Пенсії для військових та їхніх родин: хто може отримати та скільки виплачують

З пенсіями військових завжди якась плутанина. Одні кажуть, що все чесно, інші — що держава їх постійно обманює. А істина, як завжди, десь посередині. Головне — знати, на що маєш право і не дати себе обкрутити.

Пенсій для військових у нас три види. Перша — за вислугу років. Це коли вже "відпрацював своє" і можеш йти на заслужений відпочинок. Друга — по інвалідності, якщо служба залишила на тобі слід не лише у вигляді спогадів. І третя — коли військовий загинув, тоді гроші отримує його родина.

Коли можна вийти на пенсію

Якщо говорити простою мовою, то є два варіанти. Перший — коли ви відслужили 25 років (не день менше). Другий — якщо вам 45 років і більше, і загальний страховий стаж не менше ніж 25 років, з яких хоча б половина — у війську чи силових структурах.

Хтось скаже: "Та хто ж стільки служить?!". А такі є, і їх багато. Але навіть якщо не вистачає кількох років, є сенс розібратися, чи можна щось докинути (так, у нас бувають такі лазівки, не завжди ж система проти людей працює).

А якщо під час служби отримав інвалідність

Ну, тут без жартів. Якщо через службу людина стала особою з інвалідністю, держава має платити пенсію. Але, як завжди, є нюанси. Якщо це сталося через поранення, хворобу чи нещасний випадок на службі — пенсію призначать. А от якщо здоров'я підкосило через щось не пов’язане зі службою — доведеться доводити.

Розмір виплат залежить від групи інвалідності. Тут уже можуть бути і 40%, і всі 100% від грошового забезпечення. Але хто скільки отримає — вирішує медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). Так що, якщо справа дійшла до неї, краще заздалегідь проконсультуватися, щоб потім не було сюрпризів.

Якщо військовий загинув…

Жорстока реальність, але таке трапляється. В такому разі його родина має право на пенсію. Отримати її можуть діти (до 18 років, або до 23, якщо навчаються на денній формі), дружина чи чоловік (якщо не можуть працювати), а також батьки, якщо були на утриманні.

Є важливий момент: якщо військовий зник безвісти, його родина теж може отримати пенсію. Це важливо знати, бо дехто роками чекає на якесь рішення, хоча має право на виплати.

Скільки платять

Ну от, найцікавіше.

  • За вислугу років — від 50 до 70% грошового забезпечення. Чим більше служив — тим більше отримаєш.
  • По інвалідності — від 40 до 100%, залежно від тяжкості стану.
  • Якщо військовий загинув, його родині виплачують 30-70% на одного утриманця.

Звучить наче все чітко, але на практиці можуть бути моменти, коли доведеться побігати по кабінетах. Тому, якщо маєте право на виплати — не зволікайте, не чекайте, що вам усе принесуть на блюдечку.

Джерело: 5692.com.ua

На Дніпропетровщині з 1 квітня розпочнеться нерестова заборона: що варто знати рибалкам

З приходом весни для рибалок у Дніпропетровській області вступає в силу щорічна нерестова заборона. Починаючи з 1 квітня, ловити рибу стає складніше, а порушення правил може обійтися в кругленьку суму. Розбираємося, які обмеження діятимуть цього року і що можна робити без ризику отримати штраф.

Коли і де заборонено рибалити

Нерестова заборона має різні терміни залежно від водойми:

  • З 1 квітня до 10 червня – усі водосховища;
  • З 1 квітня по 20 травня – річки та їх кореневі води;
  • З 1 квітня по 30 червня – придаткові водойми.

Окрім заборони на вилов, під час нересту не можна пересуватися водоймами на човнах чи будь-яких транспортних засобах у визначених заборонених зонах. Винятки можливі лише у випадках, передбачених законодавством.

