Атака дронів по Дніпру: у місті виникли пожежі, є постраждалі

Сьогодні ввечері в Дніпрі пролунали вибухи — це була чергова атака ворожих безпілотників. Як повідомив очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак, внаслідок удару виникли пожежі, а також зафіксували пошкодження приватних будинків і автомобілів.

За попередніми даними, внаслідок атаки постраждали шестеро людей. Стан однієї з потерпілих — жінки — оцінюють як важкий, наразі вона перебуває під наглядом лікарів, які надають їй необхідну допомогу.

Рятувальні служби працюють на місці подій, триває уточнення інформації щодо масштабів руйнувань та стану постраждалих. Влада закликає жителів залишатися в укриттях під час повітряних тривог та довіряти лише офіційним джерелам інформації.

UPD: Станом на 23:38 у Дніпрі вже 10 постраждалих. Шестеро з них – госпіталізовані. Одна пацієнтка "важка". Решта – у стані середньої тяжкості.

У людей різані рани, осколкові ураження, забої, черепно-мозкові травми. Деяким знадобилася допомога через сильний стрес, – написав Сергій Лисак.

О 23:52 стало відомо про 14 постраждалих через атаку БпЛА на Дніпро. Їм від 18 до 87 років. Половина потерпілих – ушпиталені. Одна людина залишається у важкому стані, решта – у середньому.

Джерело: 5692.com.ua

Чи справді паску не можна їсти до Великодня: думка священника

Ще до Великодня — а в нас це вже майже за традицією — у магазинах починають з’являтись паски. Вітрини майже ломляться: з цукатами, з родзинками, глазуровані, аж блищать. І от тут багато хто, стоячи між полицями з хлібом, мимоволі зупиняється: а чи можна, власне, її вже їсти? Чи треба дочекатися самого свята?

Тема ця на перший погляд не надто складна, але виявляється — не все так однозначно.

Звідки взялася паска — не просто хліб, а символ

Багато хто думає, що паска — це щось типу солодкого кекса, просто святкового. Але її історія, як виявляється, сягає ще дохристиянських часів. Ще тоді люди мали традицію випікати особливий хліб для обрядів. І вже з приходом християнства ця традиція змінилася, набула нового значення.

Цікаво, що у перших християн був інший обрядовий хліб — прісний, його називали артосом. Його не їли просто так, це був символ — наче знак, що Христос з нами.

З часом рецепт змінився: у хід пішло здобне тісто, дріжджі, масло, молоко — все найкраще, що було в хаті. І тут символіка тільки посилилася: дріжджове тісто піднімається — як душа, що оживає. Паска стала символом оновлення, нового життя.

Що означає великодній хліб — і чому він саме такий

Паска — це не просто про смак. Вона вся з символів, буквально з кожного боку:

  • Форма — кругла або як висока бочка. А це, до речі, не просто так — такої форми куполи церков.
  • Інгредієнти — багаті, щедрі. Не тому що “щоб смачніше було”, а як прояв вдячності Богу за все, що маємо.
  • І саме тісто — воно росте. А це вже про оновлення, про надію, про воскресіння.

До речі, хліб у християнстві — тема важлива. Пам’ятаєте Таємну вечерю? Там Христос розламав хліб і сказав, що це його тіло. Тобто паска — це не просто солодка випічка, а ще й духовний символ.

А як щодо того, щоб з’їсти паску ще до Великодня

Ось тут починається найцікавіше. У народі побутує така думка: їсти паску до того, як її освятили — не можна, гріх. Але чи справді так жорстко?

Протоієрей ПЦУ Георгій Коваленко, ректора Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, каже, що все не настільки суворо, як здається.

За його словами, якщо хтось вирішив поласувати пасочкою за кілька днів до Великодня — це не трагедія. Це просто випічка. Навіть виробники не підписують її як “освячену” чи “сакральну”.

Іноді в магазинах трапляються навіть італійські паски — оті панетоне, що насправді більш різдвяні. А ще є "коломба" — у формі голубки, саме її в Італії печуть на Великдень. Люди часто плутають усе це, але суть залишається: це просто солодкий хліб. І їсти його до свята — не гріх.

