У Кам’янському розпочав заняття «Університету третього покоління»

Днями у Кам’янському на базі ліцею НІТ відбулося відкриття та перше заняття громадського «Університету третього покоління». Цей захід став реалізацією спільного проекту учнівського самоврядування ліцею НІТ та Дніпровської районної організації ветеранів.

Головним завданням такого університету є навчання літніх людей не тільки комп’ютерній грамотності, а й умінню користуватися персональним комп’ютером і смартфоном.

Відкриваючи заняття, заступник директора ліцею Тетяна Крючкова зазначила: «Знання персонального комп’ютера на сьогоднішній день –  одна з умов успішної адаптації в суспільстві різних верств населення. Багатьом представникам старшого покоління у період впровадження цифрових технологій стає все складніше орієнтуватися та бути в курсі не тільки якихось політичних подій, але й важливих соціальних і юридичних питань. Тому сьогодні ми спільними зусиллями спробуємо навчити присутніх літніх людей основам комп’ютерної грамотності, та використання комп’ютерів для особистих потреб».

Першими слухачами університету стали 14 ветеранів-активістів Дніпровської районної організації ветеранів. Їм були вручені іменні посвідчення слухачів «Університету третього покоління». Майже всі наші слухачі – діти війни та ветерани праці, дивно талановиті люди. Найстаршому виповнилося 82 роки. Вони уважно і зацікавлено слухали лекції викладачів, під час спілкування засипали їх різними питаннями.

Перший майстер-клас з використання інформаційних технологій провели в якості лекторів найбільш підготовлені учні ліцею: Владислав Ключников, Діана Олещенко та Марк Декун, під керівництвом учителя інформатики Юлії Теглевої. Основними темами заняття були: «Пошукові системи», «Пошук інформації в Інтернеті», «Соціальні мережі». Особливий інтерес у присутніх викликала лекція Іллі Сорокіна на тему «Приват 24».

Присутніх найбільше цікавили питання як навчитися користуватися банківськими он-лайн послугами, сплачувати комунальні платежі і, не виходячи з дому, отримувати пенсію, таке інше. Деяким кураторам ветерани дали домашні завдання з питань програмного забезпечення персональних комп’ютерів і безпеки роботи в соціальних мережах.

Учителі та учні ліцею були приємно вражені тим, що люди похилого віку так жваво переймаються новітніми інформаційними технологіями, мають велике бажання навчатися і навчаються з задоволенням.

Всі присутні були задоволені атмосферою заняття. Вони розуміють, що завдяки «Університету третього покоління», життя, з виходом на пенсію, тільки починається.