Кам’янське та Карнаухівка відтепер єдина громада

СМТ Карнаухівка  приєдналося до міста Кам’янського в об’єднану територіальну громаду.

«Цей процес об’єднання не був простим і безхмарним,- коментує визначну подію для нашого регіону, секретар Кам’янської міської ради Олександр Залевський. Нагадаю, що наприкінці 2017 року існували думки, які підтримувалися карнаухівськими депутатами про наміри розпрощатися з Кам’янським. Неодноразово зустрічався з Тетяною Фріске, колишньою селищною головою Карнаухівки, де шукали компроміси і вихід з непростої ситуації. І ось у вересні 2019 році за рішенням депутатів Карнаухівської селищної ради нарешті стартувала процедура приєднання селищної ради до міста Кам’янське».

Після громадських обговорень, що відбулися в жовтні місяці серед мешканців селища, було спрямовано відповідного листа до Кам’янської міської ради щодо приєднання до складу міста міста, як старостинського округу. Цей статус старостинського округу дозволяє зберегти селище, як окрему територію в складі міста, інтереси якої представляє староста.

На засіданні 39-ої сесії Кам’янської ради, що відбулася наприкінці грудня 2019 року депутатський корпус прийняв рішення щодо добровільного приєднання Карнаухівської територіальної громади до Кам’янської міської територіальної громади, утворення старостинського округу та затвердження положення про старосту Карнаухівки, обов’язки якого виконуватиме Тетяна Фріске.

Таким чином, на Дніпропетровщині об’єдналася ще одна громада – Кам’янська, яка стала однією з 74 об’єднаних громад області, що є найбільшим показником по всій Україні. На території новоствореного ОТГ  мешкають майже 240 тисяч людей. Там знаходиться більше 40 шкіл, майже півсотні дитсадків, понад 30 лікарень та станція швидкої меддопомоги.

«Серед іншого, це означає зростання бюджету та більша самостійність у тому, як розпоряджатися цими фінансами. Тепер території отримали нові можливості  – для реалізації соціальних та інфраструктурних проєктів, розвитку підприємництва та залучення інвестицій», – зазначили в департаменті економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації.