Представлялися родичами потерпілих: на Дніпропетровщині група шахраїв виманила в громадян понад 200 тисяч гривень

Правоохоронці Дніпра розкрили діяльність злочинної групи, яка ошукала громадян України на понад 200 тисяч гривень. Троє зловмисників телефонували людям і вимагали гроші, прикриваючись історіями про термінову потребу у фінансовій допомозі на лікування. Про це повідомили в ГУ Нацполіції області.

Група, до якої входили троє чоловіків віком 32, 35 та 36 років, протягом понад року обманювала жителів різних міст. Вони представлялися знайомими або родичами потерпілих та повідомляли, що їм терміново потрібні кошти на медичні витрати. Таким чином, вони змогли заволодіти значною сумою – понад 200 тисяч гривень.

Під час обшуків у підозрюваних вилучили:

  • мобільні телефони;
  • sim-картки різних операторів;
  • банківські картки;
  • інші речові докази, що підтверджують їхню причетність до злочинів.

Правоохоронці задокументували всі факти шахрайства, а слідчі вже повідомили фігурантам про підозру за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Джерело: 5692.com.ua

Нові обличчя на гривнях: голова Нацбанку відповів, чи змінять в Україні дизайн банкнот

Ну що, здається, час поговорити про українські гривні, бо тут цікаві новини. Ось ви коли-небудь задумувалися, чому наші купюри виглядають саме так, як виглядають? Чому на них саме ці історичні постаті? А може, вже час щось змінювати? Голова Нацбанку Андрій Пишний, схоже, теж над цим задумався.

Дизайн, якому вже 30 років

Дизайн гривні, яким ми користуємося щодня, затвердили ще в далекому 1992 році. Це, на хвилиночку, більше 30 років тому. За цей час світ змінився, Україна змінилася, і, можливо, варто освіжити не лише пам’ять про визначних діячів, а й саму ідею банкнот. Бо, як зазначив Пишний, кожне покоління має право сказати своє слово.

А без суперечок не обійдеться

Але тут без суперечок ніяк. Ну, бо ми ж українці — якщо можна посперечатися, чому б не посперечатися? Пишний підкреслив: ніхто не збирається зараз терміново міняти портрети чи дизайн, але дискусія — це добре. От вам і привід подумати: а хто, на вашу думку, міг би з’явитися на нових купюрах.

Чому інші країни змінюють банкноти

До речі, у Європейському Союзі за цей час дизайн банкнот змінювали тричі. Чому? Бо гроші — це не просто шматок паперу, а символ, відображення часу, в якому ми живемо. І якщо наше покоління проходить через такі випробування, можливо, його голос має пролунати і на гривнях.

Дискусія лише починається

Але поки що ніяких конкретних рішень немає. НБУ просто хоче привернути увагу до теми — мовляв, давайте подумаємо разом, що для нас важливо, кого ми вважаємо героями. Власне, ця дискусія вже почалася на виставці "Гривня. Більше ніж гроші". І хто знає, може, через кілька років ми триматимемо в руках купюри, які вже будуть розповідати нову історію України.

Хто зараз на наших банкнотах

До речі, щоб не гортати Вікіпедію: зараз на гривневих банкнотах маємо таких діячів:

  • 1 грн — Володимир Великий,
  • 2 грн — Ярослав Мудрий,
  • 5 грн — Богдан Хмельницький,
  • 10 грн — Іван Мазепа,
  • 20 грн — Іван Франко,
  • 50 грн — Михайло Грушевський,
  • 100 грн — Тарас Шевченко,
  • 200 грн — Леся Українка,
  • 500 грн — Григорій Сковорода,
  • 1000 грн — Володимир Вернадський.

Джерело: 5692.com.ua

Медикам Дніпра вдалося врятувати 40 тисяч поранених військових, — Зеленський

Сьогодні, 2 квітня, у Дніпро з робочою поїздкою приїздив Президент України Володимир Зеленський. Він зустрівся з пораненими воїнами, з ветеранами проєкту Титани.UA, а також з представниками бізнесу.

У Дніпрі хочуть перекрити проїзну частину на перехресті Яворницького та Чапленка: деталі

Через проведення аварійних робіт на трамвайній колії у Дніпрі збираються перекрити проїзну та бульварну частини на перехресті проспекту Дмитра Яворницького та вулиці Василя Чапленка (у напрямку до центру міста).

Шаги замість копійок: у НБУ розповіли про готовність випустити перший тираж

Українські копійки можуть залишитися в минулому. Національний банк України планує випустити новий тираж 50-копійчаних монет уже з новою назвою – "шаги". Такий крок покликаний не лише повернути історичну справедливість, а й нарешті позбутися радянської спадщини у назвах. Утім, це рішення має підтримати парламент.

