Уже непоодинокими є випадки покарання громадян, які ухиляються від мобілізації під час воєнного стану. За українським законодавством, це загрожує як адміністративною, так і кримінальною відповідальністю. Наразі у Верховній Раді знаходиться законопроєкт, який покликаний дещо змінити ситуацію з мобілізацією.
Мова йде про законопроєкт № 9566 про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Документом пропонується розширити можливості мобілізовувати військовозобов'язаних у військові підрозділи, а також для виконання робіт оборонного характеру і направлених на забезпечення функціонування економіки в умовах воєнного стану.
Очікується, що ці нововведення допоможуть врегулювати питання з громадянами, які не готові воювати на фронті. Наприклад, це може бути пов'язане з релігійними чи іншими переконаннями. Пропонується, що ці причини можна буде вказувати у відповідній заяві, яку направляють у військкомат.
"Намагання примусом і погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги, а також створює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів, які готові захищати Вітчизну зі зброєю в руках", – зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту.
Як підкреслює ініціатор нововведень, економічний стан країни, зайнятість населення у різних секторах економіки та поповнення бюджету відіграють важливу роль для зміцнення нашої обороноздатності.
Якщо громадяни з тих чи інших причин не можуть чи не хочуть відправлятися на фронт із зброєю, їх можуть залучати до інших робіт, що допоможуть країні подолати ворога. Наразі законопроєкт перебуває на опрацюванні у відповідному комітеті.
Джерело: 5692.com.ua