Як можна рибалити законно

Якщо ви не уявляєте життя без риболовлі, не засмучуйтеся – певні види ловлі дозволені. Зокрема, можна рибалити:

  • З берега, за межами нерестовищ;
  • Використовуючи вудку з двома гачками або спінінг з однією штучною приманкою.

Детальний список дозволених місць можна знайти у відповідному наказі рибоохоронного патруля.

Які штрафи загрожують порушникам

Якщо вас спіймають на незаконному вилові риби, доведеться платити. Розмір штрафу залежить від тяжкості порушення:

  • За недотримання правил рибальства – від 34 до 680 тисяч гривень;
  • За незаконний промисел – від 17 до 51 тисячі гривень або навіть обмеження волі до 3 років із конфіскацією всього улову та обладнання.

Де можна рибалити під час нересту

У Дніпропетровській області існує чіткий перелік місць, де рибалити під час нересту заборонено. Щоб уникнути проблем, варто заздалегідь ознайомитися з офіційними документами, які регламентують ці правила.

Джерело: 5692.com.ua

У Камʼянському перевірили хід виконання прибирання міста після осінньо-зимового періоду

Міський голова Камʼянського Андрій Білоусов разом зі своїми підлеглими, керівниками житлово-комунальних організацій та служб провели об’їзд на предмет контролю за прибиранням після осінньо-зимового періоду.

Про це повідомляється на сайті Камʼянської міської ради. 

Наразі в місті тривають роботи з ямкового ремонту доріг, у першу чергу на автошляхах, якими рухається громадський транспорт. Цю роботу проводили також і в зимовий період, оскільки в наявності є спеціальна техніка.  По місту ведеться заміна пріоритетних дорожніх знаків – їх оновлюють на вимогу поліції або через незадовільний стан.

Крім того, комунальні служби активно прибирають автошляхи, вулиці та двори, впорядковують парки та сквери. Також ведуться роботи з ремонту зливоприймачів та обрізки дерев. Люди працюють у всіх куточках міста. 

“Зараз у Кам’янському триває місячник благоустрою. Звертаюся до керівників підприємств і організацій усіх форм власності з проханням прибирати та приводити до ладу свої об’єкти та території. Наші захисники боронять країну, а ми, у свою чергу, маємо подбати про порядок у місті та гідні умови для життя кожного мешканця”, – повідомив мер міста Андрій Білоусов. 

У Кам’янському триває прибирання міста після осінньо-зимового періоду

Разом зі своїми підлеглими, керівниками житлово-комунальних організацій та служб, мер Кам'янського Андрій Білоусов провів об’їзд нашого міста на предмет контролю за прибиранням після осінньо-зимового періоду.

Міський голова розповів, що зараз тривають роботи з ямкового ремонту доріг, у першу чергу на автошляхах, якими рухається громадський транспорт. Цю роботу проводили також і в зимовий період, оскільки є спеціальна техніка. По місту також ведеться заміна пріоритетних дорожніх знаків – їх оновлюють на вимогу поліції або через незадовільний стан

Комунальні служби активно прибирають автошляхи, вулиці та двори, впорядковують парки та сквери. Також ведуться роботи з ремонту зливоприймачів та обрізки дерев. Люди працюють у всіх куточках міста.

Зараз у Кам’янському триває місячник благоустрою. Звертаюся до керівників підприємств і організацій усіх форм власності з проханням прибирати та приводити до ладу свої об’єкти та території. Наші захисники боронять країну, а ми, у свою чергу, маємо подбати про порядок у місті та гідні умови для життя кожного мешканця, – додав Андрій Білоусов.

Джерело: 5692.com.ua

Захищаючи Україну, від тяжких поранень загинув камʼянчанин Андрій Жир

16 березня, перебуваючи на лікуванні в одній з лікарень міста Вінниця,  помер солдат із Камʼянського Андрій Миколайович Жир. Тяжкі поранення захисник отримав 14 лютого в бою поблизу населеного пункту Гуєво.

Про це повідомляється на сайті Камʼянської міської ради. 

Вся громада Камʼянського, Кам’янська міська рада, виконавчий комітет та особисто міський голова висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким померлого захисника.

Андрій Жир народився 12 червня 1977 в Дніпродзержинську. У грудні 2024 року став на захист України та її народу. У нього залишилися батьки та сестра.

Панахида відбудеться 28 березня о 14:00 в Козацькій церкві Пресвятої Покрови ПЦУ. Поховають воїна о 15:00 на Алеї Героїв кладовища по вул.Весняній.

Доземний уклін воїну-захиснику!

Вічна пам’ять і слава Герою!

У Дніпрі пожежники врятували 79-річного чоловіка

27 березня в Дніпрі сталася масштабна пожежа в житловому секторі. Повідомлення про загорання на вулиці Куп’янській у Шевченківському районі надійшло до Служби порятунку 101. Про це по відомили в ГУ ДСНС області.

Прибувши на місце події, рятувальники виявили, що вогонь охопив дах двоповерхового житлового будинку та пошкодив покрівлі ще двох сусідніх будівель. Загальна площа займання склала 250 квадратних метрів.

Під час ліквідації пожежі вогнеборцям вдалося врятувати 79-річного чоловіка, якого оперативно вивели з будинку. Медики оглянули постраждалого, однак госпіталізація йому не знадобилася.

На місці події працювали 15 рятувальників та 4 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Завдяки оперативним та професійним діям пожежу вдалося повністю ліквідувати.

Джерело: 5692.com.ua

В одній з лікарень Харкова помер камʼянчанин Ілля Гребенчук

20 березня, перебуваючи на лікуванні в одній з лікарень міста Харків,  помер солдат з Камʼянського Ілля Ігорович Гребенчук. 

Про це повідомляється на сайті Камʼянської міської ради. 

Вся громада Камʼянського, Кам’янська міськрада, її виконавчий комітет та особисто мер міста висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким померлого захисника.

Ілля Гребенчук народився 2 серпня 1998 року в Дніпродзержинську. У січні цього року став на захист України та її народу. У нього залишилися мати та сестра.

Панахида відбудеться 28 березня о 10:00 в Козацькій церкві Пресвятої Покрови ПЦУ. Поховають воїна об 11:00 на кладовищі по вул.Романківській.

Доземний уклін воїну-захиснику!

Вічна пам’ять і слава Герою!

Не витримало серце: помер захисник із Кам’янського Жир Андрій

16 березня, перебуваючи на лікуванні в одній з лікарень міста Вінниця, помер солдат Жир Андрій Миколайович. Тяжкі поранення захисник отримав 14 лютого в бою поблизу населеного пункту Гуєво (Курська область, російська федерація).

Від імені всієї громади, Кам’янської міської ради, виконавчого комітету та особисто від себе мер міста висловлює глибокі співчуття рідним і близьким померлого захисника.

Андрій Жир народився 12 червня 1977 в Дніпродзержинську. У грудні 2024 року став на захист України та її народу. У нього залишилися батьки та сестра.

Доземний уклін воїну-захиснику! Вічна пам’ять і слава Герою!

Панахида відбудеться 28 березня о 14:00 в Козацькій церкві Пресвятої Покрови ПЦУ (вул. Сергія Слісаренка, 34). Поховають воїна о 15:00 на Алеї Героїв кладовища по вул. Весняній.

Джерело: 5692.com.ua

«Перейменуємо на честь Сагайдачного, який москву палив»: Філатов прокоментував удари по Дніпру

Вчора ввечері, 26 березня, росіяни атакували Дніпро “Шахедами”. Мер Дніпра Борис Філатов повідомив, що від атаки постраждав Палац студентів ДНУ у парку імені Тараса Шевченка. Він звернувся до росіян і заявив, що будівлю відбудують і перейменуюють на честь Гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, який влаштовував походи на москву.