Історія питання: чому саме шаги

Ідея відмови від копійок з'явилася не вчора. Ще восени 2023 року НБУ розпочав обговорення цього питання, спираючись на наукові дослідження. Як пояснив голова НБУ Андрій Пишний, історично українська дрібна монета мала назву "шаг". Так її офіційно називали ще за часів Української Народної Республіки. Якщо гривня походить від княжих часів, то шаги були в обігу ще в добу Гетьманщини.

Ми просто повертаємо своє. Давайте не забувати, що копійка залишилася тільки в Москві, Мінську і на тимчасово окупованих територіях. Усі інші країни, які колись входили до СРСР, від цього давно відмовилися, – пояснює Пишний.

Чи доведеться міняти старі монети

Головне питання, яке турбує українців: чи потрібно буде обмінювати копійки на шаги і як це позначиться на гаманцях? За словами Пишного, процес буде плавним і не створить зайвих проблем. Ніяких додаткових витрат для державного бюджету теж не передбачається.

Жодного вилучення старих монет не буде. Просто наступний тираж замість 50-копійчаних монет карбуватиметься вже як 50 шагів, – запевняє голова НБУ.

Що з дизайном

Як тільки Верховна Рада ухвалить відповідні законодавчі зміни, НБУ запустить процес створення нового дизайну. Ідеї вже є, та офіційного варіанта поки що не представили.

Наша творча спільнота вже відгукнулася на ініціативу, ми отримали кілька цікавих ескізів. Тому можемо гарантувати – нова монета виглядатиме просто фантастично! – інтригує Пишний.

Коли чекати змін

Щоб офіційно запустити "шаги" в обіг, потрібно внести лише кілька правок до законодавства. НБУ вже передав відповідні пропозиції до Верховної Ради, і там, за словами Пишного, до ідеї ставляться позитивно.

Тож залишається лише чекати на рішення депутатів. А якщо все піде за планом, то перші монети з історичною назвою можуть з’явитися вже в найближчі роки.

Джерело: 5692.com.ua

Ракетний удар по Кривому Рогу: зросла кількість загиблих і постраждалих

2 квітня російські війська здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу, завдавши удару по одному з підприємств міста. Про це повідомив керівник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Внаслідок атаки на місці виникла пожежа. Трагедія також спричинила людські жертви та значну кількість постраждалих.

За словами Сергія Лисака, кількість загиблих зросла до чотирьох осіб.

Серед загиблих усі цивільні. Мої співчуття рідним та близьким, – написав очільник ОДА.

Серед поранених – 12 осіб. 10 із них у лікарні. Зокрема 8-річний хлопчик, якого госпіталізували у стані середньої тяжкості. Також серед постраждалих – 29-річна жінка та чоловіки віком 35 і 41 рік. Всі вони отримали медичну допомогу. Ще двом постраждалим надали допомогу на місці.

Через загрозу повторних атак влада закликала мешканців міста не залишати укриття до офіційного оголошення про відбій повітряної тривоги. Усі обставини трагедії ще з’ясовують, відповідні служби працюють на місці події.

UPD: Стало відомо про ще одну дитину, постраждалу у Кривому Розі. Це 6-річна дівчинка. Допомогу їй надали на місці. Натомість 8-річний хлопчик, за уточненою інформацією Сергія Лисака, "важкий". Він у травматологічному відділенні. Лікарі поряд і роблять все необхідне. Загалом на 19:02 через атаку – 13 потерпілих.

Джерело: 5692.com.ua

Коли сіяти город у квітні: дні, що обіцяють щедрий урожай

Квітень — це коли в городників руки чешуться від роботи. Грядки кличуть, розсада чекає, а ще ж сад привести до ладу треба. Тут і клумби, і бур’яни, і шкідники — усе одразу навалюється. Але ж хочеться, щоб урожай був не просто так, а щоб сусіди заздрили. Отут і виручає місячний календар — люди давно помітили, що Місяць на рослини впливає, як на нас настрій.

Чому Місяць важливий

От уявіть: Місяць собі гуляє по небу, а від його настрою залежить, чи приживуться наші огірочки. Календар городника дивиться на фази Місяця, знаки Зодіаку і дні — і каже, коли краще брати лопату в руки. Наприклад, у молодик чи повню сіяти — це як воду в решето лити, нічого путнього не вийде. А от є такі дні, коли земля ніби сама просить насіння.

Найкрутіші дні для посіву в квітні — 1, 11, 15, 19-24 і 30.