Для віруючих — трохи інший підхід

Але, як зауважив отець Георгій, якщо мова йде про віруючу людину, яка готується до свята з постом і молитвою, то вона, звісно, чекатиме. Купить паску або спече самотужки — і вже після освячення скуштує її як частину великоднього столу.

А хтось інший — з'їсть її просто як булочку до кави. Без гріха і докорів сумління. І це нормально. Бо все залежить не від дати, а від того, з яким наміром і ставленням це робиться.

Паска — це дійсно щось більше, ніж просто хліб. Але й ставлення до неї може бути різним. Для когось це святиня, для когось — смачний десерт. Або і те, і те водночас.

Головне — розуміти, чому ми робимо те, що робимо.

Джерело: 5692.com.ua

В “Армія+” запрацював сервіс для одруження військових онлайн: як подати заявку та скільки коштує

А ви знали, що тепер військові можуть побратися не виходячи з бліндажа чи з казарми? Без жартів. У додатку "Армія+" запустили нову функцію — тепер можна подати заяву на шлюб буквально за кілька кліків, не чекаючи в чергах, не бігаючи по кабінетах і без купи паперової тяганини.

Така можливість з’явилась завдяки співпраці Міноборони та Мінцифри. Усе зробили через звичний вже для всіх застосунок "Дія" — зручно, швидко, сучасно.

Як це працює

Окей, як же цим скористатися? Дуже просто:

  • Заходите в "Армія+", знаходите розділ "Сервіси".
  • Там тиснете на "Шлюб онлайн — подати заяву через Дію".
  • Вас автоматично перекидає в "Дію", де можна обрати дату й час весілля.

Все, буквально за кілька хвилин ви вже з майбутнім(ньою) чоловіком/дружиною обираєте зручний день. До речі, реєстрація відбувається у форматі відеоконференції. Так, онлайн. Без жартів — церемонія триває до пів години, а лінк на підключення прилетить в "Дію" у день весілля.

Але є нюанс — послуга працює лише для військових, які пройшли авторизацію. І партнер або партнерка теж мають підтвердити згоду — ну, як і в реальному житті.

Що потрібно мати під рукою

Тут усе стандартно — ніякої екзотики:

  • ID-картка або біометричний паспорт — має бути у "Дії".
  • Податковий номер — теж верифікований.

Буває, що щось із документів не відображається — тоді краще заздалегідь усе перевірити й оновити.

Скільки це коштує

Ціна питання — зовсім не космічна. Ось основне:

  • Відео-церемонія: 1016 гривень (це у будні).
  • Держмито — копійки, 85 коп.
  • Банківська комісія — 1,44% від мита.
  • Якщо хочете паперове свідоцтво — це ще 390 грн за кожну адресу (доставка "Укрпоштою" або кур’єром).

Можливо, хтось скаже: "Навіщо онлайн, якщо можна й традиційно?". Але давайте чесно — коли людина служить, ще й у гарячій точці, кожна хвилина має значення. І якщо є шанс зробити важливий крок у житті дистанційно, то чому б і ні?

Трішки цифр

До речі, цією новою послугою вже скористались понад 4700 пар. І левова частка з них — саме військові. Україна, схоже, перша у світі, де весь процес одруження можна пройти повністю онлайн. І це, між іншим, велика річ.

Загалом — от вам ще один приклад того, як технології реально допомагають у житті. А для наших захисників і захисниць — це не просто зручність, а ще й можливість зберегти тепло в серці навіть на відстані.

Джерело: 5692.com.ua

Служила у 3 штурмовій: на фронті загинула 30-річна художниця з Кривого Рогу Маргарита Половінко

На війні загинула парамедикиня та художниця з Кривого Рогу Маргарита Половінко. Дівчина служила у другому механізованому батальйоні Третьої окремої штурмової бригади.

Обіцяв “допомогу” за 7 000 євро: мешканець Кам’янського організував схему незаконного переправлення чоловіків до Румунії

Прокуратура Донецької області повідомила про підозру мешканцю Кам’янського, який організував нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон.

