протягом усього дня, — пояснила вона.

Які 5 продуктів слід вживати на сніданок

Щоб сніданок був ситним та здоровим, на вашій тарілці мають бути п'ять видів продуктів.

Цільнозернові крупи

Гречка, кіноа, пшоно, амарант, дикий рис – ці каші не лише наповнять організм поживними речовинами та енергією, а й допоможуть надовго зберегти відчуття ситості.

Овочі

Овочі – як сирі, так і термічно оброблені, мають доповнювати кожен прийом їжі. Наталія наголошує, що овочі мають складати половину від загального обсягу їжі за добу.

Лляне насіння

Насіння льону дуже корисне і близьке за складом до екзотичного чіа. Воно містить омега-3, білок, клітковину, залізо, калій, магній і фосфор. Додавання льону до ранкових страв допоможе нормалізувати роботу серцево-судинної та травної системи.

Яйця

Дієтологіня називає цей продукт "справжнісінькою протеїновою бомбою" та радить вживати варені яйця, омлет або яйця пашот.

Білі сири

Чудово підходять для сніданку домашній сир, бринза, сулугуні, моцарела, фета, адигейський сир.

Джерело: 5692.com.ua

Більше ніж на 40 відсотків: в Україні працівникам трьох сфер рекордно підвищили зарплати

Українські роботодавці значно підвищили зарплату працівникам деяких галузей. Основною причиною є значний дефіцит кадрів. Тож нових робітників намагаються привабити солідною заробітною платнею. Це стосується сфери будівництва, тимчасового розміщування й організації харчування та водного транспорту, повідомляє OBOZ.

За результатами опитування, проведеного Конфедерацією будівельників України, 90% компаній помітили значне збільшення кількості жінок у галузі будівництва. Нестача працівників спричинена мобілізацією. Тому роботодавці змінюють умови роботи, адаптуючи їх під фізичні можливості жінок, збільшують кількість технологій.

Крім того, роботодавці вимушені підвищувати оплату праці та жертвувати власною прибутковістю, щоб заповнити дефіцит кадрів.

90% компаній відмітили значне збільшення кількості жінок у будівельній галузі. На половині посад, які раніше займали чоловіки, зараз працюють жінки, – повідомляють в КБУ.

Дані Держстату свідчать, що в першому кварталі 2024 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зарплати в будівельній сфері рекордно зросли – на 44% (до 14,5 тис. грн).

Підвищилися зарплати працівників сфери тимчасове розміщування й організації харчування – на 44,1% (до 15 тис. грн), а працівників водного транспорту – на 42% (до 26 тис. грн).

Згідно офіційної статистики, на даний час середня зарплата по країні сягає 18,9 тис. грн. Це на 22,5% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Приблизно такі дані наводять кадрові портали. Приміром, середня зарплата в резюме на Robota.ua становить 20 тис. грн, але у вакансіях трохи нижча – близько 15 тис. грн.

Джерело: 5692.com.ua

У Раді пропонують не мобілізувати чоловіків, старших за 50 років: що відомо

Зараз мобілізації в Україні підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Нижню межу нещодавно зменшили – раніше призовний вік починався з 27 років. Тепер же депутати розглядають можливість зниження верхньої межі до 50 років.

Такою інформацією поділився член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Здебський, пише Informator.

На думку представників парламенту, залучення до армії військових, старших за 50 років, є менш ефективним, ніж молодших чоловіків.

Розглядалося питання ефективності використання мобілізованих військовослужбовців віком 50+. Є така думка, що використовувати людей такого віку – неефективно, – пояснив Здебський.

Він зазначив, що зараз у профільному комітеті активно обговорюється питання щодо зменшення мобілізаційного віку до 50 років. Ініціатори змін вважають, що чоловіки віком від 50 років зможуть більше допомогти у відновленні української економіки, ніж на службі в Збройних Силах.

Водночас депутат повідомив, що зменшувати мобілізаційний вік нижче 25 років у Верховній Раді не планують.

Ми слухаємо військових і стараємося знайти компроміс, який би дав результати, – зазначив народний депутат.

Джерело: 5692.com.ua

НБУ ввів обмеження на використання кредитних коштів українців: які платежі потрапили під заборону

В Україні банкам заборонять перераховувати гроші клієнтів, надані в кредит, на рахунки організаторів азартних ігор в мережі.

Відповідну постанову правління Нацбанку №72 опубліковано 21 червня 2024 року. Постанова набирає чинності 22 червня.

Як йдеться в постанові, обмеження щодо використання кредитних коштів для участі в азартних іграх вводиться регулятором з метою забезпечення безпеки та фінансової стабільності фінансової системи й запобігання кризовим явищам під час воєнного стану.

