Поліцейські Павлограда затримали 52-річного місцевого жителя, якого підозрюють в умисному вбивстві.
Більше новин на REPORTER.ua
Архів за день: 22.07.2025 14:30
У Кривому Розі виявили громадянку рф із простроченим дозволом на перебування
18 липня працівники міграційної служби у Кривому Розі виявили громадянку російської федерації 1976 року народження, в якої завершився термін дії дозволу на перебування в Україні.
Більше новин на REPORTER.ua
Поблизу Кривого Рогу мотоцикліст загинув у ДТП, пасажирка – в лікарні
Вчора, 21 липня, на трасі неподалік Кривого Рогу сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода за участю мотоцикла та автомобіля Hyundai.
Більше новин на REPORTER.ua
Потрійна ДТП на проспекті Героїв у Дніпрі: подробиці
Вчора вдень, 21 липня, близько 15:32, на перехресті проспекту Героїв та бульвару Слави у Дніпрі сталася дорожньо-транспортна пригода за участі трьох автомобілів – Toyota, Hyundai та Chevrolet.
Більше новин на REPORTER.ua
Містяни, які прославили Кам’янське: академік Леонід Воронін
22 липня 1908 р. у селі Тритузне (зараз це територія міста Кам’янське) народився Леонід Григорович Воронін – видатний фізіолог, член-кореспондент академії наук (пішов із життя 8 лютого 1998 р.). Подробиць про його дитинство та близьких знайти не вдалося.
Відомо, що він закінчив середню школу у 1927 р. Вищу освіту здобув у Дніпропетровському педагогічному інституті професійної освіти (1931 року перетворений на університет). В 1936 році Леонід Григорович захистив кандидатську дисертацію на тему: «Нові матеріали до питання про моторну діяльність кишечника і механізми її регуляції». З 1938 по 1940 роки керував Сухумською філією Всесоюзного інституту експериментальної медицини. У 1946 році захистив докторську дисертацію на тему: «Аналіз та синтез складних подразників нормальним та пошкодженим мозком собаки».
У 1953-1966 роках Леонід Григорович завідував вперше створеною кафедрою вищої нервової діяльності біолого-ґрунтового факультету Московського державного університету (МДУ), у 1954-1958 роках був деканом цього факультету. З 1957 по 1959 роки керував інститутом вищої нервової діяльності Академії наук СРСР. З 1963 по 1983 роки обіймав посаду президента Всесоюзного фізіологічного товариства. 26 листопада 1968 був обраний членом-кореспондентом АН СРСР за спеціальністю «фізіологія». Того ж року був обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР.
Наукові роботи Вороніна присвячені вивченню вищої нервової діяльності людини та тварин. Під його керівництвом вперше в СРСР почалося експериментальне вивчення особливостей вищої нервової діяльності чорноморських дельфінів афалін.
Нагороджений державними орденами та золотою медаллю імені І. Павлова.
Джерело інформації: Вікіпедія, сайт.
Галина Денисова