Туристичні перспективи Кам’янського

У департаменті економічного розвитку міської ради переконані: у Кам’янському є чим зацікавити туристів – історією, культурними здобутками, неповторним обличчям та особливим характером. І основне завдання сьогодні – повністю розкрити потенціал нашого міста.

Як зазначають фахівці департаменту, навіть місцеві мешканці здебільшого не знають про ті місця, які варто побачити, не кажучи вже про туристів із інших міст чи країн. Тож, з метою популяризації туристичного продукту Кам’янського в рамках Програми розвитку туристичної галузі міста  на сайті міської ради створено розділ «Туризм», де розміщено інтерактивну туристичну карту міста.

Щорічно випускається презентаційна друкована продукція про історичні, культурні та архітектурні пам’ятки міста, розробляється реєстр туристичних ресурсів для формування бази даних мобільного додатку «Турист України», календар міських туристичних подій.

Цього року наше місто вперше взяло участь в обласному туристичному форумі «Дніпро – регіон туризм» із презентацією проекту «Верхня колонія Кам’янського», розробленого музеєм історії міста та відеороликом про визначні туристичні об’єкти.

Кам’янське має всі можливості для розвитку фестивального туризму. На базі академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки раз на два роки проводиться міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні». Фестиваль сприяє обміну професійним досвідом діячів театру, підвищенню статусу театрального мистецтва в суспільстві, створенню позитивного образу Кам’янського. Традиційно у день відкриття «Класики сьогодні» вулицями міста відбувається яскрава карнавальна хода. Участь у фестивалях Кам’янського  взяли понад 120 театрів із різних країн світу.

Фахівцями музею історії міста щороку проводиться всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest». Це широкомасштабне музейне дійство, яке сприяє актуалізації та популяризації історико-культурної спадщини українського народу. «Мамай-fest» відбувається у кількох вимірах: музейні предмети із закодованою в них пам’яткою народу, образотворче мистецтво, музика, кобзарі та сучасні фольк-гурти, поезія, кіномистецтво тощо.

Ці заходи відвідують не лише мешканці міста та області, а також гості із інших міст України та світу.

Ще одним вагомим та перспективним чинником розвитку туризму в Кам’янському є спортивно-масові заходи. Доброю традицією в місті стали легкоатлетичні пробіги, «велодні», фестивалі єдиноборств, вуличних та пляжних видів спорту.

Серед новинок у Кам’янському – фестиваль їжі «Смаколик-Fest», на якому встановили гастрономічний рекорд. Цьогоріч до фестивалю їжі долучилося майже 100 учасників із різних міст України.

У місті є фундамент щодо створення нових цікавих туристичних продуктів. Щоб Кам’янське стало більш привабливим для туристів, необхідна злагоджена робота міської влади, бізнесу, фахівців-краєзнавців, туроператорів, підприємців та профільних громадських організацій – підкреслили у департаменті.