За даними слідства, у грудні 2024 року підозрюваний разом зі спільником, адміністратором тематичного Telegram-каналу, почав шукати охочих нелегально виїхати з України до Румунії. Один із клієнтів — мешканець Дружківки — погодився на "послугу", за яку мали заплатити 7 000 євро.

Організатор надав чоловікові детальний список речей, які знадобляться під час перетину кордону, та вказав пункт відправлення — місто Яремче. Згодом маршрут змінили: клієнтові наказали прибути до Кам’янського, звідки починалася нова схема виїзду. Крім того, "провідник" особисто придбав квитки на потяг із Дніпра до Івано-Франківська, обіцяючи супровід у дорозі.

Перед виїздом він скоригував маршрут та, задля маскування, попросив клієнта приїхати саме до Кам’янського. Доїхавши до міста, ухилянт отримав на месенджер нову інструкцію для перетину кордону. Підозрюваний знизив ціну до 6 000 євро, після чого отримав оплату.

Однак реалізувати задум не вдалося — підозрюваного затримали правоохоронці дорогою до прикордонного населеного пункту. Наразі йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Щодо його спільника тривають слідчі дії.

За такі дії чоловікові загрожує до 9 років позбавлення волі, із конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 3 років.

Джерело: 5692.com.ua

У Кам’янському відбувся обласний молодіжний форум у межах проєкту “Молодіжна рада в кожну громаду!”

Кам’янське стало майданчиком для проведення обласного молодіжного форуму в межах проєкту "Молодіжна рада в кожну громаду!". Подія об’єднала 55 представників ініціативної молоді та 25 представників органів місцевого самоврядування з 11 громад Дніпропетровщини.

Захід ініційований Дніпропетровською ОДА, за підтримки Кам’янської РВА, ЮНІСЕФ Україна і ГО "Заходи". Форум спрямований на створення власних молодіжних рад у громадах області.

Програма заходу включає навчальні сесії, інтерактивні моделі створення молодіжної ради та юридичні аспекти, екскурсії до Центру молодіжних ініціатив та Волонтерського центру Кам’янського. А також ознайомлення з найкращими практиками діяльності молодіжних рад.

Ми відкриті до обміну досвідом і завжди готові поділитися своїми напрацюваннями з іншими громадами. Так, молодіжна рада Кам’янського працює з 2008 року. Вона реалізує численні соціальні, волонтерські та просвітницькі ініціативи, постійно розвивається та є прикладом ефективної молодіжної політики. Молодь формує сильну, прогресивну й активну Україну майбутнього. Саме тому підтримка молодіжних ініціатив є стратегічним пріоритетом для нашої громади. Адже успішна, молодь — це запорука успішного майбутнього не лише Кам’янського, а й всієї нашої держави, – розповів міський голова Андрій Білоусов.

Джерело: 5692.com.ua

Забив до смерті: у Кам’янському судитимуть 30-річного чоловіка за нанесення тяжких тілесних ушкоджень знайомому

Між сусідами виник конфлікт, під час якого підозрюваний побив потерпілого. Від отриманих травм чоловік помер. Злочин стався 16 січня. Тоді до поліції надійшло повідомлення про те, що в одній із кімнат гуртожитку мешканці виявили тіло чоловіка з тілесними ушкодженнями.

У Запоріжжі 44-річний чоловік напав на поліцейських з ножем: деталі

У Дніпровському районі 44-річний раніше судимий за тяжкий злочин чоловік погрожував продавчиням магазину ножем та влаштував сварку з власником закладу. На вимогу поліцейського патруля припинити протиправні дії не відреагував, навпаки – кинувся у їхній бік.

Мер Кам’янського провів черговий особистий прийом громадян

Сьогодні мер Кам'янського Андрій Білоусов провів черговий особистий прийом громадян.

Мешканці зверталися з різних питань. Найбільш поширені стосувалися сфери житлово-комунального господарства, благоустрою прибудинкових територій, обрізки дерев, вирішення соціально-побутових проблем тощо.

Усі питання, з якими до мене звертаються люди під час прийому, завжди тримаю на особистому контролі до остаточного вирішення у найкоротші терміни, – написав міський голова.

Джерело: 5692.com.ua