Що і коли садити

Ось вам список, щоб не плутатися:

  • Овочі на грядки — 1-2, 5, 10-11, 15, 20, 22-24, 28-30 квітня. Це для редиски, цибулі, часнику чи картоплі, якщо тепло.
  • Зелень і прянощі — 1-4, 10-11, 15, 18-21, 30. Кріп, петрушка, салат — усе піде в ріст.
  • Розсада — 1-3, 5, 9-11, 15-17, 19-24. Кабачки чи огірки ще встигнете.
  • Дерева і кущики — 4, 10-11, 18-25. Бузок чи яблуньку — саме час.
  • Квіти на клумбу — 1-2, 4, 9, 11, 15-19, 22-24, 29-30. Чорнобривці чи айстри заморозків не злякаються.

А ви знали, що в теплий квітень навіть кукурудзу вже кидають у землю? Головне — щоб заморозки не підкралися.

Що ще поробити на городі

Квітень — це не тільки про посів. Треба грядки розчистити — виполоти, розпушити, торішнє листя прибрати.

У саду — своя морока. Дерева обріжте, від шкідників обробіть, а молодняк після посадки до кілочків прив’яжіть, щоб вітер не гойдав. Стовбури вапном побіліть — і красиво, і корисно.

Квітень — це як старт для всього сезону, тож не лінуйтеся глянути на календар. Бо ж хочеться, щоб грядки не просто зеленіли, а ломилися від добра.

Джерело: 5692.com.ua

Забив до смерті палицею: Криворізькі поліцейські затримали зловмисника

Під час суперечки 40-річний чоловік завдав численних ударів своєму знайомому. Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень потерпілий помер. Злочин стався 31 березня в одній із квартир у Саксаганському районі міста.

Несподіване використання пінки для гоління: хитрощі, які вас здивують

Здавалося б, пінка для гоління – це суто чоловічий засіб для догляду за шкірою. Але насправді її можна використовувати в побуті у найрізноманітніших ситуаціях! Вона чудово справляється з очищенням поверхонь, видаленням плям і навіть доглядом за сріблом. Давайте розберемося, як зробити цей звичайний засіб вашим незамінним помічником у домі.

Очищення пригорілих сковорідок

Якщо сковорідка вкрилася шаром нагару, не поспішайте купувати агресивні хімічні засоби. Просто нанесіть на забруднену поверхню шар пінки для гоління, рівномірно розподіліть її і залиште на 15 хвилин. Після цього почистьте її губкою або жорсткою щіткою – весь бруд має легко відійти.

Дзеркала без розводів і запотівання

Пінка для гоління чудово очищує дзеркала і при цьому залишає на них невидиму захисну плівку, яка запобігає запотіванню. Просто нанесіть трохи засобу на серветку з мікрофібри, ретельно розітріть по поверхні і залиште на кілька хвилин. Потім протріть чистою сухою тканиною – дзеркало буде блищати, а конденсат на ньому більше не збиратиметься.

Порятунок від плям на одязі

Жирні сліди, помада або тональний крем – усі ці забруднення можна швидко видалити за допомогою пінки. Нанесіть її безпосередньо на пляму, легенько увітріть у тканину і залиште на 15 хвилин. Після цього виперіть річ у звичайному режимі – і від плям не залишиться й сліду.

Срібло знову сяє

Якщо срібні прикраси чи столові прибори втратили блиск, спробуйте їх очистити пінкою для гоління. Покрийте вироби засобом, залиште на пів години, а потім почистьте м’якою зубною щіткою. Витріть сухою серветкою – і ви будете приємно здивовані результатом.

Душова кабінка без розводів

Мильні розводи та сліди води на скляних стінках душової кабінки – справжня проблема для багатьох. Але з пінкою для гоління її вирішити набагато простіше! Нанесіть засіб на поверхню, залиште на 5 хвилин, а потім ретельно змийте водою. Після цього насухо витріть – і кабінка виглядатиме як нова.

Видалення неприємних запахів

Цікаво, що пінка для гоління може навіть позбавити від небажаних ароматів. Якщо руки пахнуть рибою, цибулею чи часником, просто нанесіть трохи засобу, розітріть по шкірі, а потім змийте водою. Запах зникне без сліду.

Очищення клавіатури від бруду

Клавіатура комп’ютера накопичує багато пилу та бруду, особливо між клавішами. Щоб її очистити, нанесіть трохи пінки на ватяну паличку і протріть проблемні місця. Після цього пройдіться сухою серветкою – і клавіатура буде виглядати значно охайніше.

Пінка для гоління – це не просто косметичний засіб, а справжній рятівник у побуті. Вона замінює дорогі очисники, допомагає з видаленням плям і навіть рятує у неочікуваних ситуаціях. Хто б міг подумати, що така дрібниця може бути настільки універсальною? Тепер, перш ніж викинути балончик, що лишився, подумайте: можливо, він ще вам знадобиться.

Джерело: 5692.com.ua