Як безпечно орендувати житло і не стати жертвою шахраїв: важливі рекомендації

Ринок оренди нерухомості в Україні заполонили аферисти. Вони обманним шляхом намагаються виманити гроші у людей, які шукають тимчасове житло. Тому слід проявляти обережність і дотримуватися певних правил під час оренди житла, які вбережуть від шахраїв, пишуть Pro Гроші.
Перевірка справжності оголошення
Насамперед слід перевірити оголошення, щоб упевнитись в його справжності. Для цього потрібно передивитись обліковий запис автора на сайті – дату його створення, наявність інших оголошень. Також можна задати кілька питань щодо помешкання за допомогою повідомлень – якщо це реальний орендодавець, він має надати докладну інформацію.
Якщо на різних сайтах розміщені оголошення про однакові приміщення, але вказані різні адреси, це має насторожити.
Вимагання завдатку орендодавцем
Нерідко на сайтах з нерухомістю публікують оголошення з привабливими умовами. Власники такого житла під час розмови можуть сказати, що претендентів на нього багато, але вони можуть відмовити іншим у перегляді квартири, якщо заплатити завдаток на картку.
Така поведінка видає шахрая, який намагається виманити гроші в усіх, хто йому подзвонить. Крім того, не можна надавати свої паспортні дані, якими можуть скористатись шахраї.
Перевірка документів на квартиру
Перш ніж узгоджувати умови оренди чи віддавати гроші, варто переконатися, що людина дійсно є власником квартири. Обов'язково потрібно переглянути документи, які підтверджують його право власності на нерухомість. Якщо вам відмовляють у цьому, це може свідчити про недобросовісні наміри.
Огляд житла перед орендою
Перед тим, як укладати договір про оренду, слід особисто відвідати житло, щоб уникнути неприємних сюрпризів у подальшому. Звернути увагу треба на загальний стан квартири, стан сантехніки, дверей, вікон, побутової техніки та лічильників. При цьому рекомендується ставити більше запитань про житло, адже це допоможе виявити шахрая, який не зможе швидко давати відповіді.
Договір про оренду
Не погоджуйтесь заселятись у квартиру без оформлення договору з власником нерухомості. Документ, який гарантуватиме легальність угоди, можна скласти самостійно або за участю ріелтора, нотаріуса.
У договорі мають бути такі дані:

паспортні дані орендодавця та орендаря;
стан помешкання;
вартість та період оренди;
інформація про побутову техніку та меблі в квартирі;
права та обов'язки орендаря і орендодавця;
відповідальність сторін за порушення умов договору;
підписи обох сторін.
Джерело: 5692.com.ua