Ліцензійний Windows в Кам’янській міській раді

На ліцензійне програмне забезпечення вирішів перейти Департамент з гуманітарних питань Кам’янської міської ради в 2020 році.

Давайте серйозно: навіщо купувати ліцензійну Windows, якщо її можна завантажити і встановити абсолютно безкоштовно? Довідка: Рівень використання в Україні неліцензійного («піратського») програмного забезпечення у даний час складає близько 87%. (прес-служба Державного комітету зв’язку та інформатизації (ДКЗІ) України.

В Кам’янські міській раді знайшли відповіді на ці  запитання у фахівців.

Чому саме ліцензійне програмне забезпечення?

  1. Робота з неліцензійним програмним забезпеченням (ПЗ) суперечить вимогам законодавства про дотримання прав інтелектуальної власності та може привести до кримінальної відповідальності.
  2. При роботі з серйозними проектами, особливо при співпраці з міжнародними організаціями, використання піратського ПЗ не припустимо. Це обумовлено тим, що всі іноземні партнери вимагають наявності сертифікатів на використовуване ПЗ, у зв’язку з чим наявність хоча б на одному робочому місці піратського ПЗ може стати підставою для розриву відносин і втрати вигідних контрактів.
  3. Робота з ліцензійним ПЗ є обов’язковою вимогою для проходження сертифікації організацією на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO.
  4. Тільки ліцензійне ПЗ дає можливість отримання оперативної технічної підтримки у вирішенні будь-яких питань і усунення можливих неполадок.
  5. Користувачі ліцензійного ПЗ мають можливість роботи в Інтернеті, публікації та передачі даних, що особливо важливо у тому випадку, якщо у проекті беруть участь декілька організацій.
  6. Придбання ліцензійного ПЗ дозволяє приєднатися до інформаційно-технічного ресурсу, який надає компанія, що впроваджує ПЗ, яка має досвід впроваджень і постійний контакт з величезною кількістю користувачів з різних галузей.
  7. Користувачі ліцензійного ПЗ можуть бути повністю впевнені у стійкості його роботи, що дає можливість спокійної працювати у серйозних проектах.
  8. Гроші, вкладені у ліцензійне програмне забезпечення, сприяють подальшому вдосконаленню продукту та його підтримці.

Всі ці очевидні переваги спонукали закупити 45 коробочних версій Microsoft Windows 10 Pro box, які були придбані для організації робочого процесу департаменту в сфері інформаційних технологій. Вартість програмного забезпечення недешева – близько 225 000 грн, тобто близько 5 000 за один «бокс».

Пані Ганна Лапшина, заступник директора Департамента з гуманітарних питань Кам’янської міської ради зазначила у коментарі про придбання ліцензійного програмного забезпечення, що потреба у Windows  значно більше ніж 45 примірників, бо працівників департаменту налічується близько 80.

Зазначимо, що робота на ліцензійному програмному забезпеченні Windows є нормальним явищем у цивілізованому світі.