Відповідно до документу, надавачам платіжних послуг забороняється зараховувати кредитні кошти клієнтів на рахунки гральних компаній для участі в азартних іграх.

Передбачається, що заборона сприятиме зменшенню негативних наслідків від азартних ігор і захисту прав споживачів. Крім того, НБУ очікує, що відповідний захід допоможе розвивати відповідальне споживче кредитування в Україні.

Джерело: 5692.com.ua

До 17 000 гривень: за що українських водіїв штрафуватимуть у разі ухвалення нового закону

В Україні парламент в першому читанні ухвалив законопроєкт №6570-д про створення Військової поліції. Новий орган забезпечуватиме правопорядок, військову дисципліну в Збройних Силах та інших військових формуваннях. Серед обов'язків – попередження та виявлення військових адміністративних правопорушень та накладання адміністративних стягнень.

Ігнорування законних вимог співробітників Військової поліції водіями загрожуватиме штрафом у розмірі 17 000 гривень.

За законом, військові поліцейські зможуть:

  • зупиняти автомобілі;
  • проводити їх поверхневий огляд;
  • перевіряти документи у водіїв.

Крім того, представники органу зможуть обмежувати чи забороняти рух транспорту та пішоходів з метою затримання осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, а також за обставин, що загрожують життю та здоров'ю громадян.

Якщо водії армійських транспортних засобів порушують правила дорожнього руху, якщо є ознаки технічної несправності автомобіля, а також у разі використання транспорту не за призначенням або з протиправною метою військові поліцейські мають зупиняти авто.

Також співробітники Військової поліції зможуть затримуватимуть осіб у військовій формі, якщо вони не мають при собі документів, та передавати їх уповноваженим органам.

Водночас, як зазначив голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Сергій Йонушас, повноваження військових поліцейських поширюватимуться лише на військовослужбовців ЗСУ та на резервістів, які перебувають на зборах.

Наразі проєкт закону 6570-д готують до другого читання у Верховній Раді.

Джерело: 5692.com.ua

Найкращий спосіб приготування хрусткої картоплі: знадобиться один секретний інгредієнт із вашого холодильника

Хрумка скоринка – те, що надає картоплі особливого смаку, аромату та апетитного вигляду. Приготувати ідеальну хрустку картоплю вдається не завжди, але є один безпрограшний спосіб приготування, завдяки якому картопля виходить неймовірно хрусткою зовні і пухкою всередині. Для цього потрібен всього один соус, який напевно є у вашому холодильнику.

Що зробить скоринку картоплі хрумкою

Найпростіший та найдієвіший спосіб приготування хрумкої картоплі передбачає використання звичайного майонезу. Не всі люблять цей соус через його жирність, але саме він зможе забезпечити неперевершену золотисту скоринку.

Майонез – це густа емульсія, яка складається олії, яєць, оцту та приправ. Якщо змастити картоплю майонезом, то, на відміну від вершкового масла чи олії, він не буде стікати чи зісковзувати, а залишатиметься на поверхні. Тому він зможе забезпечити рівномірну скоринку під час приготування.

Крім того, майонез має вищу температуру горіння, тому картоплю можна готувати при вищій температурі та не боятися, що вона пересмажиться ззовні до того, як встигне пропектися всередині.

А ще майонез допомагає прискорити реакції під час процесу приготування, що сприяє утворенню гарної золотистої скоринки.

Усе, що потрібно зробити, – занурити в майонез картоплю, щоб вона покрилася соусом рівномірно. Також можна попередньо змішати майонез зі спеціями, а картоплю відварити протягом 10 хвилин.

Далі картоплю слід покласти у розігріту духовку та пекти до утворення рум'яної скоринки.

Джерело: 5692.com.ua

Уроки з 10 години й повернення в онлайн: МОН розповіло про можливі зміни в навчанні через відключення електроенергії

Зимові місяці принесуть нові виклики для української системи освіти. Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час "Години запитань" до уряду у Верховній Раді озвучив кілька ключових змін, які можуть вплинути на організацію навчання в умовах відключень електроенергії. Серед них – можливе повернення до змішаного формату навчання та зміщення початку уроків на 10:00.

Можливе повернення до змішаного формату навчання

З огляду на можливі пікові періоди відключення електроенергії взимку, міністр Лісовий зазначив, що школи, які працюють офлайн, можуть перейти на змішаний формат навчання. Це означає, що частина навчального процесу буде проходити в онлайн-режимі, щоб забезпечити безперервність освіти навіть у найскладніших умовах.

Початок уроків з 10:00

Міністерство освіти і науки України такаж працює над рекомендаціями щодо зміщення початку уроків на 10:00 там, де це можливо. Це може допомогти оптимізувати використання електроенергії та зменшити навантаження на енергосистему в пікові години.

Рекомендації для університетів і профтехів

Університети та професійно-технічні навчальні заклади вже отримали рекомендації від МОН щодо початку навчального року раніше, у теплий сезон, та завершення його пізніше. Також запропоновано зробити триваліші зимові канікули для студентів, що дозволить зменшити витрати на опалення та електроенергію в найхолодніші місяці. Утім, це не стосується шкіл. Для учнів навчальний рік почнеться, як завжди, 1 вересня.

Забезпечення матеріально-технічними засобами

Оксен Лісовий підкреслив, що питання забезпечення закладів освіти матеріально-технічними засобами повинні вирішувати органи місцевого самоврядування. Наразі близько 30% закладів освіти забезпечені генераторами, але їхня потужність варіюється.

Важливість належного забезпечення

Потужні генератори можуть забезпечити безперебійне функціонування закладів освіти навіть під час відключень електроенергії.

У деяких школах, зокрема, встановлені пункти незламності, які можуть працювати завдяки генераторам. Це важливо для підтримки стабільності та безпеки під час кризових ситуацій.

Джерело: 5692.com.ua

Чому не можна їсти з ножа: пояснення народних забобонів

Забобони та традиції завжди мали великий вплив на поведінку людей, особливо коли йдеться про щоденні ритуали, такі як їжа. Одним із таких популярних забобонів в українській культурі є заборона їсти з ножа. Ніж завжди був не лише інструментом для полювання і приготування їжі, але й магічним предметом, який використовували в ритуалах і обрядах.

Чому забороняється їсти з ножа

Заборона на їжу з ножа має глибокі корені, що поєднують у собі як практичні, так і містичні аспекти. З дитинства багато хто чув, що якщо пробувати їжу з кінчика ножа, то можна стати злим. Однак у минулому ця заборона має логічне пояснення, яке захищало від можливих проблем.

Практичні аспекти

Ніж — це гострий предмет, і пробувати їжу з його кінчика може бути небезпечно. У минулі часи рани на язиці або губі могли стати серйозною проблемою через брак доступних лікувальних засобів. Інфекції та ускладнення були частими, тому заборона мала свою логіку, захищаючи людей від небезпеки.

Містичні аспекти

Забобони свідчать, що їсти з ножа може призвести до таких негативних наслідків:

  • станете злим та агресивним.
  • виникне конфлікт із близьким.
  • у родині почнуться сварки й непорозуміння.
  • зазнаєте неприємності.
  • можна накликати нещастя чи хвороби.
  • виникнуть труднощі у спілкуванні з іншими.

Вважається, що ніж здатний накопичувати погану та руйнівну енергію. Якщо спробувати їжу з ножа, можна отримати значну порцію негативу.

Забобони про ніж для чоловіків

Згідно з народними повір'ями, чоловікам, які їдять з ножа, може загрожувати наступне:

  • втрата цікавості до життя.
  • болі у серці (наче "ріже").
  • почнуться невиправдані ревнощі.
  • загострення хронічних захворювань.
  • сварки з коханою.
  • втрата шансу змінити життя на краще.
  • фінансові труднощі та розбіжності з начальством.

Забобони про ніж для жінок

Що може статися з дівчиною чи жінкою, якщо вона їстиме з ножа:

  • хвороби та погане самопочуття.
  • неприємні ситуації та незаплановані клопоти.
  • сварки з близькими.
  • неприємності на роботі та з колегами.
  • початок пліткування.
  • щось завадить планам на найближче майбутнє.
  • чоловік буде зраджувати та пиячити.
  • погані відносини зі свекрухою.

Як уникнути негативних наслідків

Заборона на їжу з ножа не лише забобон, але й правило безпеки. Відмовитися від цієї поганої звички — розумне рішення. Однак, якщо ви все-таки з'їли з ножа, існують обряди з нейтралізації негативних наслідків цього забобону:

  • зверніться до Бога з проханням про прощення своїх гріхів і про здоров'я для близьких людей.
  • прочитайте молитву "Отче наш" або іншу молитву.
  • пройдіть по будинку з запаленою церковною свічкою, щоб звільнитися від негативної енергії.
  • потримайте ніж під проточною водою, думаючи про те, як з нього витікає вся негативна енергія.
  • замініть ніж, якщо нав’язлива звичка стосується тільки одного ножа вдома.

Заборона їсти з ножа в українській культурі — це поєднання практичних і містичних аспектів. Хоча багато з цих забобонів мають глибокі історичні корені, сучасні люди можуть знайти в них раціональні зерна.

Джерело: 5692.com.ua